Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez mennyire normális viselkedé...

Ez mennyire normális viselkedés 12-14 éves kamasz lányoknál?

Figyelt kérdés

A normális alatt inkább az átlagot értem, mennyire általános az alábbi viselkedés 12-14 élveseknél, elsősorban lányoknál.

Ennyi idősen cigizni, olykor füves cigit szívni, alkoholt inni, pasikat heccelni, a szexualitás körül forog a világ, esztelenül szórakozni, nem gondolva semmiféle következményre. Sok rossz dolgot csinálni, lopni kisebb tételeket boltokból, pénzt lopni a szülőktől cigire és hasonlókra, állandóan hazudozni és keresni a bajt.

Tudom, hogy a kamaszkorral jár mindez, de ilyen mértékben vajon mennyire minősül átlag kamasz viselkedésnek, erre lennék kíváncsi.


2020. jún. 21. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár mindez a kamaszkorral. Figyelemre vágyik, valószínűleg vágyott egész eddigi életében és most kattant be. A szülők rontották el az eddigi 12-14 évben.
2020. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Ez egy kicsit se normális ebben az életkorban, egy általános iskolás kislány normál esetben nem is jár bulizni, lopni meg később sem túl normális. 16 évesen már elfogadhatóbb lenne, hogy cigizik, de 12 évesen?! Milyen szex? 17 évesen szexeltem először.
2020. jún. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

egy elhanyagolt gyereknél, akik mögött nem állnak szülők, bizalmasok, totál normális. kapaszkodót keres egy olyan világban, ahol senkinek se kell és mindenki szerint csak "rossz".

az hogy nem jó helyen keresi, a társadalom, meg elsősorban a szülők hibája, nem az övé.

2020. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az normális, hogy kíváncsi a fiúkra, szexre, stb, de nem ilyen szinten, ez túlzás ennyi idősen. Az ilyen vagy el van nagyon hanyagolva otthon, vagy túlságosan is el van kényeztetve.
2020. jún. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Az én lányom 12 éves és ezekből semmit sem csinál. Ha átjönnek a barátnői órákig vihognak. Na az a normális.
2020. jún. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Én 13 éves vagyok és messze nem csinálok ilyeneket. Néha átjön a barátnőm és sminkelünk meg kibeszéljük a többi lányt. Rz normális a füves cigi nem az.

13/l

2020. jún. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igazából a kérdés saját magamra vonatkozik. A felsoroltakat mind én csináltam 12-14 évesen az akkori barátnőmmel, majd 15-16 évesen leálltam, az életem teljes fordulatot vett. Azóta sem cigiztem, sem füvet, sem mást nem szívtam, a szagát sem bírom. Az alkoholt is utálom, semmit nem tudok meginni, még egy sört vagy bort sem. Ritkán bulizok. 4 éve egyetlen férfivel vagyok, akit nagyon szeretek. Úgy gondolom, felelősségteljes, őszinte ember vagyok. 22 éves vagyok most.

Akkoriban rettenetesen viselkedtem, habár erről a környezetem mit sem sejtett. Mivel a szüleim többnyire aludni jártak haza, nem nagyon tudták, merre vagyok és mit csinálok, de úgy ismertek, úgy gondolták, nagyon rendes, visszahúzódó lány vagyok, akinek ilyesmik eszébe sem jutnának. A jegyeim mindig jók voltak, a tanárokkal és mindenkivel kissé félénken, tisztelettudóan viselkedtem. Szóval egészen másnak tűntem, mint aki voltam. Igazából magam sem tudom a viselekdésem okát. Nagyjából kamaszkornak tudtam be, egyébként is koránérő voltam.

Azért is merült fel bennem a kérdés, mert az elmúlt időben többször szóba került a baráti társaságban a múlt, és a legtöbben úgy gondolják, mindaz, amit csináltam, normális kamaszkorban. Én mindig úgy gondoltam, hogy nem az, és hogy én extrém borzalmasan viselekdtem, ahogyan csak igen kevesek. Erre általában megkapom, hogy nézzek szét a mai 13 éves lányok között.. és valóban, ha rájuk nézek, azt látom, hogy el sem lehet dönteni legtöbbjükről, hogy 13 vagy 16 éves, olyan stílust vesznek fel (nem csak megjelenésben) hogy az valami rettenetes. Az iskola mellett vihognak kezükben egy cigivel. A másik kezüket emg egy fiú fogja. Persze nem tudom, mi van a háttérben, mennyire mennek messzire. Ilyeneket látva elgondolkozok, hogy talán mégsem volt annyira kirívó a viselekdésem. Viszont ha rokonok közt, ismerősök közt nézem a 13 éveseket, nem pedig idegenek közt, egész mást látok. Az ismerőseim körében nagyon kis szolíd, még gyerek minden ilyen korú lány. Na most akkor mi az általános? Már nem tudom, mit gondoljak.

2020. jún. 23. 10:06
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

"egyébként is korán érő voltam"

Dehogy voltál te korán érő, aki korán érő az nem csinál ilyeneket, szimplán egy buta kamasz voltál, akit le tojtak egész életében a szülei.

2020. jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, hogy egy buta kamasz voltam, de abban az értelemben korán értem, hogy nagyjából mindent előbb kezdtem (és fejeztem be) mint a legtöbb korombeli. Ide értve a kamaszkort magát is. Külsőleg is sokkal korábban értem, mint az átlag.
2020. jún. 23. 20:10
 10/11 anonim ***** válasza:

A lányom 12 éves múlt. Minden tekintetben kisgyerek.

A fiúk nem érdeklik, itthon van suli után, minden lépéséről tudok, cigitől undorodik.

Nem mondom, hogy nem lázad, mert persze mindenben ellenkezik, és teljesen hülyének gondolsz, de amiket leírsz azért ebben a korban még kicsit korai. Később lehet.

2020. jún. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!