Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 eves vagyok es nem tudom...

14 eves vagyok es nem tudom hogy mi szeretnek lenni. Segitetek?

Figyelt kérdés

Nos hat imadok sportolni ezen belol kosarlabdazni,es gonodltam arra,hogy lehetnek elsporolo(de ehez nagyon nagy szerencse kell-de azert hat hat ha)vagy esetleg sporttanar is.:)..Arra is gondoltam,hogy lehetnek szinesz mert szeretek "szineszkedni",a suliban is benne vagyok a szinjatszokorben,de anyum szerint ne legyek szinesz mert nincs jo hangom(enek)...gondoltam,hogy lehetnek valamilyen tanar is(angol,magyar),bar ez meg nem bisztos(40%)...vagy nagyon szeretnek sztyuardez is lenni(de ez nem hiszem hogy osszejon,mert Erdelyben elek es itt nincs erre nagy esely)...:)



Legyszi segitsetek!MIre van a legnagyobb eselyem?Ha kerdesetek van varom!

Koszi a valaszokat!

Ja es kerlek ne irjatok olyanokat hogy meg raerek mert ha szinesz akarok lenni akkor a gimiben dramara megyek...ha sztyuardesz akkor nyelvosztalyba..es addig meg 1 ev van...

KOszi!!!


2010. aug. 5. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

hát ok. hogy tul. képpen román vagy de a szty.. az stewardess.- nem kritika meg b@szogatás akart lenni-

két felsőfoku nyelvvizsga és 180 cm magasság kell hozzá és állandóan mosolyogni kell ...


élsportoló szinész ne legyél mert nem biztos megélhetés egyszer hopp másszor kopp


szerintem végezz el egy fősulit a tanári nagyon jó és az alatt kitalálhatod hogy mi akarsz lenni ha nincs ötleted tanár még lehetsz.

2010. aug. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy ez huje kerdes lesz de hogy vegezhetek nyelvvizsgat???Mikortol?Es ha sztyuardez leszek akkor milyen egyetemet csinaljak?(bocsi h ugy irtam csak megszokas)Koszi!
2010. aug. 5. 19:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Hmmm..mintha magamat látnám:)

Én most megyek gimibe, 5 évesre:) Heti 14 angol, 3 infó, másik héten német..infóval:)

Én is légiutas-kísérő szeretnék lenni:)

Meg a tanárba gondolkodom:)

Sportba focit szeretem:)

Sokáig fociztam is csapatba:)

Csak térdem fájt és hát..úgy nem az igazi.

De én sporttal kapcsolatos foglalkozást nem szeretnék, de a többi 2 klappol:)

Szerintem menj légiutas-kísérőnek:)

Lehet össze is futunk xĐ:)

Sok puszii meg sok szerencsét:)

2010. aug. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a nyelvvizsga nem iskolafüggő ha eléred a megfelelő vizsgaszintet mehetsz vizsgázni a kijelölt vizsgaközpontokba.


stewardess munkához vagy irj a karrier rovatba vagy szerintem valami idegenforgalommal kapcsolatos fősuli v. egyetemi szak kellene.

2010. aug. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hali

en is 14 vagyok, erdelyi :P Nagyon szeretem a nyelveket, s en is gondoltam arra, hogy stewardess lennek, de inkabb nem....a repuloktol kisse viszolygok

Nem muszaj elsprortolo legy.Peldaul edzo is lehetnel, s akkor egyben tanar is volnal.Emellett van olyan, hogy egy tanar tobb szakot tanit.Pelaul lennel angol tanar es tesi egyben.Az en matektanarnomnek az volt az egyik vagya, hogy tesit is tanitson... :))

2010. aug. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nézd meg az interneten milyen munkák vannak és válassz ki egyet
2010. szept. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

:)

Ezt a kérdést akár én is feltehettem volna cirka 9 évvel ezelőtt... :) Tudod, az az igazság, én se a színészt, se az élsportolót, se a légiutas kísérőt nem ajánlanám. A színészt azért nem, mert ahhoz baromi nagy mák kell, hogy igazán sikeres lehess, és hogy jól tudj vele keresni. (közben pedig rengeteg a meló) Élsportoló akkor lehetnél, ha már évek óta erre gyúrnál... Sajnos az élsportolók nem 14 évesen döntik el, hogy azok lesznek... (illetve elég egy sérülés és vége a karriernek)

A légiutas kísérőről pedig annyit, hogy oda is addig vagy nyerő, amíg szép és FIATAL vagy (ami 18- max 30 éves kor). Tehát hosszú távon ez sem okés.

