Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Második osztály végére mik az...

Második osztály végére mik az elvárások matekból és írásból?

Figyelt kérdés
Csak érdeklődöm, mire számítsak. Köszönöm szépen

2019. febr. 5. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Második évvégére tudni kell folyamatosan olvasni.

Ismerni kell minden betüt.

Fel kell ismerni a föneveket, igéket(többit még nem tudom)

Helyesírási követelmény, hogy a gyerek kihallja a betüket és már ha PAD-t diktál a tanár ne Pat írjon.


Matekból 100-ig össze adni kivonni kell pl 87+14, számsorokat folytatni 2,4,6,

szorzotáblát ismerni és osztani.

pénzt tanulják és az órát is részletesen már.

és valamennyi geometriát is.

uygan ezek persze szövegesben is.

2019. febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Uh. Köszönöm szépen
2019. febr. 5. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
"Második évvégére tudni kell folyamatosan olvasni." -ez biztos? sokaknak még ötödikben sem megy :o Szerintem a folyamatos olvasás nem követelmény még második végére.
2019. febr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
szerintem könnyen fogod teljesíteni, az írás már elég jól megy! :D
2019. febr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
:D
2019. febr. 5. 18:11
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell tudni folyamatosan olvasni. Hanem az olvasott szöveget kell tudni értelmezni, ismétlés nélkül.

Pont tegnap mondták nekünk szülőin.

A többi stimmel.

2019. febr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. febr. 6. 09:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk másodikban matekból nagyon sok logikai feladat is volt, amikben nem is annyira a számoláson volt a hangsúly, hanem a gondolkozáson.
2019. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok minden le van írva, de persze,hogy nem buktatnak, ha mégsem. A szorzótábla követelmény, de a lányom nem tudta. Aztán egész harmadikban azt gyakorolták, nem csak ő nem tudta, nagyon sokan nem! Aztán nem foglalkoztak vele, most felsős, és még mindig nem tudja!!! Egyszerűen nem értem, már annyit gyakoroltuk. Amúgy állítólag még a jobbak között van az osztályban. Nem is értem...

Folyékonyan olvasni? Na, de ez mégis mit jelent? Nem szótagolva, persze. De pl. hangsúlyozni majd csak negyedikben kell tudni.

2019. febr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!