Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mire gyűjti a zsebpénzét/diákm...

Mire gyűjti a zsebpénzét/diákmunkás fizetését egy átlagos 17-18 év körüli kamasz?

Figyelt kérdés

Jogsit már elkezdte, a hobbijaihoz minden megvan. Elektromos eszközt nem akar váltani a következő két évben. Könyvet egy csomót kapott, így most azokkal sem szemez. A jövőjére is tesz félre.


Ezeken kívül mire tud gyűjteni?


2020. szept. 20. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Mozira, kávéra, sütire, randira, kocsira.
2020. szept. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
99%
Buli, haverok, ha fiú akkor ajándékok a barátnőnek. Ilyenekre gondolok. Egy szál Rozsa is már horror áron van. Ha meg akarja hívni egy kávéra az is már 2000ft.
2020. szept. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha már jogsija van, autóra esetleg? Mihamarabbi elköltözésre, nyaralásra, gimi után egy nagy utazós hátizsákos kalandra. A sor végtelen. Ha pl. A lovaglás a hobbija, lehet akar egy lovat.
2020. szept. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A kérdésben rólam van szó. Igazából kocsit nem szeretnék a közeljövőben, a költözésre gyűjtök, a nyaralásokra is minden évben, de aztán nem igazán jön össze, max ha egyedül megyek, de az nem olyan, tehát ritkán van. Beülünk valahová sütizni szintén ritka, illetve nem egy sokáig gyűjtök rá dolog.


Viszont akarok most egy célt, amire gyűjtök, mert nem akarom hülyeségekre költeni a zsebpénzem.

2020. szept. 20. 12:08
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

Én is hasonlóan vagyok, mint te. Nem érzem azt, hogy feltétlenül költenem kéne. Én a következőt csináltam:

Fogtam az összes pénzem és három részre osztottam. Az egyszerűség kedvéért legyen szó mondjuk 10 000 forintról. Az első kategóriába került 1000, ezt bármikor elkölthetem, ha kedvem szottyan csak úgy. A második kategóriába ment 3000, ez már az a pénz, amihez akkor nyúlok, ha mondjuk ajándékot vásárolok vagy olyasmi dolgot, ami szükséges, de azért húzza az ember a száját. A maradék pedig vörös zónás, tilos hozzá nyúlni. Jelenleg nincs célom, amiért érdemes lenne elkölteni, apró szarságokra pedig én sem akarom elszórni. Nekem elég jól működik ez a rendszer. Ha újabb pénzt kapok, az automatikusan kerül az utolsó kategóriába, kivéve, ha az előzőkből annyit költöttem már, hogy ráfér a pótlás.

2020. szept. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Saját lakás, kocsi. Nem kell a közeljövőben megvenni, épp azért spórolás. Esetleg nincs egy álomutazásod, ahova nem két forint eljutni (pl. Amerika)?
2020. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Gyűjts egy olyan nyaralásra, amire el is mész 🙂
2020. szept. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Na ebben az esetben én csak tenném félre önerőre.
2020. szept. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb dolgok anno amire gyűjtöttem diákként:

2001-számítógép (mondjuk ebből volt azóta több is :D

2003 - digitális fényképezőgép

Mobil is volt 1-2 évente valami újabb. (de akkor még fiatalabb voltam 12 éves koromtól csak hétvégente piacozni mehettem rendes diák munkára nem mert azt csak 16 éves kortól lehetett)

2008-jogsi (2009-ben lett meg)

Aztán 2009- kocsi (2010 Ben vettem az elsőt)

2008-ban még elkezdtem lakás önerőre is gyűjteni, az is 2010-re lett meg, de 1 évre még ki volt adva amíg a szüleim nél laktam (garzon lakás, most már van 2 gyerekem és tavaly adtuk el azt a lakást felújítva és tehermentesen, vettünk egy nagyobbat)

2020. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Bob te vagy az?! (Ha nem akkor bocs, de mintha csak a kisöcsém írta volna ki a kérdést, nem is tudom hogy fent van-e itt)

amúgy elég reménytelen helyzet, vagy keresel még egy hobbit, vagy csak úgy gyűjtöd bele a vakvilágba...

2020. szept. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!