Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikor kezdik leárazni a nagy...

Mikor kezdik leárazni a nagy áruházakban a tanszereket? (Szezon utáni "készletkiszórásra" gondolok)

Figyelt kérdés
Úgy rémlik a korábbi években így szeptember környékén mindig nagyon le voltak árazva a nagy tételben megmaradt füzetek, könyvborítók, füzetcímkék, tolltartók, ceruzák, vízfestékek... a hipermarketekben. Most nagycsoportos a fiam az oviban, és lehet, hogy hülye vagyok :D , de arra gondoltam, hogy akár már idén is megvehetném ezeket a cuccokat jóval olcsóbban, mint jövő nyáron, hiszen eláll, a szekrényben bajuk nem lesz... Nézegettem a leendő suli honlapján, hogy milyen felszereléseket várnak. Érdemes most beszerezni, vagy ne gondolkodjam túl a dolgot?
2018. szept. 3. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Október környékén inkább. Rengeteg helyen nem adnak listát előre és az első napokban derül ki mi minden kell, ergo rengetegen vásárolnak még szeptemberben, nem áraznak le még ilyenkor. Például felsőben, de középiskolában pláne, minden tanárnak más a "heppje" és akár évente is változhat épp ki tanítja, akkor megint mást kérnek. A nagyobbik gyerekem már a gimiben végez idén,( a kicsi alsós, de neki sincsen lista előre, gondolom iskolától/tanártól függ) de például spirálfüzetet senki sem enged, vagyis direkt kérték, hogy ne legyen, anno mikor végzett az általánossal én betankoltam vagy 30-at, azóta is a fiókban áll. Egyik tanárnak ez, másiknak az kell, így mondom, még tömegek vásárolnak szeptemberben is tanszert, tornacuccot, mindent, így azért majd kicsit később árazzák le. Időben vagy az biztos, de végül is igazad van, tolltartót, iskolatáskát simán lehet előre venni, meg olyasmit, amiről tutira tudod, hogy biztosan kell.
2018. szept. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Én biztos nem venném meg. Három iskolás gyerekem van, nem is kicsik, de ez egy élmény nekik is. Ráér jövőre is.
2018. szept. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Én a felelőtlen anyák táborát erősítem. Gyerekek évnyitón, én meg tanszerért(tényleg csak az alap dolgokat veszem meg még így is) még a múlt héten is változott a lista(suli honlapján van feltéve tanáronként, tárgyanként)

Első gyereknek mindent ahogy jött a tanszer mizéria, már minden megvolt, aztán a szülőin néztem bután, hogy ezt mikor ki miért, nem kapkodom el inkább. Annyi, hogy ilyenkor már a választék nem akkora mert ami "kelendő" az nem nagyon van, és sajnos csürhe mentalitás sok a sérült holmi, mondjuk a kezdetekkor meg a tömeg miatt nem tudsz normálisan vásárolni.

2018. szept. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nyugodtan nézd meg pár hét múlva. Ha a leendő sulitokból van a lista, az nagyon úgysem változik. Én is készülök a 2. tanszereket betölteni, maradt utalvány abból.. A gyereknek nem olyan élmény ez, pláne írószerek, papíráruk böngészése, nyugodtan se lehet velük nézelődni. Az enyém már az ötödik anya nézd-nél tartott, amíg én az első cucvot próbáltam beazonosítani. A tolltartót, táskát válassza ő, esetleg a füzetek mintáját, de nyugodtan vásárolj előre..olcsóbb biztos nem lesz egy év múlva se.
2018. szept. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
én előre nem vásárolnék ,mert nem tudod mit kérnek jővőre ,és gyereknek nagy élmény ez.
2018. szept. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
12es színesceruzát, 12es vízfestéket, zsírkrétát, írólapot pár csomagot, 2-3 db elsős fúzetet kockás és csíkos, ezeket mindenhol biztos kérnek. Listát lehet szerezni a mostani elsőstől, ha van ismerős a leendő suliban vagy az iskola honlapján összenézni pár osztályét, hogy mit kérnek a legtöbb suliba. Logikai készlet, betűtartó, olló, gyurma, számolókorongok, babzsák, tükór alapdolgok úhy gondolom és a legtöbb helyen meg is vetetik. Nyugodtan be lehet vásárolni előre pár dolgot.
2018. szept. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!