Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A tinédzser lányunk állandóan...

A tinédzser lányunk állandóan cipő nélkül akar lenni. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

15 éves, már nem kisbaba, akinek ez játék. Régen se volt egyszerű, de sikerült úgy ráraknom a zoknit, hogy ne tudja levenni. Utálta, már akkor is cipő nélkül érezte magát jobban.


Iskolában is cipő nélkül, zokniban közlekedik. Távoktatás előtt a szülőin mondta négyszemközt az osztályfőnöke, hogy rászól, vegye fel, felveszi, aztán mire újra odafordul, már levette. Kinézem, hogy haza is így jön, csak zokni nélkül. Télen és ősszel nem akar cipő nélkül az utcán lenni, de a többi évszakban töretlen lelkesedéssel, itthon és az iskolában évszakfüggetlen.


Emlékszem, még anno az egyik évzáró közepén vette le magáról a magasított sarkú cipőcskéjét.


Apjával próbálkoztunk már büntetéssel, telefon elkobzással, szobafogsással, net kikapcsolással, nem találkozhat a barátaival, de semmi, akkor is így megy. Mintha valami szegényháziak lennénk, akiknek nincs pénz cipőre! Plusz már szemtelenkedni is elkezdett velem (apja később végez, én vagyok vele többet), hogy nyugodjak meg, nincs semmi gond, ne kapjam fel a vizet, úgyis figyel arra, hogy rögtön hazaérte után lábat mos, anélkül nem megy az ágyára, lábát se rakná fel anélkül a kanapéra... hát nem köszönöm meg. Hordjon cipőt, legalább egy nyamvadt papucsot itthonra!


Mit csináljunk?


2020. jún. 24. 13:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
És papucs?
2020. jún. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%

Tudom, nem jobb tőle neked, de pl új zélandon ez normális. Van ismerősöm onnan én nem értette hogy miért küldöm vissza cipőért, amikor nyáron megjelent mezítláb a nagykörúton xD


Szerintem engedd el. A kamaszok csak azért sem csinálnak valamit, minél jobban mondod. Ha belelép valamibe mi lesz? Elmentek az ügyeletre, kap 3 szurit, majd megtanulja.

2020. jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
94%

Csak én nevettem ezen?

“ Plusz már szemtelenkedni is elkezdett velem, hogy nyugodjak meg, nincs semmi gond, ne kapjam fel a vizet” Ez mióta szemtelenkedés?😀

2020. jún. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

Volt egy ismerősöm aki ugyanez volt. Annyi, hogy ő színész képzős volt, tehát nagyon művészi. Ő volt a város mezítlábasa. (Vidéki város)

És egyszer csak elmúlt... 😄 csupán egy időszak volt, szerintem 1 év múlva már sose láttam mezítláb.


Amúgy nekem az első gondolatom az volt, hogy lehet van valami gátlása. Az én lábam sajnos könnyen melegszik a cipőben, nem bírok huzamosabb ideig zárt cipőben lenni. Zokni vagy harisnya nélkül el sem tudom képzelni a lábam valami cipőben... Rettegek hogy büdös lesz a lábam. Az irodában én is a cipő levevős vagyok, bár nálunk megszokott. Na meg beszereztem egy ottani könnyű papucsot.. De ebből kiindulva lehet a lányodnál is valami gátlás felel ezért.

2020. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
27%

Őszintén, szerintem nem sok közöd van hozzá, hagyd békén. Nem értem, miért csinálsz belőle nagy ügyet, ráadásul most komolyan emiatt megbüntetted? Plusz ha számodra ez szemtelenkedésnek minősül, akkor angyali lányod lehet.

Attól, hogy te vagy a felnőtt, még nem kell, hogy egyetértsen veled minden dologban, ha neki így kényelmes, tegyen így; nem árt vele senkinek.

2020. jún. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
82%
Jobb minta bugyit nem akarna hordani.
2020. jún. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
29%

Az én lányom az utcára felvette a cipőjét, de otthon szigorúan mezítlábazott, télen-nyáron egyformán.

Ha vendégségbe jött a nagymama, külön megkértem, hogy arra a két napra, mikor a nagyi látja szíveskedjen... Jóban voltunk, a kedvemért nem sokkolta a nagymamit.

2020. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
54%
Én is mezítláb vagyok otthon. Nem is értem, mi ezzel a gond.
2020. jún. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem hagyjátok, hadd legyen mezítláb! Én is minding mezítláboskodom, otthon, a kertben, többször a parkokban is, volt, hogy suliban én is levettem a cipőt, szandált, és mezítláb járkáltak. Egy csomóan persze megbámultak meg beszólogattak, ellenben erős talpam lett.
2020. jún. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk is van egy srác a melóhelyen, aki mindig zokniban mászkál. Ráadásul felemásban. Nincs ezzel baj.
2020. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!