Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolaváltás tanár miatt?...

Iskolaváltás tanár miatt? Mennyi idő az átfutási idő? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ma meg volt az évnyitó, és kiderült, hogy az a tanár akről úgy tudtuk, hogy nem fogja tanítani már a gyereket, mégis marad sajnos! Ha tudtam volna akkor már eleve átirattam volna a másik iskolába! Hétfőn már telefonálni fogok a másik iskolába, hogy vegyék át! Kérdésem; mennyi idő kell mire átmehet oda? Félek ha kiderül, hogy mi miatt viszem át máshova addig rossz jegyeket kap vagy megjegyzéseket kap szegény! Általános iskoláról van szó! Köszönöm a válaszokat!

2018. szept. 1. 01:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Aztán majd onnan is viszed tovább, ha megint valaki nem lesz szimpatikus?
2018. szept. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem szimpátia hiánya miatt viszem! De kössz!
2018. szept. 1. 06:45
 3/17 anonim ***** válasza:
5%
Az hogy nevel és fegyelmez a tanár az nem probléma,hanem a feladata.
2018. szept. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem a tanár miatt váltana sulit, ugyan annyi lenne az átfutás. És ez iskola függő. Minél előbb intézkedsz, annál előbb lesznek eredményeid. Ha váltani akartok, fogtok is. Nem számot mennyi időbe telik.
2018. szept. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Na jó ilyen kommenteket nem kérek! Nem azzal van problémám, hogy fegyelmez-e! Sorra viszik el a gyerekeket az iskolából mert nincs egy összetartás a szülők közt! 2 éve le van maradva a gyerek az összes tantárgyal mert erre az egyre rengeteg energiánk elmegy! Annyi házi feladat van, hogy nem bírja! A többi tantárgyból amit nem ő tanít normális "adagok!" A korrepetítorunk aki maga is tanár ő is minden alkalommal megdöbbent! Csak normális válaszokat kérek! Nem akartam magyarázkodni, de van az a szitu, hogy lépni kell! Van tapasztalatom nem az első gyerek!
2018. szept. 1. 07:17
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

#3: nagyon jó tanuló voltam, és szabálykövető.

Harmadik-negyedikben olyan tanítónőnk volt, aki úgy fegyelmezett, hogy minden apróságért (elég volt, ha otthon maradt egy füzet) ki kellett állni a tanári asztal mellé, és a kedves tanítőnő úgy kezdte a napot, hogy körmös, tenyeres, pofon, mikor milyen hangulata volt.

Előadásra készültünk, ahol én voltam az előadó (narrátor). Én már rég kívülről tudtam a szöveget, ráadàsul úgy volt, hogy aznap nem próbálunk, így nem tartottam fontosnak, hogy a stencilt bevigyem aznap. A tanítónő azonban úgy döntött, egyszer mégis elpróbáljuk... És hiányolta nálam a papírt.

Nos, amiért otthon hagytam, én is kikerültem az asztalhoz, és a tanítónő felpofozott. Engem sosem bántottak a szüleim, megalázónak, és igazságtalannak éreztem.

És igen, amikor 24 évvel később a lányom ment iskolába, bizony olyan tagozatot választottunk, ahol ezzel a tanítőnővel nem kell érintkeznie, olyan nyomot hagyott bennem.

Mert hogy egy rossz gyereket fegyelmezni kell, az OK, de az, hogy ha nincs aznap rossz gyerek, valaki akkor is el akar verni egyet, ennek a gyerekemet nem akartam kitenni...


Soha nem tudhatod, mi van a háttérben.

2018. szept. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
17%

"Iskolaváltás tanár miatt?"

Elégedetlen vagy a tanár módszerével, ezért gyereked másik iskolába akarod iratni.

Eddig jól értem?

.

2018. szept. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%

En váltottam iskolát.

Tanár miatt. Olyan dolgot csinált, hogy közöltem otthon oda nem megyek többet. Anya azonnal bement az uj suliba. Azt mondták, hogy fogadnak. Aztan a régibe, ott elmondta elköszönünk. Azonnal átvették, de ehhez az is kellett , hogy anyukam pár óra alatt intézzen mindent. Tehát, bár gondolom iskola függő is, de kb azonnal válthat, átfutasi idő nélkül. Egyikből kiiratod, masilba be. Ennyi.

2018. szept. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%

Bocsánat, az én hibám, hogy hamarabb elküldtem!

Kezdem újra.

.

"Iskolaváltás tanár miatt?"

Elégedetlen vagy a tanár módszerével, ezért gyereked másik iskolába akarod iratni.

Eddig jól értem?

Mi biztosítékot látsz arra, hogy a másik iskolában másik tanárral nem lesz problémád?

Nem írod, hányadikos gyereked és vannak-e osztályában barátai, akiktől elszakítva a gyerek hátránynak érzi az iskolaváltást.

.

"Sorra viszik el a gyerekeket az iskolából mert nincs egy összetartás a szülők közt!"

Milyen összetartásra gondolsz? Az iskola eredetileg nem azért van, hogy a szülők jól menő klubot alakítsanak ki.

Sokszor még a gyerekek egymást barátjuknak tartó szüleik sem 'tartanak össze'.

.

"2 éve le van maradva a gyerek az összes tantárgyal mert erre az egyre rengeteg energiánk elmegy!"

Tehát erre a tárgyra összpontosítva a többiből csak bukdácsol gyereked?

.

Az pedig, hogy mennyi időbe telik, függ a másik iskolától is - ha egyáltalán átveszi az általad választott.

Ha átveszik, mindegy, kap-e az itteniben rossz jegyeket, hiszen olyan osztályba fog kerülni, ahol két évre előre vannak a tanulók a többi tantárgyban. Lesz mit bepótolnia.

2018. szept. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
1%

Kommentekkel kezded az egészet, panaszkodással. Nem a megoldás keresésével.


És nem kérsz kommenteket?

Van ott baj bőven!

2018. szept. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!