Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A tinédzser lányunk állandóan...

A tinédzser lányunk állandóan cipő nélkül akar lenni. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

15 éves, már nem kisbaba, akinek ez játék. Régen se volt egyszerű, de sikerült úgy ráraknom a zoknit, hogy ne tudja levenni. Utálta, már akkor is cipő nélkül érezte magát jobban.


Iskolában is cipő nélkül, zokniban közlekedik. Távoktatás előtt a szülőin mondta négyszemközt az osztályfőnöke, hogy rászól, vegye fel, felveszi, aztán mire újra odafordul, már levette. Kinézem, hogy haza is így jön, csak zokni nélkül. Télen és ősszel nem akar cipő nélkül az utcán lenni, de a többi évszakban töretlen lelkesedéssel, itthon és az iskolában évszakfüggetlen.


Emlékszem, még anno az egyik évzáró közepén vette le magáról a magasított sarkú cipőcskéjét.


Apjával próbálkoztunk már büntetéssel, telefon elkobzással, szobafogsással, net kikapcsolással, nem találkozhat a barátaival, de semmi, akkor is így megy. Mintha valami szegényháziak lennénk, akiknek nincs pénz cipőre! Plusz már szemtelenkedni is elkezdett velem (apja később végez, én vagyok vele többet), hogy nyugodjak meg, nincs semmi gond, ne kapjam fel a vizet, úgyis figyel arra, hogy rögtön hazaérte után lábat mos, anélkül nem megy az ágyára, lábát se rakná fel anélkül a kanapéra... hát nem köszönöm meg. Hordjon cipőt, legalább egy nyamvadt papucsot itthonra!


Mit csináljunk?


2020. jún. 24. 13:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Otthon a lakásban én is cipő nélkül vagyok általában. Utcán más. Mi az indoka, miért nem akar cipőt hordani? Kényelmetlen cipői vannak, vagy más hóbort?
2020. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Őszintén, ez poén? :D
2020. jún. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem, sajnálatomra, halálosan komoly...
2020. jún. 24. 13:28
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
En javasolnám m, hogy hagyjátok békén a pi.ba. Te is leírtad. Nem kisbaba. Nekem van egy kolléganőm, ő is mindig leveszi a cipőjét az irodában. Mi mindig csak nevetünk rajta. Az ehs mondjuk nem lájkolja, mert félnek, hogy belép valamibe (tűzőgép kapocs, termelésből felhordott bármi, ami szúr vagy vág.)
2020. jún. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
Kényelmetlen a cipőcske.
2020. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Első: Azt mondja, szabadabbnak érzi magát anélkül. Ezerszer kérdezem meg cipővásárlásnál, hogy nyomja a cipő, kényelmes, és mondom, hogy járkáljon benne, és mondja, hogy nem nyomja, de ha a fene fenét eszik, ő akkor sem akarja hordani, amíg nincs veszélye, hogy lefagy a lábfeje a helyéről. Egyszerűen kényelmesebb... szereti a talpán érezni a füvet, a szelet, a mit tudom én mit, utál beleizzadni, ez alól a zokni se élvez kivételt, de azt mondhatni eltűri, mert nem vészes. Beszéltem vele erről, hogy szeretném, ha hordaná a cipőit, de erre ő csak annyit mondott, hogy nem fog hazudni nekem, hogy hordja.
2020. jún. 24. 13:32
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Lakásban én se hordok cipőt. Gondolom nem városban laktok, mert ott túl sokáig nem tudna sétálni mezítláb, a sok vacak szétvágná a talpát. De hogy otthon a kertben vagy ellenőrzött helyen leveszi a cipőjét, az nem izgatna. Melóban én is néha lerúgom az asztal alatt, úgyse nézi senki, ha meg megyek valahova, visszaveszem.
2020. jún. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Városban lakunk, négy emeletesben. Többek között ezért is visz minket a sírba, nehogy belelépjen valamibe. Eddig szerencséje volt, csak kétszer volt, hogy hegyesebb dologba belelépett, de az se szilánk, csak valamilyen szúrós gyom. Mindig mondja, hogy vigyázik, de az ördög sosem alszik, csak szunyókál.
2020. jún. 24. 13:57
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Egész gyerekkoromban mezítláb mászkáltunk a Velencei-tónál. Mondjuk idehaza a lakótelepen nem, de kertes részen most se lenne akkora dráma. :)
2020. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%
Te jó ég... Már meg ne haragudj kérdező, nem akarom én lefitymálni a problémádat, de ez legyen a legnagyobb gond a lányoddal. :D
2020. jún. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!