Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 10-11 éves FIÚNAK illik...

Egy 10-11 éves FIÚNAK illik tudnia/szokták tudni a menstruáció létezését, mibenlétét?

Figyelt kérdés

Csak hogy nagyjából mi az, hogy működik, nem a legnagyobb részletekre gondolok.


Nagyon meglepődtem, ugyanis a majdnem 11 éves unokaöcsémnek fogalma sincs hogy mi az a "menstruáció", nem is ismerte a szót. Pedig van két kamasz nővére is ha ez számít.


Szerintetek szokták ennyi idősen tudni mi az?



2020. máj. 12. 22:54
A kérdező szavazást indított:
Igen, ennyi idősen legyen vele tisztában
Nem kell, végülis nem az ő dolga
123 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
18%
Dehogyis. Mért kéne?
2020. máj. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem mondom hogy kéne, csak számomra meglepő volt hogy még soha nem hallott róla.
2020. máj. 12. 23:00
 3/25 anonim válasza:
83%

Azért ennyi idősen már illene tudni.

Én már sokkal előbb is tudtam róla.

2020. máj. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
14%
A szülőnek semmiképp sem kell erről ilyen korban felvilágosítani. 6. osztályban elvileg már tananyag, nyolcadikban meg már részletesen tanulnak róla, elég akkor megtudnia. Ha hamarabb kezd csajozni, akkor a menstruációról és a védekezésről is beszélgetni kell vele.
2020. máj. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
87%
Ha a szülők nem kezdik el időben a felvilágosítást, a gyerek máshonnan (barátok, osztálytársak, internet, stb) fogja megszerezni ezeket az információkat, és ezek gyakran eltérnek a valóságtól, ami egy teljesen hamis képet ad a gyereknek a szexualitásról.
2020. máj. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%
Igen szerintem is tudnia kellene már alapvető dolgokat ilyenkor, és persze a szülő feladata, hogy ezeket az infókat úgy adja át a gyereknek, hogy a lányokat ne cikizzék, ha megjön nekik(úgyis kiderül).
2020. máj. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

A szónak nem kellene ismeretlennek lennie (bár lehet, hogy nem PONT így hallotta, hanem menzesz, havibaj, havi vérzés, akármi hasonló -kamasz nővérek sem nagyon beszélnek erről kisöcsi előtt), illetve 10-11 évesen a létezéséről már illene tudni.

A fiam 7-8 évesen kezdett érdeklődni utána (bevásárláskor is látta a tampont, betétet), de megelégedett róla 3-4 mondattal, nem érdekelték a részletek. Vérzik, a nagylányoknak, havonta, nem fáj -kb ennyi.

2020. máj. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%

Ha már tanulták biológia órán, akkor tudnia kellene.

De amúgy egy 10-11 éves fiúval szerintem nem kell még erről direktbe beszélgetni. Hiába vannak nővérei, nem mindenki jelenti be havonta az eseményt.😄

Ha kérdezi válaszolni kell neki, de én sem ültetném le ezzel a témával.


Nálad hogy merült fel a kérdés a 10-11 éves unokaöcséddel?

2020. máj. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
Tudnia kéne.
2020. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%
úgy nem tudni róla, hogy két nővére van... figyelmes, kedves gyerek lehet biztos. nehéz egy családon belül megkerülni a dolgot, vagy nagyon vigyáznak rá, nehogy olyan szeméremsértő szavakat haljon a gyerek, mint menstruáció, betét, tampon?
2020. máj. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!