Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolás lesz de melyik?

Iskolás lesz de melyik?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lehet nagyon buta kérdés lesz, de már megőrülök a sok okoskodástól. Szóval a kislányom most megy szeptembertől első osztályba. Itt ahol lakunk nem szeretném beíratni, mert szerintem nem valami jó iskola semmilyen szempontból/ nagyon sok durva dolgot hallottam/. Lenne két iskola amelyik nagyon tetszik, de mindkettőbe sok a jelentkező. Ezért én arra gondoltam megpróbálom mindkét sulit az egyiknél nyilatkozni kell, hogy oda szeretném járatni. Hátha nagyobb esély lenne arra, hogy valamelyikbe bekerülünk. Persze ekkor jött a nagymamák felől az okoskodás, hogy ilyet nem tehetek mert mi van ha mindkettőbe felveszik és én már akkor nem tehetek semmit. Mire mondtam, hogy akkor nyilván az egyiknél szólunk, hogy csak nem szeretnénk ide járatni. Ekkor megkaptam, hogy önző vagyok mert más elől elveszem a lehetőséget. Én csak úgy gondolom, hogy biztosra kell menni valamelyik csak sikerül és ha véletlenül mindkettő akkor az egyiket "visszamondom" Ilyet lehet csinálni nem? Ti mit gondoltok?

2018. febr. 20. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

"önző vagyok mert más elől elveszem a lehetőséget"

- ez nem így működik... sokan adnak 2 helyre - és van a második kör, amikor eldől, hogy végül is ki-hova jár -senkitől nem veszel el semmit.

[Ha van nyílt nap és van lehetőség megismerni a tanítót- az nagy segítség neked, amelyik szimpatikusabb az a jó. Ilyen kicsiknél még a tanító számít legjobban, nem az iskola hírneve, a módszer, egyéb.]

2018. febr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyerekvállalás/nevelés megfelelő topikjába tedd ki. Ott szerintem több a szülő, mint itt. :) Szerintem olyan nincs hogy 2 iskolába vegyék fel a gyereket. Középiskolából/egyetemből is megjelölsz 5-öt is akár, de csak 1-be fognak felvenni. Nem veszel el helyet senkitől sem. :)
2018. febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem halotál volna durva dolgokat a közelebbi sulirol oda járatnád ? Amugy

A beíratás ugy müködik hogy beíratod az egyik suliba aztán 1 hét mulva eldôntik az iskolák vezetése kit hova vetek fel akit nem vetek fel a választot suliba az átkerül a körzetesbe.

2018. febr. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor sem írattak volna oda
2018. febr. 21. 06:35
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat írattam
2018. febr. 21. 06:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Megnézhettek több iskolát, de csak egy suliba tudod beiratni (1 példányt kapsz a NEK-lapból, egy eredeti példány van az ovis iskolaérettségi papírból, stb, tehát nem is tudnád több helyre leadni). Ettől függetlenül beszélhetsz a másik vezetőjével, hogy ha úgy alakulna, akkor viheted-e oda a gyermeket -ha azt mondják, hogy igen, akkor akár még augusztus 31-én is dönthetsz úgy, hogy a másik iskola befogadó-nyilatkozatát elviszed abba a suliba, ahol a gyereket lényegében állományba vették. Sőt, akár év közben is átviheted, ha nem tetszik.


Én tavaly augusztus 26-án döntöttem el, hogy oda viszem be a NEK-lapot, ahova beirattam a gyereket, és ezzel párhuzamosan megköszöntem a másik iskola igazgatójának a felénk tanusított türelmet és megértést, de végül nem volt szükség a befodagó nyilatkozat felhasználására.

2018. febr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!