Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több "anya nyelvü" baba?...

Több "anya nyelvü" baba? Hogyan alakitsam megfelelöen?

Figyelt kérdés

Lassan megerkeznek a picikek, de az anyanyelvvel kapcsolatban nagy bajban vagyok...

- Spanyolorszagban elünk, igy evidens a spanyol es a valenciai spanyol kötelezö tudasa

- Mivel viszont ez mar inkabb üdülö terület az angol szinten elengedhetetlen, illetve az angolt hasznaljuk a parommal is az otthoni beszelgeteseink soran, valahogy ez igy alakult ki...

- Parom nemet nemzetisegü es szeretnenk ha a piciknek termeszetes lenne apuci anyanyelvenek a hasznalata

- Illetve hat az elfelejthetetlen, gyönyörü magyar nyelv

(En szinten több anyanyelvü csaladba születtem es mi a tesommal kimondottan elveztük, hogy tudunk ugy beszelgetni, hogy senki mas nem erti)


Viszont leterhelni sem szeretnem a piciket, a 3 nyelv meg nem problema az biztos, sajat tapasztalatombol tudom, nekem teljesen termeszetes volt a magyar, a szlovak es az angol hasznalata pici koromtol. Aggodom, hogy sok lenne ez a piciknek, es a hab a tortan, a környeken csak egy norveg ovi van illetve altalanos suli is (bar nem is szeretnem, ha bekerülnenek a spanyol oktatasba...) szoval meg egy 5.-6. nyelvnek a norveg is betarsul.... Bar az nagyon egyszerü a nemet utan/mellett.


Szoval a babak legalabb 5 "anyanyelvüek" lennenek...

Bar a kis korban elsajatitott nyelv tanulas nem rossz dolog, de felek töle, hogy tudnam jol csinalni? Bar en is több nyelven beszelek es utoljara talan 13-14 evesen tanultam suliba, de sajnos ez a gyerek nevelesbe nem igazan van segitsegemre :) :(

Igaz, hogy en is mindig azt hallgattam a szüleimtöl, hogy ez a legnagyobb kincs amit adhatnak nekem, es ez be is bizonyosodott, de kezdesnek nem sok az 5 nyelv?... Egy dolog kizart... Hogy a magyar ne legyen anyanyelvük... Abban biztos vagyok, hogy ha esetleg ezt kesöbb kezdjük el nem fognak szepen es ertelmesen beszelni.... Es hat a nemet szinten elengedhetetlen szamunkra, mar csak tiszteletböl is.

A problema, hogy en nem igazan tudom a "hetköznapi" nemetet, inkabb a szakmai reszet hasznalom csak. A paromnak pedig a hetköznapi magyarral vannak problemai, igazabol az etelek neven es a palinkan kivül mas magyar "hetköznap" hasznalatos szavakat Ö sem tud. Tehat marad a spanyol/valenciai/angol/norveg 3. "anyanyelvnek". Lehet ezzel mar inkabb orvoshoz kellene fordulnom, hogy mi lenne a helyes?....



2012. okt. 16. 13:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

nalunk csak harom nyelv lesz, de ha esetleg koltozunk innen akkor bejon a negyedik. en magyar vagyok parom finn es otthon angolul beszelunk. jelenleg finnorszagban elunk de nem kizart hogy nemetorszagban kotunk ki.

ami fontos hogy mindket szulo a sajat anyanyelven beszeljen a gyerekhez! tehat te magyarul a parod nemetul. a masik ket nyelv ra fog ragadni. nekunk ezt szakember mondta. tehat te csakis magyarul beszelj hozzajuk, ne keverd a nyelveket.

2012. okt. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Jégtánc ***** válasza:
3-ik anyanyelvnek bőven ráérsz még gondolkodni hogy mi legyen.Óvoda gondolom spanyol nyelvű.Nagyon túlgondolkodod...
2012. okt. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
elso vagyok, azt elfelejtettem irni hogy ha itt maradunk akkor itt is hozzajon meg a sved mivel az a masodik hivatalos nyelve az orszagnak tehat iskolas kortol az is bejon. nem lesz megsem gond. ja azt mondtak meg nekunk hogy az viszont lehetseges hogy kicsit kesobb fog elkezdeni beszelni a baba mivel ez a tobbnyelvu gyerekeknel elofordul, de akkor sem kell aggodni.
2012. okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segitseget, viszont egy kerdes.

