Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Mi a nektek bevált...

Kamaszok! Mi a nektek bevált "tanulási módszer"? Hogy szoktatok tanulni? (Ha kérhetném, írjátok le, hányadik osztályosok voltatok! )

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bár én már rég voltam kamasz, de a főiskola miatt sok tapasztalatom van! Én így csináltam, és csinálnám, ha újra iskolás lennék! Van egy adott tananyag, mondjuk töri! Fogsz egy a4-es lapot, vagy füzetet, az még jobb! Felírod a címet, és vázlatot készítesz! Minden bekezdésből kiírsz 1-2 mondatot, a lényeget! Ha ez megvan, elolvasod kétszer a leckét, majd megpróbálod a vázlatod alapján elmondani! Így először a fontos infókat még olvasod, de a saját szavaiddal írod körül! Utána már jöhet újra magadtól! Ez azért is jó, mert óra előtt percek alatt átnézed, nem kell oldalakat olvasni! Témazáró előtt meg nagyon hasznos lesz! Arra törekedj, hogy egy oldalnál ne írj többet, mert akkor már nem vázlat lesz! Csináltam olyat, hogy pl 5vmit kellett megjegyezni, a vázlat e részéhez írtam egy 5-ös számot, így tudtam, h még keresni kell a fejemben, ha csak 4 van! Hirtelen ennyi! :)
2011. aug. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sokat szoktam tanulni (szégyenlem is a pofám:$).Az órán figyelek és abból sokat meg lehet jegyezni (: mindenből 4-5-s voltam/vagyok kivéve a tesit..:D (mostleszek8.kos)

13/L

2011. aug. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
én úgy szoktam csinálni pl. idegennyelvnél hogy memóriakártyát csinálok.jó lehet hogy dedósan hangzik,de bevált.naszóval.csinálsz ilyen kis négyzet alakú lapokat.az egyik lapra felírsz egy magyar szót émellé egy számot ugyan arra az oldalra,pl 1. és csinálsz hozzá megfelelőt angolul. és az angol szónál a másik oldalára , 1.est. és lefordítod a magyart az angolt felfelé fordítod,hogy lásd az írást,a számot ne.felhúzol egy angolt,pl apple és kihúzol egyet a magyar közül,ha az van pl. hogy füzet az nem jó visszateszed.de ha kihúzod,hogy alma és azt hiszed jó,megnézed az angol hátulján a számot és ha egyezik ügyi vagy,ha nem vissza és keresed tovább.ez mindig bevállt ,de törinél is pl. egyik kupac az esemény,másik az évszám.
2011. aug. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
15/L
2011. aug. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban egyszerű módszerem volt: figyeltem órán, és ezzel simán hoztam a kitűnőt. Gimiben viszont már nem volt ilyen egyszerű, azért tanulni is kell.

Az én módszerem elég egyszerű: elolvasom, lehetőleg hangosan fölolvasom magamnak, majd megpróbálom visszamondani. Jobban szeretek jegyzetből tanulni, mert akkor felolvasás közben meg is fogalmazom, és így jobban megragad, de ha nincs órai jegyzetem, akkor nem írom ki külön a könyvet, megtanulom abból. Mondjuk szerencsére a legtöbb tárgyból a könyvet csak kiegészítésnek kérik, vagyis majdnem ugyanaz az anyag megvan a füzetben is. mindenféle színessel, kiírják lapokra, lemásolják, fölveszik kazettára és visszahallgatják, szóval sokféle módszer van, találd meg a számodra megfelelőt.

16/L, 11.-es leszek

2011. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

az első módszere nagyon jó, csak egy hatalmas nagy orbitális probléma van vele

ha tz lesz mondjuk pont töriből ami a legdurvább, és meg kell tanulnod 12 leckét, akkor nincs az az ember aki ezt 12szer megcsnálja, hanem a másodiknál hagyja a sunyiba

figyelni kell órán, abból a lényeget megjegyzed, és utána otthon márcsak 1-2szer átolvasod az anyagot és kész az ötös

nyolcadikba megyek 14/f

2011. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

én az elsővel értek egyet én is azt szoktam csak nem vázlatot ha nem a vastag betűvel szedetett meg az órai anyagot szoktam leírni meg amit a tanár aláhúzat volt hogy 2 a/4 lapot megtanultam :D

14/L most megyek 8.-ba

2011. aug. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Általánosa figyel az ember órán, és kitűnő, esetleg 7-8-ba azért néha meg kell nézni a könyvet, de amúgy ennyi. Viszont gimi (én 'kisgimis' vagyok) már nehezebb, ott tanulni, kell, és nálunk nem lehet vázlatot csinálni, az apró betűt is kérdezik, mindent amit találsz a könyvbe, szóval addig olvasom, amíg nem tudom már szinte szóról szóra... (Nyelvóránk meg annyi van, hogy angolból szinte semmi, és latinból is csak heti 1-2 alkalommal nézem át a szavakat, és ha újat veszünk ragozásból azon a héten bemagolom.)


