Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi minősül gyorshajtásnak,...

Mi minősül gyorshajtásnak, amit már büntetnek? A megengedett sebesség 1 km/h-val való túllépése már az, vagy van valamiféle %-os szabály?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100 alatt 3 km/h 100 fölött 3%
2011. jan. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Au alkalmazott sebességellenőrző eszköz típusától függ. Régebbieknek 3 km/h, újabbaknak 2 km/h a mérési tűrése. Jogi lehetőség megvan a büntetés kiszabására, amennyiben a megengedett sebességet 3-4 km/h-val túlléped.

100 km/h alatti sebbességhatár és 15 km/h-nál nagyobb sebességtúllépés esetén közigazgatási bírságot szabnak ki, 100 km/h feletti sebességhatár esetén már 10 km/h sebességtúllépés esetén közigazgatási bírság.

2011. jan. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

218/1999 (XII.28.) Korm. rendelet


Sebességkorlátozás jelentős túllépése

43. § (1) Aki a km/órában meghatározott vagy a jelzőtáblával km/órában jelzett sebességet

a) 100 km/órát meg nem haladó sebességkorlátozás esetén legalább a felével,

b) 100 km/órát meghaladó sebességkorlátozás esetén legalább a harmadával

túllépi,

hatvanezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a szabálysértési hatóság járművezetéstől eltiltást alkalmazhat, továbbá a rendőrség helyszíni bírságot szabhat ki.


50 km/h megengedett legnagyobb sebesség esetén 68 km/h-tól van közigazgatási bírság

60 km/h -> 78 km/h-tól

70 km/h -> 88 km/h-tól

90 km/h -> 108km/h-tól


Szabálysértési értékre történő mérés esetén általában +10 km/h túllépést engedélyeznek, tehát 50 helyett 60 km/h-tól 67 km/h-ig, mert ugye 68-tól köz.ig. bírság van. Szabálysértési értékre nagyon kevés helyen mérnek már, mert abban az esetben kell plusz ember, aki a bemért járművet leállítja és vele szemben a szabálysértés elismerése esetén 3-20.000.- Ft helyszíni bírságot, vagy szabs. feljelentést alkalmaz.


A legelterjedtebb mai készülékek a Fáma2, Fáma3, Fáma3Light +-2 km/h értéket csalhatnak, az SCS101, SCS102, SCS103 +-3 km/h tévedhetnek, de ezt mindig a szabálysértő részére írják jóvá.

2011. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy az adott útszakaszon lévő megengedett legnagyobb sebesség +10%.Tehát lakott területen belül 56 km/h-tól már húzós lehet.De ez nincs törvénybe foglalva,egy régebbi rendőr ismerősömtől tudom.
2011. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

14:03!

Előtted írtam le a jogszabályi rendelkezést a sebességtúllépésre vonatkozóan!


218/1999 (XII.28.) Korm. rendelet 43. §. (1.) bekezdés

2011. jan. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Előtted írtam le a jogszabályi rendelkezést a sebességtúllépésre vonatkozóan! "


Write-only módban van :)

2011. jan. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi a véleményed arról, ha valaki 50 helyett 53-al megy és ezt a "közúti közlekedés szabályainak kisebb fokú megsértése" szabálysértésként értékelik?

Van jogi lehetőség bírságolásra vagy, csak a sebességkorlátozás jelentős túllépése esetén?


Ha 50 km/h a sebességhatár, akkor az 50 km/h. 53 már szankcionálható. Elvileg az 51 is, de jelenleg nincs olyan műszer ami ilyen hitelességgel mér.

2011. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!