Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi várható el egy 12 éves...

Mi várható el egy 12 éves lánytól?

Figyelt kérdés

Ezekre gondolok:

-házimunka

-tanulással kapcsolatos dolgok

-önállóság terén

-felelősség


2020. dec. 1. 21:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

9es vagyok.

Köszönöm a válaszod 4es.

Nekem 9 éves a fiam,sokszor azt érzem hogy "sokat" várok el tőle,igyekszem a saját tudásához mérten bevonni a teendőkbe.

Mivel egyedül nevelem így engedékeny vagyok sokszor. A környezetünkben nincs vele egyidős vagy idősebb gyerkőc Akiről "példát" vehetnénk.

Miket bíztatok rájuk 9-10 évesen?

Most a fiam megágyaz,rendet rak,felsöpör és felmos. Ruháit a maga módján de hajtogatva elrakja a szekrénybe.

2020. dec. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

11!


Amiket az első válaszomban írtam, az olyan 5 éves kora óta elvárás. A ruhákat kihagytam, valóban, annál az volt az elvárás, hogy a használtat a szennyesbe tegye, a tisztát pedig a szekrenybe

2020. dec. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%

12 éves a lányom. Azt látom, hogy nagyon leterheltek az iskolában, ezért a házimunka terén nem várok el sokat év közben, sajnos időnként úgy érzem, hogy ez vissza is üt.

Az iskolai dolgait csinálja egyedül, tanul, 4-5 tanuló.

A szobáját rendbe kéne tartani, hááát. Inkább be sem megyek. Bár az igaz, ha megkérem, hogy teregessen, vagy porszívózzon fel, azt még mindig inkább megcsinálja, minthogy a saját szobájában rendet rakjon. Ott már akkora a káosz, hogy szinte képtelenség. Néha nekiállunk együtt. De sajnos pár nap múlva ugyanaz megy.

Evés terén természetesen teljesen kiszolgálja magát, egyszerűbb ételeket meg is tud csinálni.

2020. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
11%
Menszesz miatti hiszti
2020. dec. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
90%

A párom kislánya 12 éves. 5 éves kora óta van nálunk.

Ő pl. szeret takarítani, a szobája mindig rendben van, folyton rendezkedik, de a ház többi pontján is takarít, magától. Még a mamánál is szokta mondani, hogy ő akkor most felporszívóz :))

Kitűnő tanuló, ő akart 6 osztályos gimibe menni, mert tervei vannak, jogi egyetemre akar menni.

Teljesen önálló és felelősségteljes is. Pénzzel nagyon spórol, ha kap, elteszi. Nincsenek nagy extra kívánságai, ami olyan és szüksége van rá megkapja tőlünk.

Főzés eddig nem érdekelte, most kezd nyitni, de inkább a sütés jön be neki.

2 öccse van, imádja őket, sosem teher számára. Leül velük játszani, elviszi a közeli játszótérre, kisboltba őket.

Idén nyáron ment el először egyedül a barátnőjével a városba koktélozni.


Egyedül ami kicsit lustaságra vall, hogy vinni kell autóval :-)

2020. dec. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
64%
Koktélozni? 12 evésen? Vagy pontosan mit akar jelenteni a koktélozás?
2020. dec. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó! Vannak alkoholmentes koktélok is. Vagy neked rögtön az alkoholos ugrik be? :)
2020. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
58%
Még jó hogy az ugrik be 😂 ne nevettess már
2020. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
64%

17!


Nos, nyilvánvalóan az alkoholos ugrik be. Ahogy kb mindenkinek. Pezsgőzni, borozni, sörözni - ha ezeket írja valaki se az alkoholos verzió az, ami eszedbe jut. Mondjuk olyat se hallottam soha életemben, hogy egy 12 éves koktélozni megy. Fagyizni, cukiba, moziba járnak ennyi idősen, nem? Vagy simán barátokkal találkozni. Soha életemben nem hallottam még gyerekeket koktélozni menni, pedig nem vagyok mai csirke.

2020. dec. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!