Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kisiskolás gyereked szavaló...

Kisiskolás gyereked szavaló versenyen melyik verset mondta, vagy mit ajánlanátok elsősnek, ami 3 percbe belefér?

Figyelt kérdés
2018. márc. 21. 08:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Átnéztem az összeset, amit küldtetek. Még mindig a fecskés tetszik a legjobban! Kösui mindenkinek és a tanácsot is!
2018. márc. 21. 10:07
 12/20 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, nálunk a fecskés nem lett volna nyerő, bármennyire is szép. Azt is előre tudtam, hogy Bartos Erikával nem fogunk eredményt elérni, de a gyerek választotta, élvezte és ez volt a lényeg.

Helyezéseket vicces, megmosolyogtató versekkel lehet ebben az életkorban elérni. A fecskés fel sem tudja venni a versenyt a 6-7 éves korosztályban egy Ma rossz leszek-kel, vagy egy Kistestvérem született-el.

2018. márc. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm 12-es, de nekünk nem a nyerés a cél. Ez lesz élete első szavaló vesrenye, azt szeretném, ha élvezné és nem pedig a nyerésre görcsölne rá, ehhez pedig ez a kedves, rímelős kis rövid vers pont jó lesz. Megtapasztalja, hogy milyen egy ilyen verseny, amelyen elsősorban én szeretném, hogy induljon, és ha neki is tetszik, akkor minden évben mehetünk és akkor már ő választana magának verset. Most még csak tapasztalni szeretnénk. Lehet félreérthető volt a kérdés, nem a nyerés a cél, hanem nem tudtam, hogy mikkel szoktak indulni ennyi idősen, hogy egyáltalán induljunk-e. Köszi a választ.
2018. márc. 21. 11:08
 14/20 anonim ***** válasza:
Az enyém elsőben La Fontaine Teknős és a Nyúl cimű versét szavalta.
2018. márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én háromszor nyertem gyerekkért aranyat :) Egyszer egy csacsiról szóló próza volt, egyszer egy bolháról szóló vers - ezeknek sajnos nem emlékszem a címére. Másodikosként a "Jeromos a remeterák" vitte a prímet :))
2018. márc. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Elsőben a Csókai csókát szavalta, most pedig Szalai Borbála Kacsakölykök c. versét választotta a suliban. Ez is csak három versszak.
2018. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2018. márc. 22. 09:23
 18/20 A kérdező kommentje:
Végül nem a fecskéset szavaltuk, mert én sem nagyon tudtam megtanulni. Úgy akartam segíteni neki, hogy megtanulom és akkor könnyebben segítem, ha elakad, de annyira kifordított mondatok és régies szavak vannak benne, hogy inkább Móra Ferenc: A cinege cipőjét választottuk. Éééés nyertünk! Pedig elfelejtette mondani a költőt és a címet is! :-) Viszont nem is túl hosszú, nem is túl rövid és jó ritmusos! 46-an voltak különböző iskolákból. Voltak olyan osztályok, ahol nagyon arra mentek, amiket írtatok, hogy gesztikuláltak, hosszú, vicces verseket mondtak, hangsúlyozva, még hatásszünetet is tartottak a cím elmondása után, de onnan senki sem nyert. Valószínű, hogy az volt a lényeg, hogy élvezze, hangosan és érthetően mondja, és a közönségnek és a zsűrinek is mondja. A legtöbben ezeket mondták: A kis lajhár Alajos, A csacsi, Zsémbes Zsófi ébredése, de a legtöbben ezt - Hová lett az ellenőrző? Nálunk akkor más számított ezek szerint, mert az én lányom aztán egyáltalán nem hangsúlyozott, viszont mosolygott végig és mindenkinek volt egy kedves pillantása :-) Az esélytelenek nyugalmával ültünk ott az eredményhirdetéskor, ő is csak a beígért fagyizást várta nagyon, kellemes meglepetés volt, amikor mondták a nevét!
2018. ápr. 12. 09:31
 19/20 A kérdező kommentje:
Utólag tudtam meg, hogy ezt a verset másodikban tanulni is fogják.
2018. ápr. 12. 09:37
 20/20 anonim ***** válasza:
Szuper! Gratulálok!
2018. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!