Tehat akkor te a babaval csak magyarul beszelsz, a parod pedig csak finnül. Viszont ha mindenki otthon van akkor csak angolul? A 3 nyelv nekünk sem volt gond tesommal de itt mar 5röl beszelünk... Felek, hogy sok lesz nekik, meg ha a norvegot az oviba, a spanyolt meg a munkahelyeinken szedik össze akkor is....

2012. okt. 16. 13:30
 5/17 A kérdező kommentje:

Jegtanc.

Felreertetted, a 3 anyanyelv evidens (magyar, nemet, angol). Az ovi norveg es az altalanos suli is az lesz, amig lehetseges nem szeretnenk ha bekerülnenek a spanyol oktatasi rendszerbe. Viszont mindkettönk munkahelyen nagyon sok spanyolt fognak hallani illetve sok a spanyol csaladi barat is. Igazad van Jegcsap nagyon tulizgolok/tulgondolok mindent ez valoszinüleg annak köszönhetö, hogy 3000 kmre vagyok a csaladomtol elsö terhesseggel, iker babakkal varandos, mellettemm nem lesz anyukam sajnos, talan ha szerencsem van sikerül kijönnie par napra, mikor mar a picik 1-2 honaposak lesznek. Azt meg mar latom elöre, hogy a tipikus sikitozos, ketsegbeesös anyuka leszek, de megprobalok javitani meg a helyzeten :)

2012. okt. 16. 13:54
 6/17 Jégtánc ***** válasza:
100%
Sok sikert hozzá,nekem a fiaim németek,német apukától,ott is születtek.Magyarul beszéltem hozzájuk,apuka németül,mi együtt németül.Nem volt kint rokonság akitől még magyar nyelvet hallottak volna,így hiába beszéltem velük mindennap magyarul,ahogy bekerültek közösségbe dőlt az egész.Ma amit mondok nekik magyarul megértik,de legtöbb esetben németül válaszolnak.
2012. okt. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szerencsemre nekem vannak a közeleben magyarok, meg hat tervek szerint megyünk majd haza, na nem most, majd 1-2-3 ev mulva, de addig is a nagyszülök, keresztszülök jönnek-mennek.Köszönöm a valaszodat :)
2012. okt. 16. 15:14
 8/17 Jégtánc ***** válasza:
100%
Jó babavárást,jó babázást:))
2012. okt. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm illetve köszönjük szepen :)
2012. okt. 16. 16:11
 10/17 anonim ***** válasza:
Igaz nallunk csak ket nyelv van a magyar meg az angol mert en magyar vagyok a ferjem meg angol de a 32 honapos kisfiam mind a ket nyelvet megerti es beszeli. Most mar azt is megszokta, hogy a szuleimmel csak magyarul beszeljen. 2 honappal ezelott meg nagyon kevert. :) en probalok csak magyar meseket olvasni neki, magyarul enekelunk... ha viszont a ferjem itthon van akkor mar angolul megy minden. Ezt is mar eleg jol megszokta Viszont a bolcsibe ahova a kisfiam jar a felette levo csoportba ami mar az ovoda es 3-4 evesekjarnak ide van egy kisfiu akinek az anyukja jappan az apukaja nemet es itt elnek angliaba. Na o mind a 3 "anyanyelvet beszeli". Viszont evente minden nyaron 2 honapot jappanba toltenek az anyai nagyszuloknel. Itt jar jappan kozossegbe mindig a gyerek, hogy erintkezzen jappan korabeli gyerekekkel es tanulja a nyelvet ne csak anyukatol. Szinten sokat jarnak nemetorszagba az apai nagyszulokhoz is. Apuka meg anyuka otthon meg mindenkivel angolul komunikal es a gyerek is angolul komunikal a bolcsibe. Eppen valamelyik nap gondolkodtam el ezen, hogy micsoda jovoje lehet egy ilyen gyereknek ha tovabbra is megkapja ezeket a tamogatasokat. Jappanul, nemetul meg angolul beszel majd tokeletesen es foleg egy jappan tolmacs aki akkar nemetrol meg angolrol tud forditani milyen jol kereshet majd. Gondja nem lesz az tuti. Azert nem semmi. :)
2012. okt. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!