Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van valami tanulási tippetek?

Van valami tanulási tippetek?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok. Harmadik osztályig kitűnő tanuló voltam, aztán negyedikben egy négyesem lett - matematika, ötödikben kettő - matematika és természetismeret, hatodikban szintén kettő - matematika és egészségtan. Utóbbiból három dolgozatot írtunk összesen, amelyek így sikerültek: 3-as, 4-es, 5-ös. Lehetőségem sem lett volna a javításra, de ez most nem ide tartozik...

Nagyon félek, hogy mi lesz hetedikben? Hogy tudom majd tartani a 4.8-as átlagomat? (A szüleim sosem szidnak le, tehát nem attól félek - Anyukámmal élek, ő néha még mondja is viccből, hogy most már hozhatnál haza egy-két kettest is. Tudom, hogy nagyon büszke rám.) Az a gond, hogy eléggé maximalista vagyok, nem elégszem meg az egész jóval, nekem kitűnő bizonyítvány kellene! Mellette járok hittanra, angolra, és zongorára - mindegyiket én választottam, és szeretem is csinálni.

Eddig úgy tanultam, hogy pl.: hétfőn volt nyelvtan, de kedden nem, csak csütörtökön, akkor én nem hétfőn tanultam meg, hanem szerdán. Tehát amit feladtak aznap tantárgy - de nem lesz másnap, azt csak előtte este tanulom meg. Így nagyon felgyülemlettek a leckék, volt, amikor este 8-9-ig is tanultam, délután 5-től.

Mit lehetne tenni ezellen, hogy könnyebben és gyorsabban tanuljak, és elmúlna a félelmem?

(Mert mindig félek, hogy mi lesz, ha ma engem feleltetnek, én meg nem tudok válaszolni? - Pedig előző este pontosan felmondtam Anyának.)


2010. aug. 19. 15:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Válaszaitokat előre is köszönöm, és további szép napot kívánok Mindannyiótoknak!
2010. aug. 19. 15:18
 2/11 anonim válasza:
75%

Szia!

Fú te aztán nem vagy semmi, rengeteget tanulsz. De ezzel semmi gond nincsen akárki akármit mond. Én sem vagyok egy rossz tanuló, 8-ban 4,75 voltam, 9-ben csak 4,5 , most megyek 10-be, de mindegy, most nem én vagyok a téma.


Nem akarlak elkeseríteni, de a 7. a legnehezebb év, ilyenkor jelentősen romlanak a jegyek (nem csak nekem, másoknak is ez a véleménye). Ha ezen túl vagy a 8. már gyerekjáték lesz. El kéne döntened, hogy milyen iskolába szeretnél tovább menni, oda milyen tantárgyakat kérnek és azokra rákapcsolni, amire nincs időd az inkább legyen 4-es, ami fontosabb az meg 5, jobb mintha mind a kettőböl gyengébb lennél.


Szerintem nem kéne így paráznod a természetismeret és az egészségtan miatt, mert ezeket sehol sem kérik. A matek persze már más kérdés, de ha mindenből 5-ös vagy abból pedig 4-es meg egy jó központival szinte bárhova lesz esélyed bekerülni.


Amúgy én is pont ugyanezt a taktikát választottam a tanulásra és nekem nagyon jól bevált. Nem tudom, hogy milyen gyorsan tanulsz, mert ugyanannyi anyagot mindenki más tempóban tanul meg, lehet, hogy te is lassan tanulsz. Nekem 2-3 óra és készen vagyok a gyakorlattal és az elmélettel is, minden tantárgyból. De mondom ez egyénfüggő.


Javításra csak úgy van lehetőséged, ha jelentkezel a tanárnál felelni, ha nem az órán, akkor szünetben, 0. órában, suli után, akármikor.


Remélem tudtam segíteni, sok sikert és jó jegyeket kívánok!

2010. aug. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

hát nekem mindig is az volt,hogy néha kiirogattam a fontos dolgokat,olvasgattam többször egy leckét,aztán elgondolkodtam róla h. miről szólt..stb.

Matekra mindig a hf-t csináltam meg,meg gyakoroltam(egy kis segítséggel hála,4-es lettem 8. év végén)

Most leszek kilecedikes és növelem a tanulási időt úgy,hogy dolgozatra nem 1 órát,hanem kb. 1,5 órát szánok,és mondjuk a elcke megírására csak fél órákat szánok.

Kiírok dolgokat,kulcsszavakat,felvonulok a szobámba vagy a vécébe(tudniillik az a legnyugodtabb hely a lakásba),és megtanulom,felidézem majd a dolgokat..megpróbálom elképzelni,hogy mit hogyan írtak le..stb.

