Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves gyerekednek mennyi...

15 éves gyerekednek mennyi pénze van?

Figyelt kérdés
?

2021. márc. 9. 19:00
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
#30: Tőled nem vették el a szüleid az eladott cuccok után kapott pénzt? :O Tőlem anno igen, "mi vettük neked, a mi tulajdonunk volt" elven. Illetve csomó mindent nem engedtek eladni, mert majd "kelleni fog másnak". Aztán persze sosem kellett.
2021. márc. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
92%

31

Nem. Nálunk az volt az elv, hogy ha valakinek veszel valamit/ajándékozol valamit akkor az már az ő tulajdona. Azért adod jó szívvel.

2021. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim válasza:
52%
22#. Köszönöm! Pontosan emiatt nem tudok haladni. 32 éves csóró válaszoló voltam.
2021. márc. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
35%

27!


Megegyszer, ha a 15 éves kap havi 10ezret és egy fillért nem kolt belőle, mert nem kell, hiszen a szülei fizetnek mindent, akkor abból nem nehéz spórolni. A nincsbol nem lehet.

2021. márc. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
63%
34: "A nincsbol nem lehet" - az az alapfelállás, hogy van fizetésed, ami jóval több, mint egy tizes. De lehet, csak felénk divat elmenni dolgozni.
2021. márc. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
33%

35!


Értem. Nos, korábban már írtam, hogy ha a válaszadóknak van x osszegu fizetese és a teljes osszegre szuksege van a megélhetéséhez, akkor nincs mibol sporolni. Ha van 200e beveteled es 200e kiadasod, akkor 0 lesz az, amit még tudsz takaritani. Ha van 10 e beveteled es 0 kiadasod akkor 10e az amit meg tudsz takarítani. Tudom, magas neked, hogy vannak olyan emberek akiknek nagyon alacsony a jövedelme. Igaz, mindenütt hallani a letszinvonal alatt élőkről, de hozzad ez nyilván nem jut el. Nem vitázom, csak azzal lehet aki elég intelligens hozza. Az pedig, aki csak azt hajtja, hogy menj el dolgozni, annak ellenére hogy az adott valaszado már jelezte, hogy dolgozik, unintelligens vitakeptelem lény.

2021. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

36


Nem az előző válaszoló vagyok, de hozzá szeretnék fűzni valamit.

Lehet, hogy dolgozik, de nem mindegy hogy mit. Nyilván 8 osztállyal nem lesz vezérigazgatója egy részvénytársaság nak csak úgy, hogy bemegy és rácsap az asztalra.

Viszont sok munkával sok pénz kereshető. Ismerek olyat, aki gyakorlatilag nyomorban élt. Napi 8 órát dolgozott gyárban, éhbérért és sírt, hogy nem jön ki a pénzből. Felajánlottam, hogy megbeszélem valakivel, hogy délután nála dolgozhasson 1-2 órát, besegítve neki, mert nem volt egy inasa sem (asztalos az illető). Egyből rávágta, hogy neki napi 8 óra elég és hogy nem dolgozik a szabad idejében.

Nem sokkal ezután felajánlottam, hogy bár szombaton segítsen nekem apám földjeit művelni, öntözni, kapálni, permetezni. Az volt a válasza, hogy az nehéz munka és a hétvége az hétvége, meg hogy a családdal is kell legyen.

Ő mai napig sem vitte egyről a kettőre, s most a családjával sem lehet, mert napi 12 órát gürcöl fizikai munkával, minimálbérért, plusz egy kis kiegészítésért.

Szóval igen, aki akar az tud dolgozni és tud is keresni. Persze vannak nehéz helyzetek és mélypontok, de fel lehet állni :)

2021. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
21%

37!


Nézd, napi 8 óra gyári munka után nem hinném hogy sok ember ugrál, hogy pluszban még rahuzzon. Nem biztos, hogy az a plusz x összeg valóban plusz lesz a végén. Mindegy, nem érdekel tovább a téma.

2021. márc. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez van. Ne sírjon. Én bevállaltam és meg is hozta az eredményét. De mindenkinek ott a saját élete :)
2021. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
79%

38, ja hogy 8 óra gyári munka után már nem húznak rá, mert nem éri meg. Akkor ne panaszkodjon, hogy 0 forintja marad. Én napi 14 órákat dolgozom, mert teljesítménybérben vagyok és igenis minden forint számít.

Amikor valaki megtudja, mennyit keresek, meghőköl, meg milyen jó már nekem, mikor mondom, hogy van nálunk üres pozi, küldd el a CV-det, akkor meg, "hát én ezt nem csinálnám, mert én nem akarok ezt meg azt csinálni, meg bla bla".

Bírom amikor sajnáltatják magukat az emberek, de amikor van lehetőség, akkor inkább nem kell, mert megerőltetni magukat, na, azt már semmiképp nem akarják. Mit sajnáljam ezeket? :D

2021. márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!