Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az osztályfőnök bármit megtehet?

Az osztályfőnök bármit megtehet?

Figyelt kérdés
2.os a fiam nehezen olvas. hajlamos elkalandozni a figyelme.. faggattam, hogy mi az oka.. erre elmesélte, hogy ordibál velük meghúzta a fülét, a fejét szokta kopogtatni hogy gyorsabban. oké nem úgy halad,de azért ezek a módszerek nem hiszem, hogy fejlesztő hatásúak.
2018. szept. 25. 08:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem tehet meg ilyeneket, ezek nem megfelelő oktatási módszerek. Beszélj az ofővel, ha nem érsz célt, akkor az igazgatóval.
2018. szept. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem, ezek nem. Nálunk is ez volt a tanárnő fegyelmezési módszere, bár o csak az én gyeerekemnel alkalmazta. Először azt hittem, a gyerek kitalálta, aztán egyszer meg akkor mondta, amikor ah osztálytarsaival együtt vártak kint és azok megerositettek. Az volt a szerencséje a nőnek, higy már nem volt bent az igazgató. Másnap korán reggel felhívott, higy beszelni szeretne velem, mert "hallotta a kolléganőtől higy a gyerek hazudott és hiyg ezen én kiborultam". Mondtam hogy a gyerek szavat meg ottf megerősítette a huszonvalahány osztálytársa a kolléganő füle hallatára, úgyhogy picit gondolkodjon el, van e így értelme -beszélgetnünk, mert szerintem nincs, úgy hogy helyette inkább megyek az igazgatóhoz. Végül is nem mentem, mert bocsanatot kert ott előttem a gyerektől és onnantól egy újjal sem ért hozzá.
2018. szept. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha egy pedagógus pedagógai módszerek helyett fizikailag inzultál gyerekeket, szerinted az lehet normális bármilyen körülmények között?
2018. szept. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%

Apa mesélte, hogy az ő korukban akkora körmöst kaptak a fa vonalzóval a tanártól, hogy belekönnyeztek.

Tisztelték is a tanárt, volt ott fegyelem, nem úgy, mint a mai diákoknál.

2018. szept. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

4

Az, hogy egy hatalommal bíró felnőtt személy fizikai fájdalommal tart sakkban gondozására bított kiskorúakat, az nem "tisztelet". Az rettegés.


A tisztelet nem lehet kiverni senkiből, sőt: az szükségképpen megszünteti azt.

2018. szept. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Beszélj a tanárral. Nem feltételezem, hogy a fiad hazudna, de meg kell hallgatni a másik felet is.

Én is kérdeztem, mi volt magyarórán (másodikos fiú szintén), mire közölte, hogy kiszökött a büfébe. Ha nem hétvége jött volna, másnap ott vertem volna az asztalt, hogy mit csinál a tanár órán, hogy a gyerekem csak úgy jön-megy... de a hétvégén még kiderültek egyéb részletek, minthogy a büfé mellett volt egy robotgyár és harci robotokat csináltak, fejszéket adtak neki, aztán darázson repültek, stb, stb...

Mondjuk ebből határozottan látszik, hogy elveszítette a gyereket óra közepén a tanár, és kétségem sincs afelől, hogy mindez tényéleg megtörtént -de csak a gyerek fejében...

Ordibálás (inkább kiabálás) előfordul, nem lehet zajban tanítani, olvasni, muszáj túlkiabálni a zajongó gyerekeket, hogy rend legyen. Fülhúzás nagyon nem oké... de mondjuk fejre koppintani lehet kedvesen is, hogy hahó, kispajtás, térj vissza közénk, rajtad a sor.

Szóval kérdezd meg a tanárt, hogy mi is történt pontosan órán.

(és esetleg 2-3 osztálytársat is. Nálam biztos információforrások a cserfes kislányok. Többet megtudok tőlük 5 perc alatt, mint a fiamtól egy hét alatt)

2018. szept. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Én bemennék nem hagynám annyiban. A tiszteletet nem fizikai bántalmazással kell kicsikarni a gyerekekből. Átérzem a fiad problémáját. Ha nem lépsz rosszabb lesz. Enem utált a magyartanár olyan stresszt okozott bennem,hogy az alap szavakat is félve olvastam fel. 5.es voltam egészen addig nem olvastam rosszul megkaptuk a vén banyát,aki lelkileg terrorizalt. Kis falu tanította az egész rokonságot és valakim valamit tehetett ellene vagy nem is tudom,de rajtam élte ki magát. Volt,hogy egész óra alatt engem olvastatott már sírtam,mert bármit elrontottam kezdhettem előről... Felnőtt koromra is kihatott,hogy hangosan nem tudtam olvasni. Magamban meg mindig ment. Nehéz volt leküzdeni ezt a görcsösséget. Szóval én azt tanácsolom,hogy mindenképp lépj valamit és én igazgatóhoz fordulnék. Annó anyukámék beszéltek a tanárral mosolygós volt és mondta,hogy nem tudok olvasni rendesen ő így ösztönöz... Szóval az ilyenek mindig úgy elő tudják adni magukat,hogy csak na. Szegény gyereket ne hagyd szenvedni. ☺ Otthon ösztönözheted mesével dicsérgesd nekem ez használt. Ahogy kikerültem középsuliba egy olyan aranyos tanárom volt,hogy elvágták a lámpalázat. De nem mindenki ilyen szerencsés,hogy felkarolják.
2018. szept. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már többször leírták, hogy nem tehet ilyet, és nagyon nem is vezet jóra ez a módszer, én is úgy gondolom.


A 4. hozzászólónak: igen, az én gyerekkoromban is volt, aki a gyűrűjével ütötte fejbe a gyerekeket, másik tanár a tarkónkat szorongatta, hogy fájjon – azonban ezeket nem tiszteltük, hanem utáltuk és féltünk tőlük.

A „körmös” eggyel régebben volt elterjedt, és nekem is megélte nagyapám, hogy kaptak időnként a tanár úrtól. De ők nem emiatt tisztelték, hanem azért, mert egyébként egy nagy tudású, igazságos, a dicsérettel sem fukarkodó, minden gyerekre egyénileg odafigyelő (ma úgy mondanánk differenciáltan okatató) ember volt. Ja, és mindezt úgy, hogy egy 46 fős osztályban együtt tanította az 1–8. évfolyamokat. Ezért tisztelték, nem azért, mert féltek tőle.

2018. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Zsozsóka0926 ***** válasza:
54%
Én tanár szakos vagyok az egyetemen és vannak pedagógiai óráim.Nem helyes a fizikai erőszak,sem szóval való bántalmazás,megalázás.Ezt mindig kiemelik nálunk.Főleg ilyen kis korban mikor a gyerek épphogy elkezdte az iskolát.Egy életre el tudja venni a gyerek kedvét az olvasástól,szorongani fog,nehezen fog olvasni.Szerintem ha nem változik a helyzet akkor érdemes lenne elvinni másik iskolába,de előtte mindenképp beszélj vele.
2018. szept. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%
hangos beszéd ,egy osztályban el kell ha tul kell beszélni 20 gyereket,illetve egy figyelemzavaros gyereket vissza hozni a tanterembe figyelmileg is csak igy lehet sokszor.
2018. szept. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!