Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi várható el egy 12 éves...

Mi várható el egy 12 éves lánytól?

Figyelt kérdés

Ezekre gondolok:

-házimunka

-tanulással kapcsolatos dolgok

-önállóság terén

-felelősség


2020. dec. 1. 21:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%
En ennyi idosen takaritottam, mosogattam, foztem, sutottem magamtol.
2020. dec. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Hogy teljesen maga rendbe tartsa a szobáját, hogy kivegye a részét a takarításban a ház többi részén, pl mikor én ennyi voltam az én felelősségem volt a fürdőszoba takarítása, mert azt szerettem csinálni.


Reggelit, vacsorát csinálhat magának, attól függ mikor ér haza suliból vagy szünet van-e. Ha közös az ebéd, vacsi, segíthet elkészíteni, önállóan tanul, nem kell átnézni a háziját.

Ha van kutya, elviheti sétálni ha van úgy szabadideje.

Hajtogassa össze a saját ruháit, ne a földre hanem a szennyesbe dobja a koszos ruhát, ne várja el, hogy szedjenek neki kaját, ha van kert, és érdekli, esetleg nyaranta az esti locsolást átveheti, az szerintem a meleg nap után móka.


Én ezeket csináltam anno.

A bátyám semmit, egy mosást nem tud berakni.


Ez nem csak lányra hanem fiúra is érvényes lista lenne számomra.

2020. dec. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Miért kell hozzátenni hogy lánytól? Ha fiad lenne nem várnád el hogy tudjon alap dolgokat főzni vagy berakni egy mosást vagy takarítani?
2020. dec. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Bármi, amit a szülő elvár.

Amikor én gyerek voltam, ez nekem a főzés,mosogatás volt, a hugomnak torolgetes, porszívózás- anyám egyedülálló anyaként nevelt bennünket, egyedül megszakadt volna munka mellett.

Az 3n gyerekemnek a kuytaja ellátása, sétáltatása, saját szobájának teljeskörű takarítása, rendbetétele- ehhez kérhet és kap segítséget-maga után való elpakolás, ha egyedül eszik.

2020. dec. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Èn úgy voltam, ahogy az első.



De amit èn vàrok el:

A szobája rendbetartása.

A mosogatógépbe pakolja be amit hasznàlt.

A szennyes ruhája legyen a tartóban.


Tanuljon egyedül, és tudjon segítséget kérni.


Ha megkérem segítsen másban is.. az előbbiek kerés nélkül.

2020. dec. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
12 évesen én takarítottam a testvéreimmel együtt az egész házat, mert anyukánk nem volt valami tisztaság kedvelő és ha mi nem csináltuk volna meg akkor megevett volna minket a kosz. Azon kívül a haszon állatokat is etettük, tisztán tartottuk (sertés, nyúl, szárnyas). Persze ezt azért nem csak én csináltam, szüleinknek segítettünk benne. Továbbá a kertben dolgoztunk, kapáltunk, gazoltunk. Fát hordtam, fát hasogattam, szenet hordtam, udvart söpörtem. De őszintén megmondom én nem bánom, hogy ilyen gyerek korom volt. Nagyon sok kedves emlék társul ezekhez a feladatokhoz és azért nem tartom hátránynak, hogy pl be tudok gyújtani ha hideg van vagy meg tudok kopasztani egy csirkét. Szerettem amikor ott lehettem a kismalacok, kiskecskék, kisnyulak születésénél, amikor kikeltek a kispipik és a kiskacsák.
2020. dec. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Csak azt tudom amit tőlem vártak el. Saját szobám egyedüli takarítása, a többi helyiségnél segítenem kellett anyunak, együtt csináltuk. Főzésnél segítenem kellett, felsöpörni a konyhát, kivinni a szemetet.

Tanulás: nem követelték meg a kitűnő bizit, de ami tanulható és nem érteni kelett, abból elvárták az 5 öst. Művészeti/humán beállítottságú vagyok, a matek fizika kémia a gyengém volt. A kettesért is vért izzadtam és ezt ők is tudták.

Felelősség: pénzem sosem volt saját, csak diákmunkából. Zsebpénzt sosem kaptam. Ha rokon adott, azt a szüleimnek adták, nem nekem. Pénzzel nem volt miért felelnem. Meg is látszik, felnőttként pocsékul kezelem a pénzt...

Önállóság: én önálló lettem volna, de sajnos állandó felesleges kontroll alatt tartottak, levegőt nem vehettem magamtól és nem azért, mert nem tudtam.

2020. dec. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Ez a gyerek személyiségétől is függhet, mennyire segítőkész természetű, meg a nevelési módszertől is.

Ennyi idősen engem állandóan el küldtek a boltba amit nagyon utáltam meg hisztiztem, volt is belőle vita, pedig ez azért bőven elvárható lett volna, ahogyan a szobám tisztán tartása is, ami szintén mindig disznó ól volt, úgy könyörgött anyám, hogy legalább ha jönnek a rokonok takarítsak ki.

Akkor persze erőt vettem magamon, de alapból is utáltam ha bárki bemegy oda, szóval ezzel is akadtak gondok, a zsarolás meg a fenyegetés se nagyon hatott rám.

Ugyanakkor a főzést, mosást szívesen megcsináltam bármikor és az egy éves öcsémre is vigyáztam már ennyi idősen, tisztába tettem, fürdettem, vittem sétálni, stb..

Bocsi hogy ezt így felidézem, hogy én milyen voltam, csak azért írtam le mert nem minden gyerek ugyan abban szeret segíteni. És amiket megcsináltam holott nem is feltétlen várták el, tök alap dolognak vettem, ami meg evidens lett volna (szoba takarítás, boltba járás) elhanyagoltam. Talán emiatt nem is vették olyan szigorúan az egészet.

Tanulást sem vettem túl komolyan, de azt persze elvárták, hogy ne legyek rossz tanuló. És alap dolog volt persze az is, hogy mindenki elpakol maga után, elmossa a tányérját stb..


24/L

2020. dec. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
A válaszolókat kérdezném hogy közületek kinek van ennyi idős gyermeke? És ők a leírtak alapján ezeket meg is teszik?
2020. dec. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

9!


Nekem már idősebb a gyerekem, de igen, 12 évesen pont ezeket csinálta. Most is ugyanez a feladata és amib itthon el, el is lesz.

4. voltam.

2020. dec. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!