Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tampon gondok. Rossz méret,...

Tampon gondok. Rossz méret, vagy mi a baj?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy a menstruációmkor tampont használok,de valami nem jó.Általában light flow-t használok,tehát nem nagyot,de eddig jó volt.Mostanában viszont azt tapasztalom,hogy egy idő után,a bugyimban lévő tisztasági betét véres lesz,és mikor a tampont kihúzom,mert azt hiszem hogy megtelt,csak félig van,sőt néha még annyira sem.De akkor miért véres a betét? Az irány jó,jó helyen is van,tapasztalatból tudom már hogy kell.

Méret gondok vannak?Nagyobbat kéne használnom,mert így kifolyik a szélén és ezért nem megy bele?

Köszi a választ!(Szűz vagyok ha számít)


2010. júl. 30. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Én szüzen fel se tudtam rakni:D Lehet, hogy mégis mostanában rosszul rakod fel, csak nem veszed észre, próbálj meg kicsit változtatni az irányzékon. Az is lehet, hogy most már nagyobb kellene. Érdekes de néha velem is előfordul az ilyesmi:(
2010. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez akkor fordulhat elő ha nem folyamatosan, hanem szakaszosan távozik a vér, "löketszerűen". (Ha fiatal vagy akkor ez Így változhatott, erősödött a vérzés. ne aggódj, ez normális.) Nincs ideje a tamponnak, hogy beszÍvja, amit kell. Próbálj egyel nagyobbat az erősebb napokon, ami jobban "kitölt", attól nem lesz bajod, biztosan.

2010. júl. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

szerintem azért lehet véres a tisztasági betéted, és a tamponod félig vagy annyira sem véres, mert esetleg olyan mozdulatot végzel, amivel a tampon olyan helyzetbe kerül, hogy össze"nyomodik" így kiszivárog a tartalama ..

egy hasonlat : a szivacsból is kifolyik a benne lévő víz, ha összenyomod .

2010. júl. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Okés,köszi mindenkinek:) Áttérek akkor a normálra.
2010. júl. 31. 19:46
 5/8 anonim válasza:
szia szentem nagyobb kell de kérdezd meg az anyukádat. :)
2010. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
igen, amikor az első napokon löketszerűen érkezik a vér, akkor bizony nincs ideje megszívni magát a tamponnak. én háromféle méretet használok a mensi alatt, mindig a vérzés intenzitásának megfelelőt. szóval próbáld meg a normált, nem sokkal nagyobb, mint a light flow, tehát a szüzességed szerintem nem fog gondot okozni.
2010. aug. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
ja, gondolom, o.b-t használsz, abból a mini és a light flow-on silk touch vagy valami hasonló fantázianevű réteg van, ezért ugyan könnyebb felhelyezni, mert jobban csúszik, de ennek köszönhetően a vér is jobban lecsúszik rajt. tehát friss vérre szerintem abszolút nem jó. normálból van ilyen csúszóréteges és normál felületű is, szerintem a normált válaszd.
2010. aug. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szia!anyát egyszer megkérdeztem és azt mondta hogy akik még szüzek azoknak inkább nem ajánlaná a tampont.Persze tudom hogy valamikor azt is muszáj használnod.inkább a betétet ajánlom.:) de azt nem tudom hogy fáj vagy mijen érzés amikor felhejezed a tampont?
2011. febr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!