Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gyorsan megkéne változnom!...

Gyorsan megkéne változnom! Mégis hogyan?

Figyelt kérdés

Abban kéne változtatnom,hogy nem kéne,hogy ilyen lusta legyek..anyám régebben arra szoktatott,hogy nekem nem kellett elpakolni a játékaimat,nem kellett takarítanom..stb.És múltkor öntöztem,és ő meg kivette a kezemből az öntözőcsövet,és ő öntözött,pedig én is jók csináltam-ezt nem lehet elszúrni,mivel cserepes virágot egyféleképp lehet öntözni,és ő is ugyanúgy csinálta,mint én.

Ma meg mondta estefele,hogy oké,akkor moss fel holnap..mondom jó,felmosok holnap..és ez nekem nem teher,szívesen megcsinálom..de sokszor kikapta a munkát a kezemből,mondta,hogy ne csináljam..stb.

Pedig én esküszöm,hogy akartam.

És mostmeg folyamatosan mondogatja,hogy nem veszem észre magamtól a koszt..hát mondom,dee..észreveszem,csak mire észreveszem és elkezdek takarítani,addigra kiveszi a kezemből a seprűt,meg ilyenek..(és ez tényleg így van!)


Most mit csináljak?Középsuliba megyek és minden téren megakarok változni!Nem vagyok egy nehéz természetű lány.

Mit mondjak anyámnak,mikor belémköt?:O

Már vissza se merek szólni..meg mindig annyit szóltam vissza,hogy "múltkor is kivettem az öntözőcsövet a kezemből"...:/ és nem durván..stb.

Apámnak az alkoholizálásért mindig hamarabb megbocsájt,mint az én tehetetlenségemért.


2010. aug. 20. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszeruen vannak olyan emberek,akik azt hiszik,hogy mindent csak ok tudnak jol csinalni,es ezert nem engedik,hogy masok segitsegukre legyenek.Sajnos az ilyen emberek nem mindig tehetnek arrol,hogy ilyenek pl.rendmaniasak,es egyeb ilyen "rossz szokasaik" vannak,de ezzel csak maguknak csinalnak problemat,mert tulterhelik magukat,mivel lenne ki segitsen nekik,ok megse engedik.A baratnom anyukaja pont ilyen,es sajnos neha en is :S.

Az a baj,hogy nem nagyon tudsz csinalni semmit,mert barmit csinalsz,az "nem lenne jol csinalva",talan majd megvaltozik,de ne feledd,ezert nem feltetlenul o a hibas,az elejen biztosan csak jot akart neked,es azert csinalt meg mindent helyetted,aztan megszokta,hogy mindent neki kell csinalnia,es mostmar nem tud valtozni,sajnos van ilyen ,de kitartast :)!

2010. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Takarítok a szobámba(ott nem szól bele,hogy hogyan takarítsak,hála istennek)..meg mondogatja,hogy mit csinálhattam volna meg..de könyörgöm,ha elmosogat még utánam is(szóval miután én elmosogattam),akkor mi a fene értelme van a mosogatásnak?

Meg azt mondja,hogy tanuljak meg úgy krumplit pucolni,ahogy ő,mert én nem jól csinálom..de én úgy tudom csinálni,és akkor mi van?Valaki még azt sem csinálja meg..


DE ÁÁÁ,MÁS GYEREKE BIZTOS TÖKÉLETES!!:@

2010. aug. 20. 20:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy apukádnak is ebből van elege... Elég nehéz természetű anyukád van... Ha észreveszed a munkát és meg is csinálod, de ő mindent kivesz a kezedből és még szemrehányást is tesz, hogy nem csinálsz semmit, meg neki semmi nem elég jó, akkor vele van a baj. Majd arra figyelj, ha nagy leszel, hogy továbbra is szeresd őt, csak ne élj túl közel hozzá. A változás meg jönni fog magától. Az élet és az idő formál minket. Persze azért van nekünk is beleszólásunk... Arra figyelj, hogy ne legyél olyan kényszeres mint anyukád. Vannak olyan emberek, akik úgy gondolják mindent ők tudnak a legjobban. Persze ennek azért vannak fokozatai... :) :) Sok sikert!
2010. aug. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!