Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiúknak miért kell elnézni...

Fiúknak miért kell elnézni mindent? "Mert hàt jaj fiù,nem kell megcsinálnia"

Figyelt kérdés
Én nem igazàn értem miért van ez. Mert ugyebár a lànyokat nevelik arra, hogy takarítsanak stb...,de a fiúktól ez miért nem elvàrható? Szàmomra dühítő, hogy ha valaki nem képes magànak reggilit készíteni,összetakarítani maga utàn stb... szerintem nemtől függetlenül ez elvàrható.

2020. okt. 21. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Én azt nem értem,hogy ezt miből következtetted,hogy a fiúknak mindent elnéznek.
2020. okt. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy gondolom személyes tapasztalaton alapuló általánosítás. Biztosan vannak ugyanilyen módon “nevelt” lányok is.
2020. okt. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Normàlis szülő a fiàt is ùgy neveli, hogy èrtsen a hàzimunkàhoz, ès ha kell, meg is csinàlja.
2020. okt. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Férjem származik ilyen családból (természetesen itthon nálunk megcsinál mindent, ha kérem, de szerencséje van, mivel én jobban szeretem megcsinálni ezeket a dolgokat)

De pl az kiverte a biztosítékot, hogy ott laktunk anyóséknál két évig. A fenti fürdőt a három fiú gyermeke és én használtuk. Erre odaadja nekem a vízkőoldót, hogy én takarítsam a fürdőt, mert én vagyok a nő. De a fiúknak sosem kellett. Ismétlem: 3 fiu, egy lány, és csak a lány takarít xD

2020. okt. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem nevelnek minden fiut így. Csak szólok.
2020. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 4 éves, elpakol maga után, ha kell valami a hűtőből, kiveszi magának, csinál magának szörpöt egyedül (vízadagolós hűtőnk van, abból engedi hozzá), lelkesen segít takarítani, sütni-főzni. Valamelyik nap kért nedves törlőt, merthogy ő le szeretné törölni a szobájában a szekrénye polcait, utána ugyanezt megcsinálta a nappaliban is. Hozzáteszem egyik sem volt poros, de azt hittem, megzabálom :) A mosógépbe sokszor ő pakol be, ő indítja el, kiszedi nekem lavórba ha lejárt, segít teregetni. Mindezt amit felsoroltam, kérés nélkül. Nem tudom, de remélem megmarad ez a nagy lelkesedése 😂

Nálunk amúgy apósom olyan, hogy semmit nem csinál, anyós ugrálja körbe. A férjem ugyebár ebben nőtt fel, és rá ez szerencsére úgy hatott, hogy nem akar olyan lenni, mint az apja. Nem is olyan, megcsinál mindent otthon, pont mint én. Úgyhogy szerencsére tőle is azt látja a fiunk, hogy a házimunka nem nemhez kötött dolog.

2020. okt. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Nekünk fiúknak is tanítanak valamit, csak nekünk mást... Hogy szereljem össze a bútoraimat, hogy javítsam meg a dolgokat, ha elromlanak, hogy cseréljek izzót, elemet, hogy barkácsoljak stb. A házi munkából a lányok és a fiúk is kiveszik a részüket, csak mást csinálnak, mind a ketten.
2020. okt. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Azért ez elég nagy általánosítás. Nálunk például ugyanúgy kiveszem a házimunkában a részem. Sőt főzni is szoktam, ha esetleg nem ér rá a barátnőm. 😃 Egyáltalán nem attól függ, hogy ki milyen nemű szerintem...
2020. okt. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van ilyen tendencia, noha ez nem igaz mindenkire. Ismerek olyan fiúkat, férfiakat, akik nagyon dolgosak és segítőkészek, pl. apukám nagyon sokat segít a házimunkában, szokott főzni, takarítani, igazából a szűk családban megoszlik a házimunka. De nekem is vannak olyan rokonaim, akik botrányosan viselkednek ilyen szempontból meg egész életükben ajnározták őket csak mert fiúk és akkor jól van az ha kupisak meg nem tudnak főzni...
2020. nov. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!