Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, akiknek 13-15 év...

Szülők, akiknek 13-15 év közötti gyerekük van?

Figyelt kérdés

Ezeket a dolgokat kíváncsiságból kérdezem, érdekel, hogy mi van más családokban.


Mit vártok el tőle a tanulásban?

Legkésőbb mikorra kell hazaérniük, ha elmennek valahova barátokkal, osztálytársakkal?

Szintén barátnőkkel, barátokkal meddig engeditek el őket? Az egész városban, ha budapestiek vagytok akkor bárhol Budapesten vagy csak a kerületben, stb?

El szokta mondani a gyerek, hogy mi volt az iskolában vagy meg szoktátok kérdezni?

Engedélyt kell kérnie, ha be akar regisztrálni valamilyen közösségi oldalra? (Instagram, Facebook, Tumblr, Musically, Twitter)

Beleszóltok az öltözködésébe?

Egyedül veszi magának a ruháit vagy közösen vásároltok?

Mennyire önálló?

Tudtok a jegyeiről? Elmondja, megnézitek az ellenőrzőt/e naplót vagy szülőin tudjátok meg?


2016. okt. 31. 12:48
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
80%

Nem vagyok szülő, de le tudom írni, hogy mit várnak tőlem. 15 éves vagyok.

Legalább a négyes átlagot hoznom kell.

Ha a barátaimmal elmegyek valahova este 9-10 körül haza kell mennek.

Magamtól el szoktam mondani a napomat.

Nem kell engedélyt kérnem, túl sok mindent amúgy sem tudna vele mit kezdeni, nem tudják használni a közösségi oldalakat.

Sosem szóltak bele az öltözködésembe, mindig normálisan öltöztem.

Általában egyedül vásárolok, de ha cipőt kell venni, akkor jön velem apa, mert nem meri rám bízni a kártyáját:D

Mindig mindent magamnak intézek el szinte, próbálnak önállóságra nevelni, ezért azt mondják, hogy oldjam meg. Mindig sikerül is.

Az iskolának e-naplója van, azt szokták ellenőrizni.

2016. okt. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
39%

Videki kozseg.


13 eves lany.

Nyaron, tavasszal sotetedesig lehet kint. Ilyenkor mar hatra kell hazajonnie. Sokat jarnak biciklizni.


Jol tanul, de segitek neki. Kell osztonozni sokat.


Egyutt vasaroljuk a ruhakat. (Tesco, H&M, Hada)


A jegyeit mindig tudom, rendszeresen jar a ferjem a szuloire.


Nincs fent a FB-on.

2016. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

14 éves a fiam,8. osztályos.

Most,hogy közeleg a felvételi,elvárom a négyeseket/ötösöket. Nincs ezzel egyébként gondom,mindig jó tanuló volt. Most,hogy tudja "nagy" a tét viszonylag,így még jobban tanul.

Változó. Ha hétköznap van,akkor 10,nagyon max. 11.

Ha csak a városba megy(ez már hétvége) este mászkálni,akkor éjjel 2 a maximum. Ha házibuli,vagy biztosan tudom hol van,akkor bármeddig,de én megyek érte. Bárhol Budapesten,de mint említettem,pontosan tudni akarom,hogy merre jár.

Meg szoktam kérdezni,de erre mindig kedvtelenül az a válasz,hogy semmi. Idegesíti a kérdés,meg tudom érteni, Engem is idegesített,amikor ennyi idős voltam,és már 8. éves minden hétköznap megkérdezik.

Nem kell engedélyt kérnie,de legyen körültekintő.

Nem szólok bele.

A nagyobb dolgokat én veszem(cipők,téli kabát),a nadrágokra,pólókra,pulcsikra adok pénzt,és megveszi ő.

Teljesen önálló. Nem állt szándékomban nyámnyila gyereket nevelni,mint a kortársai nagyrésze.

E-Napló van,így nem tudja titkolni a jegyeit,de nem is akarja,hiszen jó tanuló,nincs mit eltitkolnia.

2016. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%

13 éves fiam van (és 8 a lányom).


Tanulásban azt várom el, hogy önmagához képes hozza a legjobbat. Nem vagyok maximalista, felfogom, hogy tesiből és rajzból a 4-es nagyon jó, de egy matek 4-esnél már megkérdezem, hogy mi volt a gond. Egyesért sem öltem még meg, egy-kettő becsúszik, elsősorban azért, mert link, és nincs lecke, vagy hasonlók.


