Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős gyerekemnek megremeg a...

Elsős gyerekemnek megremeg a keze a megerőltetéstől lecke írás közben. Tapasztaltál ilyet?

Figyelt kérdés
Azt mondja fáradt a keze,gondolom sok neki így hirtelen,de azért aggódok.Meg fogja szokni a terhelést?
2017. szept. 8. 17:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját példámat tudom leírni Kérdező.

Nálam a finommotorikai képességek eléggé hiányosan alakultak ki,járattak szüleim fejlesztésre is,de érdemi változás nem következett be,mégsem lettem évvesztes. Rajzolni sosem tudtam szépen,mindig kettes voltam rajzból illetve a mai napig a tollat/ceruzát nem úgy fogom,ahogy mások, hanem "görcsösen"(kívűlálló szemmel),viszont nekem így kényelmes,a "rendes" pozíciót már nem tudnám megszokni. Érdemi hátrányom ezen kívűl nem származott, egyetemre sikeresen felvételiztem ebben az évben. Szerintem engedd neki,hogy úgy írjon,ahogy neki kényelmes.

Sok sikert a gyermekednek az iskolában! :)

18/L

2017. szept. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem a tudásában kételkedtem. Kérdező,nem értetted meg,mit írtam. Valószínűleg gyenge,porcos még a keze,azért remeg. Iskolaérettségi vizsgálaton ezt is nézik (nézni kellene!!). Vagyis a vizsgálat fizikai részére gondoltam. (Nem az érdekel,hogy tudott-e mindent).


Én is görcsösen fogtam a ceruzát,ráadásul fordítva tanultam meg írni (fordítva kerekítem a betűket),mégsem remegett a kezem soha.

2017. szept. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Először is hány éves, és mennyi idő után kezd remegni a keze?


Nem szabad hosszó ideig gyakorolni, inkább többször rövid ideig. Először sokat kell igazgatni a kis kezét a ceruzán, mert a tanítónőnek nincs ideje minden gyereknek minden pillanatban megigazítani.


Nem jó ötlet a krétávaé gyakorlás, mert a krétát nem úgy fogjuk, mint a ceruzát, hanem a tenyérbe fordítva. Legalábbis helyesen, mert sajnos, van -akit nem igazítottak ki- aki ugyanúgy fogja, mint a ceruzát.


Balkezes gyerekkel szembenülve kell mutatni mindent, hogy tükörkép legyen.

2017. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
természetes, hogy máshogy kell a krétát fogni - és nagyon hasznos a formákat így gyakorolni a kis elsőssel, előkészíti a ceruzával kis helyre történő írást... Azért jó a kis "tégla kréta" mert azt nem is lehet rosszul fogni.
2017. szept. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
47%

2.26.


Bocs, de nem értek egyet. A más fogással gyakorlás nem készít elő -6 éves korban- az írásra. A helyes fogással történő írásra.

2017. szept. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
rendben, a formaismeretre és a formaalkotásra készíti elő - de jó esetben ezt már az óvodában teszik - jó ez, mert az írás a rajzból, a rajzolásból keletkezett. Rögtön kis helyre vékony ceruzával gyakorolni- ez, ami egy görcsösséget okozhat.
2017. szept. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!