Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Meddig fér bele a kölcsönkéreg...

Meddig fér bele a kölcsönkéregetés? Szólnátok ezért?

Figyelt kérdés

Lányomnak lett egy új kis barátnője, akivel komolyabb probléma nincsen, viszont mindent elkér, kölcsönkér, vagy "majd kifizetem" címszóval elviszi.

Nem 1-1 könyvről van szó, hanem pl. 300 ezres fényképezőről, 50-60 ezres cipőkről, drágább táskákról. Vagy itt van, és úgy fújkálja magára a lányom parfümjeit, mint a vizet. Ő meg annyira önzetlen, hogy az már szörnyű... Legutóbb is nézegette a parfümöket és mondja az egyikre, hogy mennyire jó az illata, erre a lányom mondja, hogy jaj ő azt annyira nem szereti, mert szerinte túl erős, évente pár alkalommal használja csak. Erre hogy akkor ő ezt hazaviheti?! Szóltam volna már közbe, mire a lányom, hogy persze vidd nyugodtan.

Ruhákból ugyanez. Sok olyan ruhája van a lányomnak, amiket ritkán hord, vagy még rajta a címke és múltkor mondtam, hogy úgyis itthon van, pakolja át a ruháit, tegyen rendet a szekrényében. Jövök haza délután, a barátnője 2 nagy zacskónyi ruhát válogatott össze magának.


Még ha szegények lennének, vagy rászorulna, azt mondanám, hogy jól van, vigye, de közben meséli, hogy 18 millióért kap júliusban autót, meg egész augusztusra házat bérelnek Horvátországban, szóval nem azért kell neki, mert éppen nincs mit felvennie... A lányomon is látom sokszor, hogy nem szívesen adná, de nem tudja azt mondani, hogy nem. 17 lesz, így nem akarok állandóan a sarkában lenni, de mikor keresek egy felsőt és kérdezem, hogy hol van és az a válasz, hogy XY-nak adtam, akkor azért közel vagyok ahhoz, hogy eldurranjon az agyam. Vagy én gondolom rosszul?


2020. jún. 8. 18:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
68%
már bocs de a lányod tiszta hlye... azt mondod gimnazista, de esze mint egy ötévesnek... nem tűnik fel neki hogy a másik csaj csak megkopasztja, aztán majd továbbáll a következő "barátnőhöz"?
2020. jún. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
70%
Huhh kérdező, te nagyon türelmes vagy. Én már rég hazavittem volna a lányt és megkérdeztem volna a szülőktől, hogy szükségük van-e a Máltai Szeretetszolgálat telefonszámára, mert a lányuk zsákszámra hordja el tőletek a dolgokat. Nyilván megsértődnek, de legalább visszaadják a dolgaitokat.
2020. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
59%

amúgy meg nem, nem becsüli meg, a megbecsülöm amit a szüleimtől kapok nem úgy néz ki, hogy odaadom az első jöttmentnek...

nem vagyunk szegények de soha nem adnék csak úgy bármit is oda bárkinek, amiről tudom, hogy a szüleim megdolgoztak érte hogy megkaphassam... teszem azt, a telefonomat, az új kamerát, a vágyott dizájnerruhát... nem azért vannak nálam ekkora értékű dolgok, hogy kiszórjam őket az ablakon.

én amúgy nem a kiscsajjal beszélnék, csak lányodnál nem pótolnám azokat, amiket a csaj elvitt. hiányzik a táskája? szr ügy. Kéne a kamera? vegyen újat magának, ha már a régit elhagyta.

2020. jún. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
20%
Hihetetlen Hihetetlen hogy vannak ilyen szulok nem azon can a hangsuly h sajnald hanem h raszorulonak adakozz ilyenek helyett,
2020. jún. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
28%
Nem értem miért kell a "keregeto" lányt szidni. A kerdezo gyereke a huyle, ő adja oda a cuccait. Ha engem keresne meg x anyuka, hoyg a gyereke a lányomnak adta az akármit, adjam vissza, körbe is röhögném. En nem tehetek arrol, ha az o gyereke huyle. Max 5-6 eves korig fogadhato el az, hogy nem ertik a gyerekek a dolgok értékét, de itt gimnazistákról van szó.
2020. jún. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Beszélj a lányoddal hogy becsülje jobban a dolgait. Mondjon nemet. Azután kiderül valódi barátnö -e.
2020. jún. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
60%

25-ös: annyira nem nevetnél, ha megjelenne a rendőrség a 300.000 Ft-os fényképezőgép miatt, mert feljelentem a lányodat, higy elkopota. Hidd el, ez már az az összeg, hogy a rendőrség felemeli a hatsôját és kimegy.

Én biztosan nem hagynám ennyiben.

Kérdező úgy látszik nem csak a lányod áldozat típus, aki hagyja kihasználáni magát, hanem te is az vagy

2020. jún. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
20%

27a,


Én meg feljelentem a te lányodat meg téged rágalmazásért. Ha a te kölköd olyan huyle, hogy ajándékba ad valamit, akkor azért nem az a hibás, akinek oda adja.

2020. jún. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
60%
El kéne beszélgetned a lányoddal, ez nem megoldás, hogy csak úgy odaad mindent. Sőt meg kellene tanítani vele, hogy ezt neki vettétek és nem másnak! A lányod dolgozzon meg mindenért amit odaadott, és tanulja meg értékelni, megbecsülni a dolgokat amiket kapott. És beszélj a barátnőjével is, és szerintem kérd számon, hogy mit képzel. Ha nekik van pénzük akkor pláne ne máson élősködjön. Ez borzasztó. A csaj csak kihasználja a lányodat. Vagy adja vissza a holmikat a csaj vagy fizesse ki az utolsó forintig. Mindent. A ruhákat, cipőket, kamerát, parfümöt stb. Legyél nagyon határozott és szigorú, elsősorban a saját lányoddal és büntesd meg ezért. Rá költitek a pénzt, nem más gyerekére! Nem is értem, hogy lehet valaki ilyen, hogy bármit elfogad, elvesz a legkisebb lelkifurdalás nélkül, csak hogy neki legyen.
2020. jún. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
76%

Odaállítanék a lányhoz és persze a szüleihez, és minden drága dolgot visszakérnék, ruha, cipő, fényképező, parfüm stb, hogy sajnos félreértés történt, én nem tudtam róla, hogy a lányom ezeket örökbe adta, viszont nekem szükségem van még rájuk. Lehet kicsinyesnek meg pofátlannak tartani, de ilyen gusztustalan, haszonleső emberrel szemben nem finomkodnék.

Lányomnak meg megmondanám, hogy ez a csaj soha többet nem jöhet át hozzánk. Lehet ebbe is belekötni, de legalább a legnagyobb “vadászterülettől” elesne így ez a kis semmirekellő, elvégre a kérdés alapján már ott tart, hogy azért megy át, hogy ott válogasson a lány cuccaiból. Hát még mit nem. Megpróbálnám a lányom figyelmét is felhívni rá, hogy ki van használva, ha kell, nem adnék neki zsebpénzt sem, ha netán azt kezdi el odaadogatni. Ruhája van bőven, ha kell valami, én veszem meg, kaját meg adnék neki minden napra. Valahogy le kell állítani ezt a kis dögöt akkor is, ha a lány tényleg buta...

2020. júl. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!