Sajnos én tanárnak sem mennék... holott én is nagyon szívesen mentem volna anno. Már akkor eléggé kilátástalan volt a tanárok helyzete, mikor én jelentkeztem fősulira. Sok tanulás, a nevetségesen alacsony fizetésért..

Tehát, így nem maradt semmi, csak az, hogy "ráérsz még dönteni" :)

Figyi, tudom, hogy baromi nagy a nyomás felvételi előtt... A tanárok folyton azt nyomatják a diákoknak, hogy ezen a felvételin múlik az életük.. Holott, ez baromira nem igaz ..:) Tapasztalatból mondom.

A lényeg, hogy menj egy gimibe, sima gimnáziumba...(onnan 4 év múlva bárhova mehetsz továbbtanulni) Persze, ha érdekel vmelyik szak, akkor nyugodtan menj arra...

Én anno nagyon sok minden szerettem volna lenni. Volt hogy a felvételi előtti 2 hétben 2x variáltam meg a felvételi sorrendet... Fogalmam se volt, hogy mit is szeretnék valójában. Nekem is ugyan így voltak gondolataim, mármint, hogy miket szeretek és miket nem.(sport, irodalom, biosz stb.) Így jelentkeztem a közeli gimibe biosz szakra. Akkor úgy éreztem az a nekem való. Utána rájöttem, hogy nincs is szükségem a bioszra, így átmentem a "sima" gimis osztályba. Végül mégis csak bioszból érettségiztem, és orvosi egyetemre jelentkeztem. 2 évet jártam oda és még akkor sem éreztem igazán azt, hogy ez az, amit szeretnék csinálni... Igazából ott voltam 20 évesen és nem tudtam mit akarok. Viszont rá 1 évre valahogy szépen kialakult a fejemben, hogy mi is az, amit szeretnék... Voltak ötleteim, terveim, és gondoltam belevágok egy saját vállalkozásba... Már amikor kitaláltam ennek az ötletét, akkor azon gondolkoztam, hogy ez eddig hogy hogy nem fordult meg a fejemben soha??? :) Tehát, ha 14 évesen vki azt mondja nekem, hogy 23 éves koromban vállalkozásom lesz, tuti körberöhögöm... :)) Persze a sulimat elvégeztem...(két diplomám is van...de ebből csak az egyik kell a vállalkozáshoz, a másik egy dietetikus diploma)

:) ne aggódj, és ne erőltesd... Rá fogsz jönni előbb utóbb, hogy mi a neked való "hivatás"... :)

hali. 23/N

2011. febr. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Magyartanár ne legyél ilyen helyesírással, Most nem cseszegetésből írom, hanem tényleg. Ha a tanár pályán gondolkodsz és jól megy a sport is, akkor lehetnél tesitanár.
2011. febr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én 16 lettem most, én is légiutas-kísérő irányba tekintgetek.Csak hogy ne informálhassanak félre:

minimum magasság általában 165 cm, ha van max. akkor az 185.

Testúlynál egészséges BMI tartományban kell lenned, és azért egy átlagos jó kinézet, IGÉNYESSÉG! nem árt.

Nyelv:

igazság szerint lehet bármilyen nyelvvizsgád, kitörölheted vele a ******-d, hogy pontos legyek.Nem a papír számít, hanem hogy el tudod e adni magad, hogy tudsz e beszélni..

Ez a szakma nem a repülésről szól, arra van kiélezve hogy eladd a repülős tárgyakat a repülő út során, és hogy kiszolgáld az utasokat.

Jó egészség kell hozzá, türelem, kitartás, jó problémamegoldó-képesség és még sorolhatnám.

És hogy honnan jössz?Senkit nem érdekel!

Mert hát, ha belegondolsz, Budapesten milyen gyakran tartanak Open Day-t?(meghallgatást?)

keresni kell a hirdetéseket, odautazni, megpróbálni újra és újra míg nem sikerül.Ez ilyen.De ha egyszer sikerült, utána tiéd a világ.

Sokan lenézik ezt a szakmát, mert egyáltalán nem ismerik.Nem csak a magassarkúban való tipegésről szól, ez tényleg egy szakma, és tényleg tehetség és kitartás kell hozzá, de sokan ezt nem látják.

Ha van kérdésed, szívesen segítek, én is folyamatosan figyelem az internetet, persze a minimum korhatár 18, és 21 között van, szóval nekem is még odébb van, + érettséginek is meg kell lennie(én most csinálom a németországi mittelschule-érettségit, ahová ők is csak 10-ig járnak, szóval az már meglesz).

Szóval ha van kérdésed írj nyugodtan privit:)

2011. febr. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!