Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek egy kutya mennyire...

Szerintetek egy kutya mennyire változtatja meg egy gyerek hozzáállását?

Figyelt kérdés

nekem mindig is volt kutyám, imádom őket. de mióta 4 éve meghalt az utolsó kutyusunk, azóta nincs.


nem telik el nap, hogy ne hiányozna mellölünk egy kis négylábú. de ennek csak egy oka van, hogy miért nincs. sajnos reggel 6tól este 6ig nem vagyunk otthon. munka, suli, ovi. kertes házban élünk, de nem szeretném kinti kutyának tartani. és bezárva ennyi időre nagyon szenvedne gondolom.


viszont a lányom egyre jobban (12 éves) mondogatja, hogy szeretne egyet. imádja őket ő is. a családba több kutyus is van és meg van veszve értük.


közepes tanuló, viszont egyre rosszabb a gyerek a suliba. az esze meg van hozzá, de nagyon szétszórt és figyelmetlen. egyre többször fordul meg a fejembe, hogy lehet jót tenne neki egy kutya. hátha jobb irányba változna a kutya segítségével.


tudom, hogy az is benne van a pakliba, hogy inkább kutyázna mint tanulna. de úgy érzem nagyon sokat segítene rajta egy kis barát.


esetleg volt valakinél, akinek egy kutya pozitív hatással volt a gyerekre főleg tanulás szempontból?


nem háziállat, tehát macska, nyuszi meg hasonló, hanem tényleg kutyát szeretnék.


és tényleg nagyon át kell gondolnom, mert egy kutya minimum 10 évre szól és családtag lenne nálunk. de tényleg nagyon vágyunk már rá mind.


2020. jan. 16. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Hát a gyerek miatt ne v3gyel kutyát. Sokakat addig erdekel, amíg meg nincs, aztan kakkantanak ra.
2020. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Hiába akartam nagyon kutyát és kaptam is, azon kívül hogy elneveztem és néha megsimogattam semmi más kapcsolatunk nem volt.

Most már nekem vannak gyerekeim, apám mindig mondja, hogy jajj kellene kutya mert de jó hatással lenne a gyerekekre.. Milyen hatással????? Bennem is annnyi felelősségérzet volt mint egy poháralátétben.

A tanulásnak meg pláne nem tudom mi köze van hozzá

2020. jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Csak akkor vállaljatok be kutyát, ha valóban, te magad szeretnéd. Sajnos a gyerekeknél minden csoda 3 napig tart, az első hideg, szeles időben nem fogja kivinni sétálni, játszani vele. Aztán meg jön a továbbtanulás, esetleg fiúzás, a kutya marad a sarokban...

Tapasztalat :(

2020. jan. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Gyereknek semmiképpen. Magadnak veszed, ha veszel.
2020. jan. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát csak akkor vegyetek magatokhoz, ha te vállalod teljes egészében.

Ha a gyerekben eleve van felelősségérzet, akkor a házi állat erősíthet ezen, de nem törvényszerű. Ha viszont már most szétszórt, akkor nem ettől fog kialakulni benne és nagyon valószínű, hogy könnyen elfelejti megetetni vagy esőben sétáltatni. A tanulmányi eredményekhez meg tényleg semmi köze.

A másik nehézség az, amit már írtak. Pár éven belül minden más fontosabb lesz, iskolai felkészítők, barátok, fiúk, aztán továbbtanul. Akkor megint nem a kutya lesz az elsődleges. Végül rád marad egy 6-7 éves kutya, aki sok évig erős, egészséges és mozgékony lesz, nem a szobában ül, mint egy szobanövény, míg te dolgozol.

2020. jan. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

A gyerek miatt ne legyen kutyátok!

Amúgy egy barátnőm volt, akit a kutya teljesen megváltoztatott - nem a tanulmányi eredménye szempontjából, ami közepes volt, és nem is lett jobb, de rosszabb sem, pedig rengeteget foglalkozott a kutyával.

De egy link csajból egy nagyon rendes, felelősségteljes személyiség lett. Mindene volt a kutya. Egyrészt ezért vállalt mindent (reggeli korán kelés, délutáni több órás séták stb.), és szerintem amúgy is odatette magát emberileg, hogy meghálálja a szüleinek, mert sokat könyörgött érte. 5. osztályosok voltunk, mikor kapta, panelban éltek.

2020. jan. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Alapvetoen szerintem hiaba anekdotazgattok itt semmi koze nincs a tanulasnak mega hozzaallasnakk egy kutyahoz.

Nekem is volt annak idejen allatom, szerettem meg minden, el is lattam ha kell, de semmi koze nem volt a tanulashoz vagy a felelossegerzethez.

Ugy nem ertem amikor igy akar valaki "megjavitani" egy tok nagy gyereket. 12-13-14 éves gyereket már nem lehet nevelni, foleg ugy hogy na kap egy kutyat aztan felelossegteljes lesz... hat biztos nem.

Ilyen korban mar az elet neveli az embert.

2020. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor vegyél kutyát, ha te is ugyanúgy tudod szeretni és gondozni. 12 évesnek nem vennék úgy, hogy nekem nincs időm rá, mert most jönnek majd a kamaszévek aztán főleg le lesz szarva sajnos a kiskutya. Meg egy kutyának napi 1-2 óra séta MINIMUM kell és hiába a nagy kert, ki kell vinni máshova is. Gondolom megígérné, hogy majd ő eteti meg foglalkozik vele, de szerintem ez kb 1 hétig fog tartani, aztán majd jönnek a kifogások, hogy jaj most nem ér rá, most a barátaival van, most témazárót ír. Egy kutyának komoly nevelés kell, még a kistestűeknek is. Mi akkor vettünk kutyát, amikor én is felnőtt lettem és így meg tudtam osztani már anyámmal a kutya felügyeletét és nevelését.
2020. jan. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért nem akarod kintikutyának? Nekünk van panelban, 15hos a kislányom,imádják egymást,de alig van időnk lemozgatni. Sétálni nem szeret csak labdázni, erdőben kirándulni, udvarin legalább a labda meglenne.
2020. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
amugy tenyleg vicces hogy kulon mar "kinti kutya" van mert a kutya az feltetlen benn kell legyen a lakasban... mintha valami gyotrelmes elet lenne neki az hogy az udvaron azt csinal amit akar egesz nap a szabad levegon meg be tud menni a hazaba... huh en se akarnek "kinti kutyat" szornyu lehet
2020. febr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!