Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van valamilyen szabály arra,...

Van valamilyen szabály arra, hogy általános iskolában milyen viselet megengedett?

Figyelt kérdés
Tehát egy állami iskolában megtilthatja-e pl. az osztályfőnök vagy igazgató a sminket,piercinget,hajfestést,miniszoknyát,ékszereket?
2010. aug. 14. 09:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Az iskolák házirendjében van benne, hogy mit lehet, és mit nem. Amikor én voltam általános iskolás ('93-2001 között), akkor nekünk nem volt szabad hajat festeni, feltűnően sminkelni (bizonyos tanárok mindenféle látható sminket tiltottak). Az ékszereket csak tesis napokon nem lehetett vinni, mert ugye azt le kellett venni olyankor, és nem volt megfelelő hely a tárolásukra, az öltőzőből bárki elvihette volna. A miniszoknyát viszont nem tiltották, meg a rövid nadrágot sem, meg semmi ilyesmit. Bár a túlzottan kihívó öltözékért biztos szóltak volna. A piercing igazából nem volt téma, de biztos szóltak volna érte. Mondjuk a fülbevalóért meg nem, pedig az is ugyan az, testékszer.
2010. aug. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
nálunk az összes tiltott xDDDDD
2010. aug. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Hát. én 7.be mek és minisxzoknyát is ugyanúgy felvesszük mint a rövidnacit. Smink, pc, körömlakkért szolnak:D
2010. aug. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én jártam laza általánosba, de nálunk mindent szabadott. Nem egy embernek volt pc-je (ajak, szemöldök, monroe, nyelv, orr, köldök). Majdnem minden lány sminkelt, ki erősebben, ki halványan. Sokan hordtak miniszoknyát, shortot, magassarkút (akár 10-12 centiset is), néhányan a hajukat is festették. Sőt két lánynak még tetoválása is volt, az egyiknek látható helyen. Most végeztem júniusban. 15/l
2010. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

nálunk egy csomó tanár teljesen ki van akadva azon, hogyha valaki kifesti magát... mindegyik arra hivatkozik, hogy házirend így, házirend úgy, úgyhogy elolvastam a házirendet hogy mit sikerült lekörmölniük az okosoknak, és egy betű sincs arról, hogy miért is ne festhetném magamat vagy a körmömet vagy a hajamat. nahát, nahát, együnk mohát... akkor mi is a helyzet? hát nemtudom.


egyébként nálunk kötelező a kéking (gusztustalan kékszínű zsákszerű bő ing), amivel nagyon bugyután mutat a miniszoknya úgyhogy az el van felejtve, a magassarkú meg főleg, úgyhogy nálunk inkább szakadtabb embereket lehet találni tornacsukával, lyukas csőgatyával meg kidekorált kékinggel. szíííííívás az egész de már csak jövőre kell elviselni mert a suli gimiében nem muszáj hordani..


szal sztem örüljön az akinek nem engedik h fesse magát de legalább nem kell vmi gusztustalan egyenruhát hordania.


13/L

2010. aug. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én a környék legjobb iskolájába jártam, és ezekből semmi nem volt megtiltva. Az osztályból sok lány sminkelte magát, miniszoknyában meg sortban jártak, melírozták a hajukat, meg festettük a körmünket. A körömfestésért utoljára a másodikos napközis tanárnőm szólt, h amint haza értem, azonnal szedjem le. Pedig nem volt feltűnő, halvány barack színű volt. Hatodikban meg a tesitanárom annyit mondott a fekete körömlakkra, h szurokba nyúltál? Szóval nálunk semmit sem tiltottak. Mégis egész kultúrált kinézetű emberek jártak oda. 17/l
2010. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

smink- lehet de csak mértékkel

piercing- nem de van aki hord

hajfestés-nem de nagyon sokan festik (nekem is lesz melír)

miniszoknya-nem, de nem szólnak érte

ékszer- fiúknak nem de van soknak, lányoknak lehet, de tesin le kell venni

2010. aug. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
34%
Na a fekete körömlakk, haj, és erős smink az emoság jele... Én is az vagyok... És sztem hülyeség, hogy nem lehet 10 évesen sminkelni (én annyi vok) mert én jó vagyok benne... Amúgy tudjátok mi a szégyen??? Az egyik iskolának a tanárja prosti!!!
2010. aug. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Majdnem fekete a hajam, sokszor használok erős (fekete) sminket és gyakran lakkozom a körmöm feketére. Mégsem vagyok emós, hanem rocker vagyok. Össze sem lehet velük keverni. :D Szóval nem kell azt mondani, hogy ezek a dolgok az emóké... Amúgy meg szerintem 10 évesen ne sminkelj. Egyrészt még nagyon gyerek vagy, másrészt tönkreteszed a bőröd vele, ha ilyen korán kezded. Mielőtt beszólnál, én egy éve sminkelem magam csak.

15/l

2010. aug. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

A közoktatási törvényben benne van, hogy NEM lehet szabályozni az iskolákban a tanulók öltözködését, megjelenését!

A tanulót ugyanúgy megilleti az önrendelkezés joga mint bárkit!

Némely iskolában valóban /a törvény ellenére/ beletesznek ilyen-olyan öltözködésre, megjelenésre vonatkozó szabályt...noha ehhez NINCS JOGUK!


Ilyen esetben a tanulónak és/vagy a szülőjének az Oktatási Jogok biztosához kell/lehet fordulni aki intézkedik az ügyben!

Sok hasonló esetet olvashattok az Oktatási Jogok biztosánál!


Tehát a lényegi válasz a kérdező kérdésére: A közoktatási törvény szerint NEM lehet szabályozni a tanulók, öltözködését, megjelenését!

Ellenkező esetben a tanár/igazgató kerülhet bíróság elé személyiségi jok megsértése miatt!

2011. márc. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!