Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 20 éves/ 7 hetes terhes...

Mc Réka kérdése:

20 éves/ 7 hetes terhes vagyok. Kaphatok-e TGYÁS-t és GYED-et ha 4 évig jártam középiskolába és a 4 évet végig dolgoztam diákmunkásként?

Figyelt kérdés
Tehát rendesen készítettem adójóváírást, minden hónapban volt jövedelmem a 4 év alatt. Most is diákmunkásként dolgozok.
2011. máj. 10. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a diákmunka nem számít bele a TGYÁS-ba és a GYED-be, mert nem főállásban dolgozol ott, és nem ők fizetik utánad a TB-t stb. Ez más, mint mikor valakinek pl egyetem mellett van főállása. De ha máshogy van, javítsatok ki. Egyébként most fogsz érettségizni? Gratulálok a babához!
2011. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől még számít, mert oké, nem a munkaadó fizeti a TB-t, de fennáll a biztosítási jogviszony.
2011. máj. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A diákmunka is munka.

Ha 4éve minden nap pl mekiztél az ér, de ha 4éve folyton van havi egy két szórólapozás az nemigazán.

A diákszövetkezetnek is le kell jelentenie a nála-vele dolgozókat.

www.oep.hu-itt infót tudsz kérni róla.

2011. máj. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amúgy azt vedd figyelembe, hogy a mbér az ellátások alapja.

Hiába vagy jogosult tgyásra gyedre ha esetleg kevesebbet kapsz, mint a gyes. Erre is figyelj.

[link]

itt számolgass:)

2011. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem(nekem azt mondták) nem jár:( -Mert utánad az iskola fizeti a tb-t.Az a tuti sztem ha bemész az OEP-hez s megkérded. Mi is csináltunk adóbevallást.. Ott a gond,hogy a diákszövetkezet elvileg nem jelenti le hogy te nekik dolgozol vagy vmi ilyesmit magyaráztak anno nekem..Sajnos..
2011. máj. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Átlag havi 70-90 ezer között keresek. Én is hallottam valami ilyesmit, hogy a suli fizeti a TB-t így nem járna, de nem akarom elhinni, mivel becsületesen dolgozom már 4 éve. Ha nem jár akkor az azt jelenti, hogy Mo-on nem lehet fiatalon gyereket vállalni ( 20-22év), ami elég szomorú véleményem szerint.
2011. máj. 11. 16:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Az iskola valóban lejelent, így biztosított vagy, "alanyi" jogon jár az ellátás.

A munkáltatód a diákszövetkezettől kölcsönöz. Hogy nekik milyen járulékot kell fizetni a diákok után már nem emlékszem(kell). Mindenképpen le vagy jelentve, de mennyire érinti az ellátásokat. "egyedi" eset vagy, mert bevallom diákmunkással ilyen formában nem dolgoztam.

Tényleg az lenne a legjobb, ha az oepnél érdeklődsz, hogy számít e. Illetve a diákszövetkezet béresével beszélj.


Illetve most írtam egy emailt, hátha felhomályosítanak.

2011. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!