13/F

2011. aug. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

14/L vagyok, 8.-os leszek, és eddig minden évben kitűnő voltam. :)

Nem csinálok semmi különöst, csak:

-ha nehéz anyagot veszünk, akkor figyelek a tanárra.

-a füzetemet rendben tartom: címek aláhúzva, ha új rész jön, azt kötőjellel kiemelem, aláhúzom a fontos dolgokat, stbstb...mindent színessel.

-este tanulok [8-9 körül kezdek el tanulni általában], így könnyebben megmarad a fejemben.


Bár őszintén alig tanulok, általában elég ha 2x elolvasom hangosan, utána 1x felmondom magamnak [hangosan], és meg is van tanulva. :)

2011. aug. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A tanulási módszerem legbiztosabb alapja az, hogy odafigyelek órán, mindent leírok, lejegyzetelek, amit kell. Ha mondjuk beadandó házi feladat van, akkor nem csak azt írom le, hogy mi a konkrét feladat, hanem a kiegészítést is. Szeptemberre min. 1 A/4-es oldal kell, parainesist kell írni egy nálunk kisebb rokonnak. Tanév végén nem csak azt írtam fel a füzetbe, hogy "szeptember elejére parainesis, min. 1 oldal", hanem kiegészítést is, amit a tanárnő magyarázott, hogy milyen kérdésekre kell válaszolni a levélben, hogyan épül fel a parainesis. Így sokkal könnyebb lesz augusztus legvégén (úgy is akkora marad) megírnom.

Ezzel már sokat segítettem magamon, pedig nem kell hozzá külön erőfeszítés. Ha már úgy is ott vagyok, jegyzetelek rendesen.


Németet úgy szoktam tanulni, hogy először megírom a házit, utána a munkafüzetből megtanulom a szavakat. Minden lecke végén van szószedet, egyik oszlopba németül le van írva a szó névelővel, többesszámmal, igéknék múlt idővel, a másik oszlopban magyarul. Ezt félhangosan szoktam magamnak felolvasni 4-5x. Utána fogok egy füzetet, könyvet vagy valamit, amivel letakarom a német oszlopot és olvasom a magyar szót pl. alma, elmondom a német megfelelőjét névelővel, többesszámmal. Megnézem, hogy jó-e, ha igen, akkor haladok tovább, ha nem jó, ceruzával teszek egy kis csillagot, hogy tudjam, ezek nem mennek. Ha volt olyan szó, amit nem tudtam, átolvasom még 2-3x az összes szót, majd ugyanígy letakarva megpróbálom újra elmondani. Szöveget is kell tanulnunk, ezt általában órán lejegyzeteljük a tanköny alapján. Én úgy szoktam csinálni, hogy félhangosan elolvasom a tankönyvi szöveget 2-3x, így egy kicsit szokom, tanulom a szöveget. Majd 4-5x elolvasom az órai jegyzetet, amit meg kell tanulni. Utána megpróbálom elmondani magamnak úgy, hogy nem nézek bele, ha nem sikerül, akkor kezdem újra. Végül szoktam egy kis vázlatot készíteni a füzet és a tankönyv alapján együtt, hogy tudjam, miket fontos elmondani.

Így hozom németből a 4-5-ös szintet, következő (mármint a mostani) tanév végefelé, vagy nyár elején tervezem a középfokú nyelvvizsgát, amitől azért még félek.


Matek órán mindig, te tényleg mindig figyelnem kell, különben végem van, elveszek. Az órán az összes példát leírom, akkor is ha olyan anyagrészt veszünk, amit értek és tudom is nagyon, mert később nagyon is jól jön, ha sok példa van. Itthon úgy szoktam tanulni, hogy először megtanulom a definíciókat, elolvasom 4-5x, majd elmondom, ha tudom, akkor jó megyek tovább, ha nem, akkor olvasom tovább, amíg nem tudom fejből. Ezután átnézem azokat a példákat, amiket órán oldottunk meg, hogyan jött ki az eredmény stb. Ezután megírom a házi feladatot. Ezenkívül hetente 2-3x illetve dolgozatok előtt külön füzetben szoktam gyakorolni - ilyenkor veszem igazán nagy hasznát annak, hogy minden példát leírok, mert ezek szoktam újraoldani (kimásolom a példát a gyakorló füzetbe, félreteszem az órai füzetet, megoldom és összehasonlítom, hogy jó-e.


Magyarra,törire és a többi órára változó, hogy hogyan készülök. Szoktam jegyzeteket készíteni és/vagy vázlatokat, valamint félhangosan olvasgatni a tananyagot, majd megpróbálom elmondani magamnak. Ha nem tudom, akkor olvasgatom még.


Egyébként minden tantárgynál, amikor elmondom az elméletet és tudom, utána a biztonság kedvéért elmondom még magamnak 2-3x, hogy biztos tudom-e.


Az osztály egyik legjobb tanulója vagyok, 4,0-4,4 közötti átlagom mindig meg van! Most megyek 11.-be :)

16/L

2011. aug. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!