Hazaérnie suli után kell, mivel másik településen jár gimibe. Elvárom, hogy hívjon, hogy elérte-e a buszt, és szóljon, ha pl. maradni akar egy haverjával. Délután, vagy este felé nem szokott eljárni, csak fociedzésre, az 7 után ér véget, de itt biztonságosan haza tud jönni (kemény 300 métert) sötétben is.


Pestre egyedül nem engedném még fel. :)

A szomszéd városban tanul, úgyhogy oda logikusan igen. Ha suliba betalál, és haza is, akkor nem téved el a haverjához menet sem. :) Sőt, mivel neki bérlete van, ma ő hozott darált húst. (Elég biztonságos részen élünk, fényes nappal az üzletek környékén nincs balhé, közlekedni biztonságosan szokott, de sötétedés után már nem engedném egyedül mászkálni a városban.)


Elmondja, mi volt a suliban, tudok a barátokról, a gondjairól, arról ha piszkálják, hogy melyik lány tetszik neki, és melyik tanárt utálja. Szoktunk beszélgetni, de nem kötelező jelleggel "mi volt ma az iskolában", hanem pl. ha együtt megyünk bevásárolni, vagy segít a házimunkában.


Közösségi oldalból csak fb-ot használja, arra kért engedélyt, megkapta, egy feltétellel: ismerősök leszünk, látom mit művel, (ha cikis dolgot csinál, és szólok, akkor törli), és szól, ha bejelöli ismeretlen, vagy "gyanús" leveleket kap.

Az öltözködésébe olyan szinten kell beleszólni, hogy mit ne vegyen fel egymással, vagy hogy a régen kinőtt kedvenc pólóját ne vegye már fel, mert tök ciki.

Egyébként van saját ízlése, ha vásárolok neki valamit, akkor ezt figyelembe veszem. Egyébként együtt járunk "shoppingolni", beülünk ilyenkor egy hamburgerre is, szétröhögjük az agyunkat, inkább közös program szokott lenni. Vagy mindenki megy, vagy velem kettesben, vagy apával csapnak egy "fiús napot".

Egyébként elég önálló, szerintem. Mondjuk egy három fogásos ebédet nem várok el tőle, de a korának megfelelően megoldja, amit kérek.


A jegyeiről tudok, mert már régen rájött, hogy a rossz jegyért sem fogom megverni/kitagadni/terrorizálni, de ha eltitkolja vagy hazudik, azért nagyobb büntetést kap, mint önmagában a rossz jegyért.

Nem azt mondom, hogy nem húzza be fülét-farkát, mikor olyat kell aláíratni, de attól nem tartok, hogy pl. megszökik inkább, vagy hogy meg meri csinálni, hogy hazudik.


E-napló nincs, szülőin tudom a jegyeket megnézni, illetve van egy fb-csoport a szülőknek, amiben a legtöbb tanár is benne van. Ha kérdésünk van, vagy gond van egy gyerekkel, ott privátban is tudunk érdeklődni, és a tanár is tudja jelezni, hogy beszélni szeretne velünk. Szerintem nagyon jó ötlet, sokkal gyorsabban tudunk bármit megoldani, mint egy szülőin.

2016. okt. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
15 évesen kezdtem sokat lógni a városban. Éjfélre mindig itthon voltam.
2016. okt. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

Mit vártok el tőle a tanulásban?

Azt, hogy a tőle tehető legjobbat nyújtsa.


Legkésőbb mikorra kell hazaérniük, ha elmennek valahova barátokkal, osztálytársakkal?


17:00, este még nem marad ki, csak ha ott alszik valakinél.



Szintén barátnőkkel, barátokkal meddig engeditek el őket? Az egész városban, ha budapestiek vagytok akkor bárhol Budapesten vagy csak a kerületben, stb?


Kisvárosban élünk, itt területileg bármeddig mehet, ha szól, hogy hol van. Időben szinten 17:00.


El szokta mondani a gyerek, hogy mi volt az iskolában vagy meg szoktátok kérdezni?


Nem mondja el, kérdezni kell.


Engedélyt kell kérnie, ha be akar regisztrálni valamilyen közösségi oldalra? (Instagram, Facebook, Tumblr, Musically, Twitter)


Igen, de az engedélyt mindig megkapja.



Beleszóltok az öltözködésébe?


Bizonyos szintig, Pl mínusz 10 fokban ne akarjon haspoloban és szakadt felsőben elindulni.


