Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen továbbtanulási lehetősé...

Milyen továbbtanulási lehetőséget javasoltok?

Figyelt kérdés
Hova menjen egy olyan kislány továbbtanulni, aki figyelemzavaros? Sni-kód van, egyébként átlag 4-es tanuló, humán tárgyak jobban mennek, reál kevésbé. Kézügyessége elég jó, szeret is rajzolni. Szakmában gondolkodom, de a városban amik vannak, már telítettek és nem is nagyon érdekli (fodrász, pék, ápolónő). Gondoltam csináljon egy gimit, aztán majd felmegy a fővárosba valami OKJ-t csinálni, de úgy nézem, hogy a gimikhez kitűnő bizi kell. Szóval most nem is tudom. Menjen szakgimibe, és tanuljon egy szakmát, ami nem érdekli és nem is tud vele elhelyezkedni?
2019. febr. 20. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Na és miért csak szakmunkás lehet belőle? 4es tanuló simán menjen gimi szakgimibe nem csak erős iskolák vannak. Utana ott az egyetem. Egy szakmunkás semmire nem megy.
2019. febr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Idén már kellett jelentkezni, így feltételezem, hetedikes még csak. Járjatok nyitott szemmel, próbáljatok ki, nézzetek meg sokmindent. Ha találtok olyat, ami érdekli, akkor kevésbé fog "bezavarni a figyelemzavar".

A szakma annyival kedvezőbb neki, hogy több a gyakorlat, figyelmi gondoknál ez segít, de csak ha tényleg érdekli.

A szakgimi után is csinálhat ugyanúgy okj-t egyébként.

2019. febr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van nyelvérzéke, akkor kéttannyelvűbe küldeném. Egyébként nevesebb gimik a központi alapján döntenek
2019. febr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy szakmunkás lesz, de ugyebár a szakgimiben tanítanak szakmát is. Érettségizett szakmunkás lesz, ha úgy jobban tetszik. Tisztában vagyok vele, hogy érettségit most már a takarítónőtől is kérnek.

Nem mondanám, hogy van nyelvérzéke, utálja az angolt, és nem is nagyon akarja tanulni. Pedig úgy 4-es, hogy itthon ki sem nyitja, apával mindketten beszélünk angolul, tudnánk neki segíteni, de elutasítja. Ezért a nyelvtagozatot sem találom jó ötletnek neki, bár folyton mondom, hogy a nyelvtanulás mennyire fontos, de nem érdekli. Inkább valami kétkezi munka kéne, amúgy ha hiányszakma akár még jobban is keres vele, mint a diplomások. Pl. fogtechnikus. A kétkezi molyolós dolgokkal jobban elvan, mintha pl. számolgatni kell valamit.

2019. febr. 21. 16:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálad teljes a homály. Azzal fog jól keresni, amit jól csinál és ez független a szakma telítettségtől, diplomas, szakmunkás...Na meg az sem biztos vki jól akar keresni.


A szakgimnáziumban végzett nem lesz szakmunkás. Érettségit tesz mint egy gimnáziumban. Nem kell gimibe kitünő bizonyitvány.

A takaritónőnek azért kell érettségi mert vannak olyan helyek, ahol intelligencia kell a takaritáshoz. Pl egy bankigazgato asztalán a légynek is csúsznia kell de az asztalan lévő papírok nem keveredhetnek, es nyilván takaritónő nem olvashat bele semmibe, tudnia kell milyen papírokat dobhat ki, mit kell megsemmisitenie stb. De ilyen egy x csillagos szálloda is, lesz...rod a wellneszt a 80 csatornat, de használt óvszert nem akarsz talalni ágy alatt. Ehhez is kell intelligencia hogy kihúzza az ágyat takarító és kitakarítson alatta. 8 általánossal ezt nehezen is értik meg meg a munkamorál is alacsonyabb. Latom kórhazban az egybites takaritónő, felmosó vízben mossa ki a törölgetőrongyot, de láttam eladót is aki pénztarszalagot sepert le a partvissal amivel seperte a padlót.Aki nem ilyen takaritast vár el, annak érettségizett takarítónő kell. Egybites, 8 általanost végzett embernek egy takarítás meghaladja a képességeit. Nyilvan egy vasutallomáson a vécépucolotól senki nem vár el érettségit, na meg tiszta vécét sem tőle.

2019. febr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerintem a homály nem nálam van, hanem annál, aki egy normális kérdésre ilyen stílusban válaszol.

Az érettségizett szakmunkás is szakmunkás. Ugyanis attól szakmunkás valaki, hogy kitanulta a szakmát, és nem segédmunkás, aki ugyebár csak segít a szakinak. Ez egyáltalán nem pejoratív, ahogy te érzed.

Nem csak a takarítónőtől kérnek érettségit, mifelénk betanított munkásnak is alap. És hiába is adod a naivat, lehet ő kiváló fodrász, ha a faluban már van 20 darab. Tehát olyan szakmát kell keresni, ami iránt kereslet van, és nem telített. Egyébként meg sajnos jól akar keresni. Én is mondtam neki, hogy nem minden a pénz, a lányoknak meg pláne nem, mert inkább olyan szakmája legyen, ami mellett a családjára is lesz ideje, de rögtön az első kérdése mindig az, hogy azzal mennyit lehet keresni.

Valaki olyan írjon, akinek van ötlete, és nem csak fikázni tud.

2019. febr. 25. 16:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálad nem homály van, hanem sötétség.


SZAKGIMNÁZIUMban nem tanul szakmát, nem szerez szakmunkás bizonyítványt, olyan érettségit kap, mint egy gimnáziumban. Érettségije lesz amit egy szakgimnáziumban szerzett. Gimnáziumba azok mennek akik klasszikus egyetemi szakokon tanul tovább, szakgimnáziumba azok akik nem klasszikus egyetemi szakon tanulnak tovább. De egyetemi végzettség nélkül kb semmire nem megy egyik sem.


A szakiskola a szakmunkásképző, de ott meg érettségit nem kap, csak szakmunkásbizonyítványt.


Persze ettől lehet érettségizett szakmunkás, diplomás szakmunkás-amennyiben elvégez egy gimnáziumi képzést, egyetemet a szakmunkásképző után. De ennek meg azért nincs sok értelme mert nem szokták az összes képzettséget kérni csak a legmagasabbat, na megha vki egyetemre készül minek pocsékolna 3 évet szakmunkásképzésre?


Ja és ha ő a legjobb fodrász, az a vendégkör amelyik 20 fodrászt eltartott 1-et simán eltart.

2019. febr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!