Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek 15-16 éves...

Elengednétek 15-16 éves gyereketeket nyáron egy 100 km-re lévő nyaralóba 3 napra nagykorú felügyelete nélkül a barátaival együtt?

Figyelt kérdés

A gyerek megbízható,jó tanuló, a barátai hasonló korúak, szintén megbízhatóak, nem balhésak.

A környék nem idegen.



2021. márc. 19. 22:29
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 voltam az első ilyen barátos nyaralásnál, azóta is járunk amúgy a társasággal ugyanoda, de már nem vagyunk kamaszok.


Én nyilván nem vagyok meg szülő, pláne nem ekkora gyerekkel (20as éveimet taposom) de pár dolgot leírnék.


1. Nagyon személyiségfüggő ki milyen 16 évesen. A barátnőm akinek a családjáé a nyaraló ő is egy elég metbízható, okos, rendes lány. De sok esetben érzem azt hogy pl hozzám képest nem eleg felelősségteljes bizonyos esetekben. De 16 évesen is azért abba a kategóriába esett aki érettebb, normális. Amúgy nálam egy évvel fiatalabb. Na de! Es itt jön hogy a kor tényleg nem minden.


Van neki egy húga aki nála talán 3 évvel fiatalabb. Többször jött is velünk a hugi nyaralni. Hát a 2 testvér ég és föld. A húga baromi hisztis, baromi gyerekes, semmi nem jó neki, semmit nem tud elintézni, mindenen nyavalyog. És csak 4 évvel fiatalabb nálam. Tehát nincs köztünk nagy generációs szakadék de azért mondom hogy 2 16 éves közt is nagy differenciák vannak, mert a barátnőm 16 évesen a korához képest elég érett volt de a húga amikor ugyanennyi volt borzasztóan gyerekes.


2. Senkinek ne legyenek illúziói. 16 éves kamaszok elmennek napokra nyaralni szülők nélkül, inni (is) fognak. Jobb esetben csak azt és semmi rosszabbat (gondolok itt kábítószerekre).


Mi is amikor először mentünk kb 17 évesen, esténként ivós jáékokat játszottunk, szórakoztunk és igen be is rúgtunk. Pedig amúgy én is jótanuló voltam gimiben (de még egyetemen is), megbízható, nem maradoztam ki, nem drogoztam, nem cigiztem tehát semmi baj nem volt velem soha. De ott kiengedte az ember a gőzt.


Tehát persze rendes gyerek, a barátaim is rendesek de ők is ittak. Akármilyen rendes is az a gyerek, valamennyi alkohol le fog neki csúszni, és jobb esetben más nem. Mi sose kábítószereztünk de nem tudom mostanság mit szoktak a kamaszok.


3. Utóbbira megjegyezném hogy nem kell naggyobb ügyet csinálni ebből mint ami, tehát nem lett semmi baj soha. De ehhez kell az, hogy a szülő felelössegteljesre nevelje amennyire lehet és ez nem a teljes tiltás, mert ha akarja úgyis kipróbalja milyen.


Hanem hogy ha már iszik, tegye mértékkel, vigyázzanak egymásra, szórakozóhelyen tartsa szemmel az italát vagy igya meg egybe hogy senki ne tehessen bele semmit stb.


Tehát ne hagyjak egymást ott a bajban es a többi.

2021. ápr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!