Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért gondolja a férjem, hogy...

Miért gondolja a férjem, hogy a gyereknevelés csak az én dolgom? És ha én úgy csinálom, ahogy jónak látom és működik is, úgy néz ki, miért mondja azt, hogy szar, amit csinálok?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondja, hogy rosszul csinálom, mindent megengedek neki. Egy roppant nehéz gyerek a miénk, ADHDs, sokszor azt mondom, nem bírom tovább. A férjem nem akarja elfogadni, hogy neki ilyen a gyereke. Nem foglalkozik vele, nem tanítja, nem játszik vele, nem maradt itthon vele a karantén alatt. Ha elkezd cirkuszolni valami miatt a gyerek, akkor inkább odaadja neki, csak hogy csend legyen. Állandóan azzal fenyegeti, hogy így megveri, meg úgy megveri. Mindig megkapom, hogy nem hallgat rám a gyerek, holott azért az esetek nagyobb részében elsőre megcsinálja, amit kérek tőle. Az apjára nem hallgat. Természetesen azért, mert én ellene nevelem.
2020. jún. 11. 14:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy anyuka, akinek szinten ADHDs a gyereke és apuka kitalálta, hogy satorozni akár menni harmasban
2020. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem nevelem a férjem ellen, ezt csak ō találta ki. Én mindig küldeném közös programra őket, a férjem nem ér rá sohasem. Nem egyszer sírt a fiam, hogy csak az ő apukája nem játszik vele.
2020. jún. 11. 14:52
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ismerős a szitu. volt már hasonló kérdésed, ugye?
2020. jún. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%
3assal értek egyet. Minden kicsit problémásabb gyerekre egyből ráfogják h autista meg adhd-s. Lehet, hogy az, de hogy nem véletlenül, az is biztos. Ismerek egy kislányt, most 6 éves, egy évvel ezelőttig autista volt, aztán egy éve kb. kiderült h ja nem, csak egy hisztérika szerencsétlen, mert a szülei magasról tojnak a fejére. Borzalom, hogy mennyire viselkedés zavaros gyerek van, és hogy a szülők nem látják, hogy mitől, hogy talán nem azt a rohadt tetves telefont kellene nyomkodni, mikor ott velem szemben a gyerekem, hanem rá figyelni, foglalkozni vele, időt szánni rá, és most nagyon csúnyát fogok mondani: fegyelmezni kéne, nem ráhagyni mindent, meg ha hisztis épp, akkor lepasszolom anyának vagy még rosszabb esetben kezébe nyomom a telefont. Szörny generáció fog kinőni a mai gyerekekből, egy kis akarnok, idegbeteg zsarnok mind már pár évesen, hiperaktívak, mert olyan szeretet és figyelemhiányosak, hogy az már kétségbeejtő. Az ilyen szemétláda apák miatt, mint aki a kérdésben is szerepel. Meg persze anyák is vannak ilyenek szép számmal. Borzasztó belegondolni, hova fog vezetni mindez pár év alatt, anyukám óvodai dadus, komolyan mondom tragikus, hogy milyen állapotban vannak a gyerekek. 10ből 8nak van valami defektje, viselkedés zavara.
2020. jún. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Minden héten felteszel egy kérdést a férjedről, de tök fölöslegesen, mert láthatóan nem érdekelnek a válaszok. 1000x írták már, hogy válj el, mert a gyereknek ÁRT ez a családi légkör. Úgy látszik, téged ez nem érdekel. A kérdésednek amúgy sincs értelme, mert te is tudod a választ: Azért, mert egy f.sz.
2020. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem szoktam minden héten félteni egy kérdést. Kérdeztem már, de nem minden héten.
2020. jún. 12. 05:31
 17/18 anonim ***** válasza:
74%

igen, és minden kérdés alatt megmondtuk, hogy döntsd el, lelki nyomorékot akarsz nevelni a fiadból, vagy úgy viselkedsz, ahogy felelősségteljes szülőhöz illik (ha már szegény tkp félárva, legalább te törődnél vele)elválsz ettől az éretlen fsztól, költözzön vissza a mamához, neked van egy igazi gyereked akiről gondoskodnod kell.

attól hogy hetente elsírod, hogy szegény gyerekednek milyen szr, szegény kölyöknek továbbra is szr lesz. apa nélkül, anya nélkül felnőni, bántalmazók között... ahányszor beléd futok itt felfordul a gyomrom, és arra kérem a sorsot, hogy adjon más utat ennek a kölyöknek, hadd találjon valahogy családot magának, ne ő legyen egy nap a hírekben az öngyilkos fiatal aki kiugrott a tizedikről...

2020. jún. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
74%

Valószínüleg a férjed a szülei rossz példáját hozza a saját családjában is. Sajnos sok családban ez a szereposztás: a férj dolgozik, a nő meg neveli a gyerekeket. Csakhogy a gyereknevelés nem egy ember felelőssége.

Nem értek egyet azokkal, aki ilyen esetben a válást preferálják. A válás a második legnagyobb stressz, ami egy gyereket érhet a szülei halála után.

Azt sem hiszem, hogy a férjed nem szereti a gyerekét. Segítened kell neki, hogy jobb apa lehessen. Meg kell értetned vele, hogy a gyerek szóbeli bántalmazása milyen érzelmi károkat okoz a gyereknek, meg kell tanítanod, hogyan érheti el, hogy szót fogadjon neki. Tudom, hogy nehéz, de nem lehetetlen. Ezen az oldalon egy sor hasznos tanácsot találhattok a családi élettel kapcsolatban. Remélem, segíteni fog nektek, hogy kiegyensúlyozottabb családi életetek legyen.

[link]

2020. jún. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!