Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg akkora probléma, hogy...

Tényleg akkora probléma, hogy náthásan engedtem a gyerekemet iskolába?

Figyelt kérdés

2018. nov. 21. 15:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%
Mi még ovisok vagyunk, kisebbek ezért más a helyzet és nem is maradnak le semmiről. De az óvónő is a dadus is olyan beteg, hogy beszélni sem tud, az anyukák meg ölre mennek egymással, ha valamelyik gyerek eltüsszenti magát az öltözőben.
2018. nov. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%
Ok, de a dadus és az óvónő valószínűleg nem veszi a szájába a játékokat, nem csorgatja a taknyát a szőnyegre, és kezet is mos.
2018. nov. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem csak az ölébe ülnek a gyerekek miközben teleköhögi és hapcizza a csoportszobát.

Te felnőtt korodban már soha nem kaptad el a náthát? Vagy ha mégis, akkor megnyaltál valamit az utcán, boltban, munkahelyen??

Ha csak így lehetne elkapni, az iskolások között már nem is terjedne. Pont elég, ha leköhög/hapcizik valaki.

2018. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
38%

Ha még fiatal akkor igen, a betegséget ki kell pihenni, inkább nyugalomba tevékenykedjen, mint stressz, netán egy dolgozat ami egyes lesz, nem tud figyelni, koncentrálni, feszült lesz, és mire haza ér csak a betegség még jobb erőre kap.

Ha felnőtt, már jól tudja kezelni a szervezete az ilyeneket, viszont akkor maga kell hogy eldöntse olyan állapotban van-e, hogy képes-e végig bírni egy napot az iskolában, megéri-e stb..

De a válasz egy hatalmas Igen. A 150 évvel lemaradott így is vészesen stresszes diákokkal kapcsolatot kiépíteni képtelen magyar oktatás, nem egy olyan hely, ahova el lehet menni betegen. Ha még dolgozna azt mondanám oké, de a hazai oktatásban, rengeteg a stressz, felmérés, állandó nyomon követés, kivételezés, konfliktus, amit a betegségtől elgyengült szervezetének az energiájából vesz le. Mellesleg, sokkal gyorsabban gyógyul, ha kap egy neo citránt és otthon marad egy két napot nyugalomba. Egy mentálisan segít, mint otthon lehet, számítógépezhet, aludhat, olvashat, pihengetni, filmezni stb. ami pedig kettő hozzá járul a fizikai javuláshoz is, mert tud teázni, ágyban miközbe filmet néz etc.

És a végére egyéni gondolatomat hozzá tévve, szerintem ha nem egy rossz gyerek [nem a jegyei, hanem magaviselete] akkor simán meg lehetne neki engedni egy otthon töltött napot nyugalomban. Lassan munkába fog járni, ami kevésbé lesz stresszes mint az iskola jóval, viszont ott meg már végképp nem engedheti meg magának, hogy pihenjen mert munka van. Had élvezze ki ezt a lazaságot amíg lehet. + Tudnak beszélgetni, ha unatkozik otthon, és közelebb kerülhetnek egymással, ami hatalmas szó egy olyan világban ahol sajnos a szülő elég távol áll a gyerekétől a legtöbb esetben, és a szoros kapcsolat építés szülő gyerekkel pedig mindennél fontosabb higgyen nekem.

2018. nov. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%
Remélem nem, mert ma az én gyerekem is náthásan ment. Másodikos. Láza nem volt és nagyon akart menni, hiába mondtam, hogy nyugodtan pihenjen itthon. Torka sem fáj, csak az orra folyik, de nem tüsszög.
2018. nov. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem inkább az a kérdés, hogy te szeretnéd, ha a te gyereked mellett egy beteg gyerek ülne egész nap, rá köhögne tüsszögne egész nap?


Szerintem nem lehet kizárni teljesen, hogy a "csak nátha" nem fertőzi-e meg a többi gyereket.

2018. nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%
16, nem egy olyan esetről hallottam, hogy a szülő reggel beadja a gyereknek a coldrexet és megy. A gyerek ne maradjon le a sulival, a szülő ne hiányozzon a munkahelyén. Szép dolog egymásra figyelni, kell is. Szerintem nagybeteg lázasan senki sem kínozza a saját gyerekét, de ha csak folyik az orra, az azért nem ugyan az.
2018. dec. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
66%

Akkor, ha nincs mégcsak hőemelkedéae sem, jó kedvű, eszik-iszik, akkor igen. Egyébként a doktornő meg óvodás korában azt mondta, ha taknyosan kiírná, októbertől-márciusig nem járna közösségbe.


Azért iskolából nem szívesen írja ki már orvos sem. Pláne, ha "csak" taknyos.

2018. dec. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!