Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak? (sokat gépezik)

Gyak.kérd. kérdése:

Mit csináljak? (sokat gépezik)

Figyelt kérdés
Párom gyereke most itt van nálunk egy ideje és egész nap a gép előtt ül ami elèg zavaró nekem.Rengeteget játszik alig beszèl.Rá szólni meg kellemetlen nekem mivel nem vagyok semmije de annyira zavar hogy csak gépezik.
2020. máj. 6. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem hagyd. Már nem tudsz változtatni rajta, felesleges ezen feszkózni.
2020. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Mit érdekel téged ha a párod gyereke?

Neharagudj de miért is zavar téged? Neked is kell a gép munkához, vagy mi a probléma?

Mert ha nem akkor valóban nem vagy senkije, szólj a párodnak hogy beszéljen vele ő.

2020. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Mondd meg neki, hogy amíg nálad van, addig a távoktatáson kívül napi 1 órát (vagy amennyit akarsz engedni) gépezet. Ha letelt, akkor húzd ki a tápkábelt, és vidd el, hogy ne tudja bekapcsolni. A másik megoldás, hogy teszel a gépére egy ingyenes szülői felügyelet programot, ahol be lehet állítani időkrorlátot, és azt, hogy hánytól hányig gépezet. Ha túllépi a kettő közül bármelyiket, akkor aznapra letilt, és nem lehet semmilyen programot megnyitni.

Lehet, hogy erőszakos megoldásnak tűnik, de itt sajnos a szép szó nem szokott használni.

2020. máj. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
*gépezhet
2020. máj. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Miért zavar? Komolyan kérdezem, gondolkodtál már hogy miért baj azon kívül hogy “fujjj számítógép”?

Mert ha valóban van probléma, akkor azt kéne kommunikálni felé és valamilyen szabályokat szabni. Ha nem tanul, vagy neked is kéne a gép, vagy nem mozog eleget akkor lehet megbeszélni hogy tanulás után játszhat, beoszthatjátok mikor kinél van gép vagy kihívhatod a parkba focizni. De ha befejezte a tanulást, mozgott, kitakarított és senki mást nem akadályoz csak a te szemedet bántja hogy gépezik, akkor miért ne tölthetné úgy a szabadidejét ahogy akarja?


(Meg jelen helyzetben az is fontos hogy mekkora gyerek és mióta neveled ha neveled egyáltalán. Ha 17 éves, az apjával egy éve élsz vele meg április óta akkor inkább ne próbáld meg megnevelni.)

2020. máj. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Fogd be házi munkára.Mosson főzzön,takarítson.Ha kertes ház van akkor tevékenykedjen a kertben.Nem értem,hogy miért kell a gép előtt lenni állandóan.Én megtiltanám.
2020. máj. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
ez mért pont most probléma? mégis mit csináljon? menjen el az iskolába, találkozzon a barátaival, ússzon az uszodában? az öcsém is a gép előtt ül, én is. ott van ugyanis éppen a tanításunk, az osztályunk, a barátaink, a hobbink, a szabadidőnk, a találkozás lehetősége. meg addig is telik az idő és nem kell arra gondolni meddig leszünk még bezárva.
2020. máj. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
Na pont az ilyenek miatt lesznek a mai kamaszok internetfüggő zombik! Gratulálok utolsó!!
2020. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!