Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Erkölcstanon mit tanul elsős...

Erkölcstanon mit tanul elsős gyermeked? Kíváncsiságból kérdezem, mert mi hittanosok vagyunk.

Figyelt kérdés
2017. szept. 18. 18:51
 1/8 Borabababi válasza:
Azt, hogy hogyan kell viselkedni. nem szabad verekedni!
2017. szept. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs :D

A gyerektől kérdeztem, mondtm neki, hogy hát csak beszélgettek valamiről?!

Nem. Azt mondta, szerinte elfelejtette a tanítónéni, hogy nekik erkölcstan órájuk van :D

Mondjuk lehet, hogy csak játszottak, vagy általánosságban beszélgettek mindenféléről, ami fontos lehet nekik.


Amikor nyílt napon voltunk, akkor éppen az öltözködés, tisztálkodás, fogmosás fontossága volt a téma.

Illetve mivel látom, hogy a gyerek kezdi végre megérteni, hogy a tanítónéniknek nem lehet csak úgy odaintegetni, hogy "szia!", talán a köszönés, tegeződés-magázódás is téma lehet.

Igez, még csak ma van a 3. erkölcstan órájuk.

2017. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ma megkérdeztem a tanítónénit, konkrétan születésnapokról, ajándékokról beszélgettek.
2017. szept. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Nyilván csupa olyan dolgot, aminek semmi haszna nem lesz a munkaerő piacon, mert ott az ellenkezőjére lesz szüksége: felfele nyalni, lefele taposni.

Miért hittanon mit tanultok? 5000 éves afro-ázsiai mitológiák hazugságait.

2017. szept. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát oviban az ószövetséget, konkrétan a gyerekbibliából olvastak történeteket nekik, de Káin és Ábelt, Sámsont, szóval három napig rémálmai voltak... ezért is lepődtem meg, hogy milyen jó a hittan könyvük. Minen héten 1 hittan van, azon egy témát vesznek, az első a család volt, a második, hogy mit dolgoznak a szüleid, te mit segítesz nekik, (általában) színezni kell, utána, hogy mi milyen anyagból készül, melyik, amit mi emberek alkottunk, mik azok, amiket Isten (pl: kalapács, vagy egy állat, és el kell dönteni), hogyan védheted meg a környezetedet (nem szemetelsz), figyeld meg, hogy pl többfélék a virágok, és emberekből is van pl néger, kínai..., milyen eszközöket használhatsz már és miket nem (olló, kés, tű, hangszer). Utána mindenszentek, Szent Márton ünnepe, Szent Erzsébet, advent, Szent Miklós, Karácsony,utána egy csomó fejezet Jézusról szól, aztán Pünkösd. Utána a templomról szól egy fejezet, utána a miséről, utána, hogy a mindennapjainkban jelen van Jézus. Szerintem jó lett a könyv.
2017. szept. 24. 08:14
 6/8 Moon_Walker ***** válasza:
100%
ugyanazt, jézuska nélkül
2017. szept. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Helló!


#4


Ugye Te is arra tanítod (majd) a gyerekedet, hogy sz@rj le mindenkit körülötted, nyald mindenkiét fényesre, taposs le bárkit (így majd szüleidet is), ha nincs rá tovább szükséged, lopj, csalj, csak ne vegyék észre, és, ha úgy adódik, még a cserbenhagyás is belefér, csak ne legyen szemtanú.

A másikról: Európában szerintem nem lehet művelt emberről beszélni, ha nem ismeri - legalább kivonatosan - "5000 éves afro-ázsiai mitológiák hazugságait". Az építészetünk, művészetünk, ünnepeink erről szólnak. Egy újgazdag sznob, vagy egy tanulatlan társaság kivételével mindenhonnan ki fogják nézni.

Üdv.

2017. szept. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. szept. 26. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!