Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolaválasztás aki a nehezebb...

Iskolaválasztás aki a nehezebb iskolát választotta a gyerekének megbánta? Hogy bírkózott meg vele? Elsőtől kezdve angol, spanyol nyelv is lesz.

Figyelt kérdés
Apa részéről van nyomás, hogy nehezebb iskolába járjon.
2019. febr. 27. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Miért bántam volna meg? Azt bántam volna meg ha valami középszerű vagy gyenge iskolába íratom és nem használom ki a képességeit amiket később majd ő eldönt hogyan használ. Alapvető volt nálunk az, hogy a magyaron kívül 2 nyelvet tanuljanak a gyerekek mivel az apja sem magyar és én is 3 nyelven beszélek folyékonyan. Egyelőre a fiam is és a lányom is nagyon jól boldogul az iskolában és a nyelvekkel is.
2019. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Egy elsősnek mi a csudának kell rögtön két idegennyelv????? Eleg stressz neki az iskolakezdes is.m
2019. febr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Most elmondom, hogy egy elsősnek nem ennyire félelmetes az idegennyelv mint sok tudatlan magyar felnőttnek aki 10-ig tud számolni angolul meg el tudja makogni hogy máj ném íz jancsi (meg gondolom a gyerekeik is ilyen hozzállással). Nálunk kifejezetten élvezték a gyerekek, nem terhelte le őket csak annyira mint a matek meg tesi és úgy szívták magukba a nyelvtudást mint a szivacs mindenféle erőlködés nélkül...
2019. febr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

3!


Hollandiában élek. Itt az idegennyelvet a középiskolában kezdik tanítani. Az első évben -a gimnáziumokat kivéve- egy idegennyelvet tanulnak, az angolt, heti 2 oraban. Második évben félév után jön be a második idegennyelv, ami nemet, vagy francia. Kb az összes holland folyékonyan beszél angolul. A gyerekem 8 éves volt, amikor költöztünk, 2 év után folyékonyan beszélt hollandul, jövőre pedig 3 év angol tanulás után Cambridge nyelvvizsgát fog tenni.

2019. febr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

5!


Hiába bunkózol, a lényeg az, hogy a nyelvtudas nem azon múlik, hogy milyen korán kezdi el a gyerek tanulni, hanem hogy csinalja. A korai nyelvtanulas egyetlen elonye az, higy nem lesz akcentusa, ehhez viszont az anyanyelvvel együtt kell tanulnia, a születésétől kezdve

2019. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem aktív, sokat mozgó a fiam hanem inkább gondolkodós, képés több órát is legozni, építeni. Betűk számok érdekli, rendszeresen járunk szavaló, versmondó versenyekre is.

A tehetségét amit mutatott az oviban nem akarjuk elnyomni. Nem is hagyományos iskolát kerestünk hanem amerikai rendszerűt.

Csak bennem van az is, mi van ha nem bírja? Túl nehéz lesz. Annyi rosszat olvasni itt gyakorin is

2019. febr. 27. 13:27
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Hát te tudod kérdező. Én nem választanám ezt a két idegennyelves kezdést, az biztos.
2019. febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem bírni fogja főleg ha agyalós, higyj a gyerekben. Ha esetleg túl sok lenne neki és látod rajta, hogy küszködik akkor még mindig tudtok váltani egy lazább iskolára. Hidd el, hogy a gyereknek nem olyan nehéz ez mint ahogy mi elképzeljük illetve nyilván a nyelvtanulás sem úgy kezdődik ilyen kicsi korban, hogy üljenek le a 6-7 évesek és görnyedjenek a könyv felett órákig, sokkal szórakoztatób.
2019. febr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Gyermekem kéttannyelvűbe jár, másodikas. Átlagos képességekkel indultunk neki. Ez egy óriási lehetőség! Játékosan és lassan haladnak, mégis annyit tudnak már mint sima iskolában a felsősök. És ahogy előttem írták, agyuk mint a szivacs! Én nagyon örülök hogy sikerült bejutnunk egy ilyen suliba. ( egy gyerkőc morzsolódott le mert diszes volt )
2019. febr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%

én kitűnőként az erősebbe mentem. Na hát ez annyival volt erősebb, hogy nagyon elit suli akart lenni, a kisnövényhatározót szó szerint meg kellett (volna) tanulni bioszra, ez volt minden dogához a beugró. Másik városban volt, 6kor keltem 4-5 közt értem haza. Mondjuk azt tudni kell, hogy ha én nem alszom ki magam, élőhalott vagyok. Na, 2. félévkor 5 tantárgyból vágtak meg, harmadiktól sulit váltottam, a helyi mezőgazdász suliba íratkoztam, ahol németből 3. évvégén 5-re érettségiztem előrehozottan (2. évvvégén kettest kaptam), negyedik félévkor ötösre bioszból (amiből másodikban félévkor megvágtak...), negyedik évvégén emelt szinten ötös német, és a többi tárgyam is mind jól sikerült. Egyetemre mentem, minden tárgyat elsőre teljesítettem, diplomaosztó előtt 2 nappal írtam alá a munkaszerződésemet és azóta is dolgozom. Akik az erősebb suliban osztálytársaim voltak, lettek mindenfélék... 36 főből 8an mentek egyetemre, 5en végeztek, 3an dolgoznak a szakmájukban, többi műkörmös, masszőr, benzinkutas... mindenki akart menni tovább szinte, csak épp olyan lett az érettségijük, hogy nem vették fel őket.


Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy attól, hogy erősebb a suli, nem biztos, hogy jobb is.

2019. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!