Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti hogy reagáljátok le ha...

Ti hogy reagáljátok le ha fekete pontot kap a gyereketek?

Figyelt kérdés
2017. nov. 30. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Még nem kapott, de ha kapna, megmondanám hogy nem dőlt össze a világ de legközelebb próbáljon jobban figyelni vagy viselkedni. (bocs de nem tudom hogy máshogy lehetne reagálni..........)
2017. nov. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ miért kapja!

Nálunk a fekete pont mellé írnak kicsi indoklást miért is kapja, ne legyenek találgatások.

Megbeszélném vele miért is kapta.

2017. nov. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

2 feketét kapott eddig.

Az elsőnél a tanítónénivel jött oda, aki mondta, hogy összevesztek, és volna egy kis elmesélnivalója a gyereknek...

A másodiknál amikor megláttam, mindjárt kérdeztem, hogy csak nem szeretne valamiről mesélni nekem?


Mindkettőt magatartásból kapta, így én azt gondolom, nem is igazi fekete pont.

Jól megszidtam, hogy ejnye-bejnye, hogy is gondolta, ilyet legközelebb nem szabad csinálni... és ennyi.

2017. dec. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5%
3., na pont az utolsó bekezdésed miat lesz neki még több....hisz Te magad sem gondolod komolyan hogy a rossz magatartás ellen tenni kell. Jajj de rossz az irány....
2017. dec. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt én is érdekesnek találom amúgy, hogy a piros pontokat azért osztják, amikor valamit jól tud a gyerek vagy pl. szépen megtanulta a verset, míg a feketét akkor kapja, ha pl. rendetlenkedik.

Azért még sosem kapott piros pontot a lányom, mert mondjuk összepakolt az asztalán vagy szépen viselkedett.

2017. dec. 1. 12:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"hisz Te magad sem gondolod komolyan hogy a rossz magatartás ellen tenni kell"

nem, én azt nem gondolom komolyan, hogy a magatartást is piros vagy fekete ponttal kellene értékelni. egy gyerek nem jó vagy rossz... halálom, hogy van olyan tanerő, aki azért ad a gyerekeknek piros pontot, mert szépen megették a levest. Az enyém meg rühelli a brokkolit... akkor ő most kevesebb, mint a többi? Mert ez az értékelés szerint igen.

azért kapott fekete pontot, mert a folyosón lemaradt a többiektől és később ért vissza az osztályba. Oké, biztosan elmondta a tanítónéni vagy 100x, hogy az osztály kaja után együtt közlekedik, és ne keveredjenek el... na de akkor is, most ezért harapjam le a gyerek fejét, vagy büntessem meg?

Mondtam neki, hogy nem szabad ilyet csinálni, tessék szót fogadni X.néninek. Ennyi.

2017. dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

„...hisz Te magad sem gondolod komolyan hogy a rossz magatartás ellen tenni kell. Jajj de rossz az irány....”


Szerinted mi a „normális” szülői reakció arra, ha a gyerek olyasmiért kap fekete pontot – amit az előző hozzászóló is írt –, mert lemarad a sorból, fut a folyosón, nevet az ebédlőben, stb.?

Mert szerintem sem lehet ilyenkor mást csinálni, mint elmondani a gyereknek, hogy tanuljon belőle, és legközelebb ne csináljon ilyet.


Egyébként szerintem a reakciót befolyásolhatja még nyilván az is, hányadikos gyerekről beszélünk. Egy elsősre, aki még meg sem szokta az iskolát, sot szabályt nem is ismer esetleg, halál fölösleges dörgedelmes szidalmakat szórni – egy már régebb óta odajárónál, „visszaeső bűnösnél” nyilván más a szitu (bár a megalázás ott sem hatásos nevelési eszköz, csak ha utáljuk a gyereket).

2017. dec. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!