Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Akiknek mostanàban volt az...

Akiknek mostanàban volt az iskolàban felvilàgosítàs, muatttak kelyhet is vagy csak tampont, betètet?

Figyelt kérdés
Nekünk anno (20-25 ève) csak betèt mintàt adtak, tampont nem is, kelyhet mèg csak nem is emlìtettèk, pedig kb. 100 èves talàlmàny.
2020. szept. 20. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk csak betétet mutattak, és szerintem ez nem is baj. Otthon anyuval lehet erről beszélni, higiéniáról, stb. A tamponhoz és a kehelyhez ugyanis fokozottabban kell.
2020. szept. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

A felvilágosítás általában még 11-12 éves korban megtörténik. Feltételezzük akkor még szűz lányokról beszélünk. Sem a tampon, sem a kehely még nem nekik való.

A suli az alap dolgokról beszél, ami a betét. A többi a szülő dolga.

2020. szept. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Én 40 vagyok, 92-93 körül volt(hatodikban) ilyen felvilágosító óránk reklámtermékekkel, emlékszem a Libresse-től kaptunk egy rózsaszín kisbőröndöt.

Akkortájt jöttek be a betétek, anyukám akkor még vattát használt! De áttért a betétre.

Tampon volt a csomagban. De kehely?? Volt már akkor is? Én most hallottam róla először mióta 1-2 éve a csapból is ez folyik.

2020. szept. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk kifejezetten vicces volt középiskolában (nem igazán értettem mondjuk, hogy akkor mi volt ennek a célja, többnyire általánosban letudják), mert az egyik diák kifejezetten rákérdezett, és akik tartották (két fiatal, huszonéves lány, se előtte se utána nem láttuk őket, lehet valami gyakorlathoz kellett ez nekik:D) nem is hallottak még róla és mi mondtuk el nekik.
2020. szept. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a tampont se említették, pedig csak 7 éve volt az a "felvilágosító".
2020. szept. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Nekünk 6.-ban volt "felvilágosítás" mutattott a tanárunk interneten egy férfiről képet aki egy tábla csokival takarta el a nemiszervét. Mondanom sem kell az egész osztály elkezdett szakadni a röhögéstől az ofő meg megsértődött, hogy mennyire éretlenek vagyunk.

Szó sem volt betétekről meg menstruációról, bár mutatott a női nemiszervről egy képet (rajzolt) (fiúk is bent voltak) Aztán jött a másik kép, ott vége lett a felvilágosításnak, soha nem fejeztük be.

Eléggé felelőtlen volt a tanártól az, h nem érdekelte és nem végezte el a kötelező felvilágosítást.

16/l

2020. szept. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Általánosban mi is kaptunk egy kis csomagot. Volt benne egy szárny nélküli betét és egy ismeretterjesztő könyvszerűség. Emlékszem, hogy sokat nevettünk az előadás alatt és amikor megkaptuk a kiscsomagot mindenki azonnal tűrte be a táskájába, nagyon cikinek éreztük.


Középiskolában is volt egy felvilágosítás, de ott a biztonságos szexről volt szó. Sose felejtem el azt a pillanatot, amikor a védőnő elővett egy műpéniszt és bemutatta nekünk, hogyan kell helyesen felrakni egy óvszert...

2020. szept. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én fiú vagyok ugyan, nálunk egybe volt a felvilágosítás, fiúk-lányok együtt és inkább a nemi betegségekről beszéltek csak, ilyenekről hogy betét, tampon, kehely szó sem esett.
2020. szept. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk olyan 6.-7. osztály magasságában volt ilyen felvilágosítás, ami nekem 16 éve volt. A védőnő jött be, a fiúkat hazaküldték. Kaptunk reklámcsomagokat, amiben betétek voltak főleg, meg egy füzet, amiben le volt írva minden, a tampont is említette, talán még a használata is el volt magyarázva. A védőnő beszélt a menstruáciról, hogy olyankor mi történik, miért vérzik, miért görcsöl. Nagyon normálisan tartotta, az elején mondta, hogy nyugodtan lehet nevetni, bármit kérdezni, nincs rossz kérdés. A szexről, védekezésről, nemi betegségekről nem emlékszem, hogy akkor volt-e szó, de 8.-ban biolgóia órán biztos. Meg a szüleimtől is hallottam már erről addigra.


Utána a következő héten a lányokat küldték haza, és az ofő tartott hasonló felvilágosítást a fiúknak. Ők is kaptak hasonló reklámcsomagokat, de a betéteket odaadták belőle a lányoknak :-) De a füzeteket így elolvashatták, ami szerintem a fiúknak is fontos.


Amúgy én 11 éves korom óta menstruálok, és nagyon hamar kezdtem tampont használni. Szűzként mini méretet. A legtöbb nő szűzhártyáján alapból van lyuk, különben a vér se tudna kijönni.

2020. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A slusszpoén pedig, hogy mikor kiderült, hogy a párom, aki azóta a férjem, abszolút fogalmatlan a témában, csak előhúztam ezt a füzetet, amit még az általánosban kaptunk. Szóval a férjemet gyakorlatilag én világosítottam föl. Előtte egy alsótagozatos szintjén állt a tudása a női testről.
2020. szept. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!