Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek a 14 éves lányoto...

Elengednétek a 14 éves lányotokat ottalvós házi buliba?

Figyelt kérdés
Én nem ismerem a gyerekeket, de a lányom igen. Bulizott is már velük, de az nem ottalvós volt. 15-16 évesek lesznek. 14 éves még a lányom baratnője, ő is ott lesz. Elengednétek?

2020. júl. 19. 23:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%
Aki a pián meg a drogon aggodik: ha ki akarja próbálni a gyerek, ottalvos buli nélkül is kipróbálja....
2020. júl. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
19%
Csak ha van ott olyan szülő, akiben megbízok.
2020. júl. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Házibuliba volt velük együtt. Ott sem volt drog és a lányom sem itta le magát.
2020. júl. 20. 08:59
 14/23 anonim ***** válasza:
74%
Elengedném. Egy 14 évesnél már a nevelés eredménye, hogy ha van drog, akkor se nyúl hozzá. Ivást is meg lehet beszélni, nem kell a gyereket hülyének nézni. Másik házibuliban már bizonyított. Én bíznék benne.
2020. júl. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
33%

Sokkal fiatalabb korban is.

Vannak, akik 6-8 évesen ilyen pizsamapartikra járnak.

2020. júl. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
59%
Én is 14 évesen voltam először annak idején (8 éve volt). Drog szóba sem került, bár az első berúgásom megtörtént. Egy barátnőmnél voltunk és a szülei végig felügyeltek ránk, hoztak vödröket hányni, meg hasonlók. Ez nem hangzik túl szépen, de az a lényeg, hogy biztonságban voltunk, nem valami útszélen fetrengtünk. Mindenkinek volt kis helye, ahol aludhatott, reggel pedig főztek is nekünk. Mindenképp pozitív élmény volt. Szerintem próbáld meg kicsit megtudni milyen körülmények közé megy, de alapvetően én elengedném.
2020. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
40%

9-es nagyon szereted ezt az álszent szót... :D

Még mindig azt mondom, hogy egy 15 körüli társaságban NEM alap a drog... Valamint, ha jól lett nevelve valaki, ha kínálják sem fogadja el. Nem lehet élete végéig bezárva tartani egy gyereket, mert ha elmegy, úgyis az "árokparton fog fetrengeni bedrogozva"... Ez nagyon rossz hozzáállás.

2020. júl. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%
Pont, aki bezárva tartja a gyerekét, annak van több esélye, hogy amikor kiszabadul (pl. máshova kerül egyetemre vagy dolgozni), akkor fogja a gyereke ezerszer durvábban kiélni magát.
2020. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
97%

Nekem volt ilyen barátnőm, mint amilyet pár válaszoló nevel ("nEm MEhEt sEHoVA, MeRT DroGoZNi fOG!!!).


18 évesen még a saját szalagavató bulijáról is haza kellett mennie este 11-kor, amikor kezdődött a dj-s rész, és leléptek a felnőttek, tanárok egy része. Egész gimiben így volt, hogy még egy sütögetésre sem engedték el este 11-nél tovább. Aztán elkerült egyetemre, másik városba. Már a 2. héten mentő vitte el egy buliból, annyit ivott. Később jött a heti 2-3 füvezés, kokózás (elmondása szerint csak kevés, nehogy rászokjon). Mondta, hogy az első 2 évére nem is emlékszik az egyetemen, csak arra, hogy egyik buliból hazaért, már a másnapit tervezte és hogy csoda, hogy életben van, mert vagy részeg volt, vagy másnapos.


Ezzel szemben nekünk nem nagyon voltak ilyen problémáink, mert az alkohol varázsán már túljutottunk 16-17 évesen. Nem ittunk össze egy éjszaka alatt mindent, mintha nem lenne holnap.

2020. júl. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
54%
19es én meg olyat ismerek akit már 14 évesen engedtek bulizni, 16 évesen meg Zacher Gáborral pacsizott a toxikológián.
2020. júl. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!