Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Oltás. Sziasztok. 12 éves...

Oltás. Sziasztok. 12 éves lányom (nincs semmilyen betegsége, mielött vaki kérdeznè. Csak szemüveges) Szemvizsgálatokat, a suliban az orvosi vizsgálatokat, hagyja. Viszont ha oltást kap ketten kell lefogni.Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

2020. júl. 12. 19:41
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Utolsó, neked is ilyen fóbiád van?
2020. júl. 13. 20:46
 32/40 Bellatrix:3 ***** válasza:
90%
Igen. Úgyhogy tapasztalatból mondom.
2020. júl. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
53%
Mi ez a sok kérdés, érdeklődés a lefogásról, meg hogy ki hogyan hagyja az oltást? Beteg vagy, vagy mi? Erre izgulsz?!
2020. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Nem, csak itt sokan írták hogy tűfóbiások és arra vagyok kíváncsi hogy nekik kicsikênt/most hogy adták be az oltást
2020. júl. 14. 12:18
 35/40 anonim ***** válasza:
82%
gondolom lefogták őket gyerekként, aztán benőtt a fejük lágya és megtanultak másfél percet mozdulatlanul ülni. mert mondjuk kellett. az öcsém is megharapta első osztályban a doktornőt (valami választható oltás volt, és a testvéreket együtt hívták be, iszonyúan ciki volt, a fél suli rólam beszélt miatta), aztán két évvel később bekapott valami bizarr, lázas bőrkiütéses izét, és akkor gyorsan összekapta magát, vagy kanül, vagy beteg marad. fóbia ide vagy oda, oltást bevenni könnyű, csak ülsz és nem mozogsz amíg meg nem engedik. egy kisgyereknél még oké, de egy tizenévesnek legyen már ennyi önkontrollja.
2020. júl. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
80%
Ne is említsd neki (meg a dokinak se!) a szót se, hogy "tűfóbia", hanem egyszerűen azt próbáld elmagyarázni a gyereknek, hogy nem szabad odanézni, el kell fordítania a fejét ellenkező irányba, akkor csak egy szúnyogcsípész lesz az egész, azt meg azért ki lehet bírni, tudja ő is, hiszen volt már ilyen korábban is, és csak a lefogás volt az, amitől olyan félelmetes volt az egész, nem maga a fájdalom.
2020. júl. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyben dolgozom, sokszor veszek vért. Csomó felnôtt van, aki aki amint odaült a székre elfordítja a fejét és szorosan becsukja a szemét, és addig így marad, míg azt nem mondjuk "készen vagyunk". Gyerekekkel mondjuk nincs tapasztalatom, de ez nem lehetne megoldás? 12 éves már nem olyan kicsi.
2020. júl. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Én gyermekkorom óta így csinálom, nálam is bevalt. Egyszer elrontottam, odaneztem a vervetelkor - aztán majdnem el is ájultam. :)
2020. júl. 26. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
A szem osszeszoritasarol jut még eszembe, hogy azt is mondd neki, hogy azt a karját lazítsa el, a másik öklét viszont osszeszorithatja. Esetleg játsszátok is el otthon előtte párszor. Miattad is, mert ha te is félsz, ő még jobban fog.
2020. júl. 26. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
71%

Pszichológus, pszichiáter segíthet, ennél sokkal durvább és ritkább fóbiákat is kezeltek már. Ha nem jön be, legalább akkor is tettél valamit az ügy érdekében.

Az biztosan nem használ, ha itt kéregetsz tanácsot ki tudja, milyen emberektől.

2020. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!