És megpróbálom a verseket is úgy tanulni,mint nyolcadikban(elkezdtem énekelni a megtanulandó verseket hangosan,és így jobban a fejembe maradt a szöveg)..:)

Volt,hogy csak a lényeget olvastam el a leckéből,vagy a lényeget 3-szor elolvastam,a hozzátartozó részeket pedig csak 2szer,és így akkor a lényeghez hozzátudtam fűzni dolgokat,és így,mikor nagy ritkán rám került a sor a felelésnél,akkor eltudtam mondani a leckét..:)

Nekem mindig azt tanácsolták,hogy ne ragaszkodjak annyira a lecke menetéhez,mondhatom úgy is,ahogy én szeretném.(szóval idősorrendbe,de mégis olyan felépítésbe,ahogy én szeretném)

2010. aug. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én őszinte leszek veled. Most voltam 7.-es. Nem olyan vészes! Habár én fizikából és töriből megrendeltem a dolgozatfüzeteket a netről. Voltak olyanok is, amik hiányoztak belőle, arra egyedül készültem fel, de azok is 5-ösök lettek. Ne félj! (ha gondolod, írj privit):)

Tanulási tipp..Nagyon sok lenne. sőt..segítenék is neked tanulni!!! Nagyon szívesen. 7.-es átlagom 4,88 : )

2010. aug. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Előző,letudnád nekem írni az oldal címét ahonnan megrendelted a dolgozat füzetet??? Köszi előre is
2010. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia!Én is most voltam hetedikes.Kitűnő voltam eddig mindig,és én egyáltalán nem tanultam sokat.Egy dolgozat előtt az adott lecke lényegét kiírtam egy füzetbe,és azt kb 3 soronként olvasgattam,majd azt felmondtam magamnak,hozzávettem a következő 3 sort először azt magába,aztán a 6 sort együtt,majd 9,12 stb..Utána pedig 2szer átolvastam az egész szöveget,és tökéletesen ment.Én amikor hazaértem suliból,megírtam az írásbelit és ha doga volt másnap kiírtam a dolgokat a füzetbe,elmentem különórára,itt kicsit kikapcsolt az agyam,hazajöttem és tanultam a szóbelit.De őszintén szólva ha nem volt doga nem tanultam,csak egyszer elolvastam,szerencsére mindig megúsztam a felelést..
2010. aug. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát nekem anyukám tanárnő és megrendelte. Amúgy akkor jó csak, ha mozaik kiadósak a könyveid. amúgy www.mozaik.info.hu
2010. aug. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azóta 8. osztályos lettem, és a hetedik volt életem legnehezebb éve. Igaz, hogy csak három négyesem lett, de nagyon megszenvedtem érte. (És ezt most nem dicsekvésképpen mondom!) Most pedig itt a 8., a pályaválasztás, a felvételi, és mellette még a tanulnivalók. A különóráim annyit változtak, hogy csak hittanra és angolra járok, illetve péntekenként korrepetálnak matekból.
2011. szept. 10. 12:14
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

én azt veszem észre, h aki az általánost röppenésszerű könnyedséggel viszi át, az középsuliba úgy esik pofára, ahogyan azt kell


és aki általánosban nem jó, az meg középben teljesít magasabban, mert régi sok szenvedés kifizetődik

2011. szept. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
én most vagyok 8-os tavaly 1 4-em lett. Az a tippem h kezdj el hamarabb tanulni mit tudom én hazaérsz 2-re akkor kezd el fél 3-kor, volt, hogy nekem is 9-10-ig kellett tanulnom és annyira fáradt voltam, hogy csak időpazarlás volt. Én is nagyon szoktam félni felelésekkor. Fizikán remeg a kezem, stb... Volt úgy hogy barátnőmnek felmondtam a fizikát és órán (persze engem feleltetett) semmit nem tudtam leblokkolok. de megpróbálom a feleletet pl fizikából a témazárókkal meg a röpdolgozatokkal feljavítani. Szerintem menny a szabadra a friss levegőtől jobban tudsz figyelni használj színes kiemelőket aláhúzásokkal meg minden. jegyzetelj otthon magadnak, nekem ezek szoktak segíteni ja és kérd meg anyukádat, hogy kérdezzen ki!! Jó h megtanulod, tudod de TUDD EL IS MONDANI!! ha olvasni kell valamit mindig azt mondták nekem h magamba úgy olvassak mintha magyaráznák valakinek. remélem tudtam segíteni :)
2011. szept. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!