Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Középiskola, beiratkozás, el...

Középiskola, beiratkozás, el kell kísérni?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy középiskolai beiratkozásra a szülő el kell menjen a kamasz gyerekkel?
2018. jún. 21. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Ez teljesen a gyerektől függ. Van olyan 14-15 éves, akire rá lehet bízni ezt. van akire nem. Van olyan gyerek, aki igényli van aki nem. Ha egyedül akarja intézni, hagyd. Menjen egyedül. Ha szeretne kísérőt menjen vele az egyik szülő és kész. :)

Amikor én voltam anno az ősidőkben beiratkozni (lasdan 20 éve), nem jött velem anyukám de volt akivel meg ott volt. Egyik sem volt ciki. Nem hiszem, hogy mostanra az lenne valamelyik.

2018. jún. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
~20 éve velem jött, mivel neki is alá kellett írni bizonyos papírokat.
2018. jún. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Végülis el tudná egyedül is intézni, de nem tiltakozott, amikor feljött témának, hogy elmegy vele apja. De akkor ezek szerint nem ciki, ha szülő kíséri. Köszi
2018. jún. 21. 09:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, milyen önálló, 14 évesen nem írhat alá semmit, tehát egyértelmű, hogy menjen a szülő. Ha valakinek nem muszáj ott lennie, az pont a gyerek.
2018. jún. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Engem a tesóm kísért el, de nem éreztem volna cikinek, ha a szüleim vannak ott. Ki milyen. Volt olyan egyetemi csoporttarsam, akit az egyetemi beiratkozasra is elkísért az anyukája. Az mondjuk már picit fura visszagondolva.
2018. jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Tanár vagyok. A beiratkozáson papírokat kell kitölteni, aláírni, mint szülő/gondviselő. Ezt a gyerek nem teheti meg, tehát kell szülő.

Nálunk ha nem jön senki a gyerekkel (egy példa volt rá idén), akkor hazaküldtünk egy csomó papírt, amit az első tanítási napon kell majd hoznia. Beiratkozni be tudott, de alá nem írhatott.

2018. jún. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell szuloi kiseret.
2018. jún. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorú gyerek mellé kell szülő, gondviselő, akinek aláírási joga van.
2018. jún. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nyílt napon és a felvételin voltam, beiratkozásra csak a szüleim mentek, ott ők a fontosak, mert ők írhatnak alá. Nyilván nincs annyi nyomtatvány, mint az általános iskolásoknak (együttnevelési nyilatkozat, körzeten kívüli felvételi kérvény, lakcímről nyilatkozat, hittan/erkölcstan nyilatkozat, menza megrendelése, normatív támogatási kérelem, ezeket töltöttem ki a lányaimnak, de ez általános iskola). Szerintem a tankönyvek átvételén meg az iskolakönyvtári beiratkozási lapon kívül mást nem is írhat alá egy 14-15 éves.
2018. aug. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!