Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy segítsek elsimítani a...

Hogy segítsek elsimítani a fiam, és a férjem közötti konfliktust?

Figyelt kérdés
Egy kicsit elkényeztetett 15éves fiúnk van, akinek a lehetőségeinkhez képest igyekszünk mindent magadni. Az probléma, hogy egyre komolyabb elvárásai vannak, és néha már konkrétan követelőzik. Tavasszal ps4et vettünk neki, amit azóta megúnt, és kapott helyette 250ezres számítógépet. Most egy új telefont szeretne, amire a férjem azt mondta, hogy nem telik rá és elégedjen meg a jelenlegivel. Erre a gyerek azt válaszolta, hogy a barátainak sokkal jobb apja van, és hogy nem más szülők nem ilyen sóherek. Ezekután a férjemnél azonnal elszakadt a cérna, és el vett a gyerektől mindent, és nem engedi el sehova. Azt mondta, hogy majd vehet magának amit csak akar, hogyha megkeresi az árát. Mindez már három napja történt, és azóta egyikőjük sem hajlandó bocsánatot kérni.

2019. szept. 27. 21:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%
Na, kamugyárosunk megint alkot. Ordít a stílusod, mért nem könyvet írsz?
2019. szept. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
57%

Nyilvan a fiad a hibás. Attól, hogy az osztálytársai szülei gazdagok ennyi idősen nyugodtan lehetne annyi esze, hogy kiszámolja a ti béretek, rezsi, az ő sulija stb. Gondolom ebben az elit suliban van matek óra.


Amúgy meg örüljön neki, hogy ilyen helyre járhat. Építhet kapcsolatokat. Majd felnőtt korában ha most ügyes, kamatoztatja, azt olyan telot vesz amilyet akar.

2019. szept. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
67%

Miért ment akkor ilyen iskolába?

A férjednek tök igaza van

2019. szept. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

ültesd le a fiad és a férjed is és beszéljétek meg, hogy egy ilyen telefonért mit is kell tenni, mennyit kell dolgozni, spórolni, nélkülözni, stb.

ha van esze a fiadnak, akkor megérti.

de nehogy már egy 15 éves gyerek mondja meg, mire futja a családi kasszából. ha nem tetszik neki, akkor jövő nyáron menjen el diákmunkára és keresse meg egy telefon árát és megérzi majd, hogy mivel jár.

2019. szept. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem menteném fel a fiamat, hogy nem ő tehet róla.

Ti mindent megtesztek érte, erőtökön felül vállaltok anyagi áldozatokat, hogy meglegyen mindene, ami kell és még az is, ami nem.


Nem az elit sznob gyerekek mellé kellene állnia, hanem a szülei mellé.


Én is kértem hasonló nagy dolgot a szüleimtől annak idején (egy drága és fölösleges játékot)- mondjuk én nem mondtam nekik dühömben, hogy rossz szülők.


Erre apám leült velem és megmutatta a családi költségvetést (ő készített ilyet). Akkor megértettem, hogy nem fér bele egy ilyen költség, és azután mindent a saját pénzemből vásároltam meg.

2019. okt. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!