Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van jelentősége annak, ha egy...

Van jelentősége annak, ha egy kisgyerek kíváncsiságból pl. kitépkedi a rovarok lábait, szárnyát?

Figyelt kérdés

Vagy például egy bottal felnyársalja a csigákat, mert érdekesnek tartja, hogy kék a vére? Illetve lassan lehámozza a csiga házát, mert érdekesnek tartja a testfelépítését.

Más állatokat nem bánt, szereti őket.

A rágcsálóktól kezdve a kutyán át a lovakig minden állatot imád, sosem bántaná őket.



2017. aug. 27. 11:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudja mit csinál.az én 2 evesem pl eltapossa a katicát csak mert mint a gyurmánál, kiváncsi, hogy jé, szétlapul
2017. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
10 éves, tudja, mit csinál.
2017. aug. 27. 12:07
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

Most 10 vagy kisgyerek?

És igen, van jelentősége, 10 éves már tudja, hogy ez nem lehet. Kivéve, ha a hülye szülei sose mondták neki, mert nekik sincs annyi eszük, mint a kérdés mutatja...

2017. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Akkor van jelentősége, mivel tudja, hogy fájdalmat okoz.

A szülője helyében nagyon elbeszélgetnék vele, hogy nem csak az emlős állatoknak van fájdalom érzetük, és azért mert a csiga nem cuki muki, nem kell kínozni!!!

2017. aug. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
7%

Te irtad az indokait, erdekesnek talalja stb.

Szoval nem fogja hogy kinzas.

Szoval nem tudja mit csinal

2017. aug. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%

Elvileg nem normális, de őszinte beszélgetések során szinte az összes ismerősömről kiderült, hogy piszkálta a rovarokat (nagyítóval meggyújtott krumplibogár, a pillangónak kiszedtük a szárnyait, csigát, gilisztát adtunk a hangyáknak, nagy bogarakba vizet fecskendeztünk...)7-8-9 évesen.

Szerintem azért mert én féltem tőlük. Ma is irtózom a bogaraktól, de teljesen normálisnak gondolom magam.

2017. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg nem normális, ennyi idősen már rég meg kellett volna tanítani neki, hogy az élőlényeket nem kínozzuk, fáj neki.
2017. aug. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%
Ez semmiképp nem normális ennyi idősen. Ha a gyerek magától nem tudja, akkor azért vannak a szülők, hogy elmagyarázzák neki és megneveljék, hogy ne kínozza az állatokat. Neki is fájna, ha lassan valaki lehámozná a bőrét vagy kitépné a haját. Ezen nem sokat segítene az az indoklás, hogy "érdekesnek tartja a testfelépítését". Az állatokat lehet könyvből, vagy ismeretterjesztő videók nézése közben is tanulmányozni.
2017. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
Gondok lesznek, úgy èrzem..
2017. aug. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
10 éves már nem kisgyerek.. És ez nem normális, beszélgess el vele
2017. aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!