Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskola váltás 7. osztályban?...

Iskola váltás 7. osztályban? Egy évre megéri?

Figyelt kérdés

Ált. isk. 7. osztályos vagyok. Bukásra állok testnevelésből, mert "elvileg" nem járok be órára. Amikor nem tesizek, akkor az általában azért van, mert gyengék az ízületeim, és sokszor lesérülök (Taekwondo-zok és lovagolok), továbbá refluxos vagyok, ezért nagyon sokat fáj a gyomrom. A tanár mindig azt mondja hogy nem jelentem meg órán, pedig mindig ott vagyok. Igazolás nem érdekli. Ha véletlenül eszébe jut megkérdezni hogy miért nem tesizek (ha én megyek oda, elzavar, mondván: őt ez nem érdekli, meg amúgy sem ér rá) mire megszólalnék (mindig is nehezemre esett -értsd: felső határon 5 mp-be telik-, befelé forduló vagyok) addigra elviharzik, hogy sosem válaszolok, meg amúgy is teljesen mindegy mi bajom van, vagy hogyha hagyja hogy közöljem, akkor meg kinevezett, hogy milyen vicces vagyok. Mindig kipécéz magának, egyfolytában engem baszogat. Szép lassan kialakult egyfajta szorongásom, kisebb pánikrohamaim. Anyám szerint a problémáim enyhülnének, ha iskolát váltanék, és ezt mostmár én is így gondolom.

Csak praktikus okokból kérdezem, hogy erre az egy évre megéri?



2018. ápr. 23. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Igen meg kell próbálni ! csak az a baj hogy nem nagyon vesznek át a sulik így 8-ra gyereket. De próbáld meg mindenképp!
2018. ápr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tesi miatt nem éri meg egy évre sulit váltani. Ha egészségügyi problémák miatt nem tudsz tesizni, akkor menjetek el a házi- vagy iskolaorvoshoz és mondjátok el neki a sztorit, ő akár teljesen fel tud menteni a tesi alól. A szorongás és pánikroham már önmagában egy olyan pszichológiai ártalom, ami miatt fel kellene mentenie. Azt is hozzátenném, hogy ez az utolsó évad, ami még egy jó indok az orvosnak.
2018. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%
Kötelezően át kell h vegyenek! Te döntésed. Igazából fogalmam sincs én mit tennék, mert nem vagyok ebben a helyzetben. Igazából szerintem fölösleges ezt kíirni, mert ez a te döntésed amibe nem nagyon kellene a családodon kívül beleszólnia. Döntsd ahogy neked jobb.
2018. ápr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, átvettek, hétfőtől már megyek is az új suliba :D

Megjegyzem, az egy sokkal jobb iskola :)

2018. ápr. 24. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!