Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy szülőnek mennyit "kell"...

Egy szülőnek mennyit "kell" szerintetek konzultálnia a tanítóval?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem elég kevésszer kérdezősködtem a gyerekem felől, mégis mindegyik alkalommal az volt az érzésem, hogy le akarnak rázni.


Nálatok ez hogy néz ki? Pl. hetente megkérdezitek merre hány lépés? Vagy ritkábban/gyakrabban? Vagy csak megvárjátok, hogy a tanító szóljon ha van valami?


2018. jún. 22. 23:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell hetente megkérdezni. Ha van valami fontos, úgyis jelzik, egyébként meg látod a jegyeit. Ha szerinted gond van a tanulmányaival, akkor jelezd, hogy ezt szeretnéd megbeszélni, de ha rendben vannak a jegyek, a gyereknek sincs baja, akkor felesleges kérdezgetni.
2018. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogadó óra, szülői, plusz ha gond van - ennyi bőven elég. Normál esetben iskolás gyerekek már tudnak annyira kommunikálni, hogy ne kelljen folyton kapcsolatot tartani.
2018. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha te hetente érdeklődsz, akkor nem csodálom, hogy le akar rázni! Gondolj már bele, ha csak 5 percet beszél hetente minden szülővel, akkor heti 2 órában mást se csinál, mint konzultál! Úgy mégis mikor tenné ezt meg? Munkaidő közben, amikor a gyerekekkel kéne foglalkoznia? Vagy munkaidő után főzés helyett?
2018. jún. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3, pont hogy nem érdeklődtem egyáltalán, épp ezért bánt, hogy vajon jól tettem e. Kb. 3 havonta beszéltünk, de nem fogadóórán. Olyat egyszer kértem, mert volt egy hosszadalmasabb téma.
2018. jún. 23. 00:21
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3 havonta lehet beszélni. Ha nem akarod, hogy lerázzon, kérj időpontot előre. Lehet, hogy azért rázott le, mert a gyerekekre akart figyelni.
2018. jún. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nincsen fogadó óra. Egyszer egy évben félévkor van kötelezö beszélgetés a tanárral.

Èn elsös lányomnál 3 hónap után kértem idöpontot a tanárnál és utánna márciusban a féléves elbeszélgetés volt. Most meg csak megkaptuk az értékelést.


Nálam mindkét alkalomra a tanár nagyon felkészülten jött.

2018. jún. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg Magyarorszagon éltünk, a tanár elvárta, hogy minimum hetente egyszer megkérdezzem, mit követett már megint el a gyerek. Amikor külföldre költöztünk, az igazgató az első beszelgetesen elmondta, hogy bármikor lehet erdeklodni a tanárnál, de gujlajdonkeppen felesleges, mert ha gond van, majd ők megoldjak, az a dolguk. Emellett heti hirlevél van az iskolai történésekről és negyedévente 15 perc személyes beszélgetés a tanárral. Szülői értekezlet évente egyszer volt, ott az éves programokról esett szó, de nem feltétlenül kellett megjelenni, mert csak tájékoztatás volt és amúgy is az egész anyagot megkaptuk emailben. Szeptember óta középiskolás a gyerekem, kétszer találkoztunk a mentorával. Először az evkezdo beszélgetésen, itt elmondta a tanár milyen rendszerben tanulnak, mi hogyan működik, kivel hogyan tudunk kapcsolatba lépni, stb, illetve megkaptuk a teljes tanév rendjét és feliratkoztunk személyes beszélgetésre a mentorral. Erre a gyerek is jött: egy 15 perces baráti jellegű -beszélgetés volt arról, hogy mi milyennek latjuk a gyereket, milyen javaslataink vannak vele kapcsolatban és neki milyen javaslatai vannak. Itt is 3 havonta van lehetőség időpontot kerni a tanárokhoz, de ha nem kap valaki meghívót, akkor az azt jelenti, minden rendben van a gyerekkel. Nekem ez sokkal jobban tetszik, mint a magyar "xar szülő vagy ha nem kérdezel állandóan" rendszer
2018. jún. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Akkor nem voltam túlzottan passzív ezek szerint és túl nyomulós sem. Ennek ellenére azon az egy fogadóórán amit kértem, azon is ez a "zavarjuk le minél hamarabb" érzésem volt.


Én nem szoktam jópofizni velük, de sok szülőtől látom ezt - hogy csak úgy pletykálgatnak a tanítókkal akármiről.

2018. jún. 23. 07:55
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Pedagógus vagyok. Az előző osztályomban minden nap megkerestek a szülők, amikor jöttek a gyermekekért. Napi szinten tudtunk kommunikálni, igényelték is a szülők. Nagyon hatékony volt. Gyors és látványos eredmények születtek kivétel nélkül minden gyermek esetében (saját képességeikhez mérten). A jelenlegi osztályomban legjobb esetben félévente egyszer találkozok a szülőkkel, az iskola közelébe se jönnek. Mivel a tankönyvekbe sem néznek bele otthon, ezért év végén csalódottan észlelik, hogy bizony nem lett kitűnő a gyermek. Az más kérdés, hogy hiába kérem, nem olvasnak otthon, nem gyakorolnak, sőt, a házi feladatokat sem készítik el. Nehéz széllel szemben... Azt mondanám, hogy hetente egyszer, a hét végén érdemes rákérdezni a pedagógustól, hogy mi történt az elmúlt napokban. Aki szívén viseli a gyermekek sorsát, szívesen rászánja azt a néhány percet, amíg elmeséli a hét eseményeit. Én 26 szülőnek meséltem el a gyermekek szempontjából fontos, akár apróbb eseményeket is.
2018. jún. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Heti 2-3x tuti beszéltem a tanítóval azon felül, hogy csak köszöntünk egymásnak. És emellett legalább heti 1x messengeren is értekeztünk, mert jellemzően este/éjjel van időm gondolkodni, akkor jutnak eszembe kérdések, és az osztályfőnök is rendszerint akkor online.

És igen, rákérdezek legalább heti 1x, hogy rendben volt-e a gyerek, nem csak várok, hogy szólnak-e valami gond miatt.

Én remélem amúgy, hogy szól, jelzi majd a tanítónéni, ha ez így sok. Nem szeretnék problémás szülő lenni. Viszont szükségem van visszajelzésre arról, hogy kerek a világ a suliban is :)

Mondjuk ahol lehet, amikor lehet, meg is köszönöm a tanítónéni türelmét, azt is, amit felém mutat.

2018. jún. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!