Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy lehetünk ilyen szerencsét...

Hogy lehetünk ilyen szerencsétlenek?

Figyelt kérdés
Gyerekem első osztályos. Múlt hét óta minden nap írnak felmérőt. Matekból átlag 85-90% szokott írni. Utolsó felmérőben 20 összeadás és 20 pótlás volt. Összeadás hibátlan lett, pótlás mind rossz. Itthon kisújjából kirázza. Azt mondta nagyon ideges volt. Borzasztó fáradtak, minden napos felmérők hasfájást okoznak...Simán lehetett volna hibátlan mert tudja, 50% lett. Tudom ezt kell értékelni tanítónak :( Miért kell ez a szigor elsőben? Alig tanulnak, állandóan dolgozatokat írnak :(
2018. máj. 23. 21:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Szegények :( Minek kell így kikészíteni a kis 6 éveseket? Ennyi dolgozat elsőben?? Minek?? Nem tudom mit lehetne csinálni... Én szerintem beszélnék a gyerekemmel, hogy tudom, hogy ő ügyes, okos, és érti, és nem haragszom ha rossz jegyet kap, mert az a lényeg, hogy értse. Ha aznap rossz napja van és 0%ot kap, az se baj. Csak szóljon ha nem ért valamit, mert egymásra épülnek a tananyagok, és az elejét ha nem érti, akkor gond lesz később is.
2018. máj. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyen esetben a tanítónéni újra iratja, miután megbeszélik a problémát. igazából mostanában javítás után mindig kiosztja és van lehetőség a hibás feladatokat újra csinálni, és csak ezután kerül be a naplóba az értékelés (tehát nem KELL azt értékelnie a tanítónak, ahogy elsőre sikerült).

Van kislány, aki nem tud az osztályban felmérőt írni, túl nagy a nyomás, őt pl már többször vitte be egyedül a tanáriba, hogy ott írja meg nyugodtan, és mindjárt 90%feletti lett az eredmény.

Ez csak a pedagógus hozzáállásától függ.

Én elsősömmel is vannak gondok, figyelmetlen, fáradt. tanítónéni javasolta, hogy vegyük ki a szülő által igazolható napokat pihenni kicsit.

Most a hosszúhétvége miatt nem volt opció, de nem kizárt, hogy még ki fogom használni.

2018. máj. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
47%
"Tollbamondásnál fél oldal füzet, 3 hiba, egysem helyesírási hiba hanem èkezet" -> az is helyesírási hiba.
2018. máj. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk elég sokáig volt lehetőség javítani az elrontott felmérőt. Most negyedik második félévében már nem, készülés a felső tagozatra címmel.

Igazából nehéz megmondani, hány felmérő az ideális. Ha kevés, és ott rosszul teljesít, mert rossz napja van, akkor az határozza meg a bizonyítványát. Ha sok, akkor meg az a baj, hogy megterhelő.

2018. máj. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem csak ti vagytok szerencsétlenek, hanem még jó pár ezer gyerek, akiknek hasonló légkörben és elmeroggyant elvárások között kell ma végigkínlódnia magát az iskolán.

Ha valaki szerint normális, hogy a valakinek pszichoszomatikus tünetei vannak az iskolától, elfogadom, de én ezt nem kívánnám egyik kisgyereknek sem.

2018. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk is borzasztó a helyzet. Másodikos a fiam, de halálra dolgoztatták már elsőben is őket. Haladnak az anyaggal, mint az őrültek és csodálkoznak a tanítónénik, miért nem sikerülnek jól a dolgozatok...persze a szülői értekezleten meg át lett rakva a felelősség a szülők vállára, mondván, hogy otthon nem gyakorolnak eleget a gyerekekkel...Teljesen meg vagyok döbbenve, mennyire leterhelik őket. Esküszöm, hogy kora délután már gyomorgörcsöm van, hogy vajon mennyi házival jön haza a gyerek, amit még meg kell csinálni, mert az mindig kínszenvedés, hiszen otthon már inkább játszana a szerencsétlen. El is visszük ebből a suliból, szeptembertől már máshol kezd. Remélem jobb lesz a helyzet.
2018. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
91%
kérdező ha nem ragaszkodsz sulihoz én elhoznám inétt ,ez egy versenyistállo,keres normálisabb sulit ,vanak ,lehet nem legerősebb sulit kéne választani,hanem egy normálisabb vagy gyengébett.
2018. máj. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!