Egyedül veszi magának a ruháit vagy közösen vásároltok?

Mennyire önálló?


Együtt vásárolunk, mivel ehhez másik városba kell utazni, de ő választ, én csak a maximum összeget határozom meg.



Tudtok a jegyeiről? Elmondja, megnézitek az ellenőrzőt/e naplót vagy szülőin tudjátok meg?


Külföldön élünk, nem nagyon vannak jegyek, ami van az se nagyon számít, csak az evvegi tesztek. Nincs napló, a tanár számol be az eredményeiről személyesen, négyszemközt.

2016. okt. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk nem nagyon számítanak a jegyek, de általánosban legtöbbször meglett a 4es.
2016. okt. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%

13 éves lány vagyok.


Legalább 4,5-ös átlag.

Nem szoktam elmenni sehova.

Meg szokták kérdezni.

1-2 éve regisztráltam be Facebookra arra kértem engedélyt. Instagramom és Musicallym nem olyan rég lett, ezekre nem kértem engedélyt.

Nem nagyon szoktak beleszólni az öltözködésembe.

Anyával szoktam ruhát vásárolni.

Tudnak a jegyeimrők és megnézik az e naplót.

2016. okt. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Én már elmúltam 15, de azért még nem volt olyan régen (4 éve), szóval gondolom nem baj, ha én is írok :)

(egyébként szerintem teljesen más 13 és 15 évesen)

1. Én jó tanuló voltam (oké, konkrétan kitűnő), ezt nem várták el tőlem, de azért ha nagyon leeresztettem volna, szóltak volna szerintem, viszont én magamtól mindig elvártam a jó jegyeket

2. Nem volt pontosan megszabva, ha hétköznap találkoztam a barátaimmal (ritkán) akkor általában max. 9-10-ig maradtam, hétvégén viszont általában 4 körül értem haza, de olyan is volt, hogy 5 után, szóval nem mondhatnám, hogy szigorúak fogtak

3. Kisváros - városon belül + környékbeli falvak, városok

4. Magamtól ritkán mondtam el dolgokat, még ha ötöst kaptam is ritkán magamtól, csak ha rákérdeztek.

5. Nem, és ha kellett volna, akkor tutira nagyon ki lettem volna akadva ezen

6. Igen, de csak annyira, hogy anyukám hidegben mindig rám szólt (még most is), hogy öltözzek fel jobban :D

6. Egyedül is és közösen is

7. Hát ez szerintem nem ilyen egyszerű kérdés, mire gondoltál pontosan? De úgy általánosságban szerintem nem voltam túl önálló, de nem hinném, hogy másoknál sokkal kevésbé.

8. Mivel leginkább jó jegyeim voltak, így ha rákérdeztek akkor persze, elmondtam (a rosszakat is ugyanúgy, ha néha előfordult)


De most tényleg, ha a 13 éves énemről írnék, akkor teljesen mások lennének a válaszok.

2016. okt. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok szülő, de 15 éves vagyok, ezért tudok nyilatkozni.

Magamhoz képest kell teljesítenem, de ha kapok egy egyest nem dől össze a világ, mert úgyis kijavítom. Soha nem tanult velem, négyes-ötös tanuló vagyok, nem is volt szükségem rá.

Mindig szólok, hogy merre vagyok ezért bármeddig elmehetek.

Szintén bármeddig csak szólni kell, hogy merre vagyok, kivel, stb. Kisvárosban élünk és bármerre el vagyok engedve.

Szoktam mondani magamtól, illetve ha fáradt vagyok és nem kezdek el magamtól beszélni, mert elfelejtem akkor megkérdezi.

Nem kell engedélyt kérnem semmilyen közösségi oldalra.

Anya szeretne beleszólni az öltözködésembe, de nem engedem mert teljesen más a világunk. Én a modernebb stílust szeretem, a letisztultságot, anya meg a nagyon sok mintát nagyon sok színnel.

Szoktam egyedül is, együtt is, illetve ha lát valamilyen ruhát aminek a stílusa nekem bejön, neki nem, akkor is megveszi nekem, ergo nélkülem is szokott nekem ruhát venni.

Teljesen önálló vagyok, volt hogy kórházban volt, akkor magamról gondoskodtam, én főztem, mostam, takarítottam magamra, ez max 1 hétig volt. Hivatalos ügyekhez csak az aláírása miatt kell.

Tud a jegyeimről, van e-napló, de nagyon ritkán nézi meg.

2016. okt. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!