Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha "magamhoz veszem" az...

Ha "magamhoz veszem" az unokhúgom, az én lányom bánja majd?

Figyelt kérdés

Fiatalon lettem anya (20 évesen), de a nővérem még hamarabb (16). Ő egy nagyon semmirekellőnek szült, azóta el is váltak. Nekem szerencsém van, ősztől folytatom az egyetemet, a párom támogat. Én most vagyok 23 éves és a lányom 3, a nővérem most 25 és a lánya 9.

Most is egy idiótával van együtt. A lánya hétvégen az apjánál van, ahol nem az apja foglalkozik vele, hanem a család női tagjai (egy nagy házban laknak, nagymama, nagynéni), gyakorlagilag ott hánykolódik. Hétközben a nővéremnél van.


Elég problémás a természete a kislánynak. Akaratos, hisztis, kiabál, csapkod, ha megmakacsolja magát fél óráig nem szólal meg. A nővérem hibája. Kislányként mindent ráhagyott mert egyszerűbb volt, mint elmagyarázni miért nem lehet valamit. Most már viszont olyan dolgokat akar, amit nem lehet egyszerűen megengedni és emiatt vitáznak folyamatosan.

Gyakorlatilag saját magával találkozott a nővérem. Ő ugyanis ugyanez.


Azt mondta, hogy papíron nem, de egyébként lemond a lányról, az apjánál hagyja (pontosabban a nagynéninél).

Ami az igazsághoz tartozik, hogy engem szeret a kislány. Nagyon figyelek rá, amikor nálunk van, igyekszem megadni azt a figyelmet, amire vágyik, nagyom sokat programozunk, az egészen egyszerű dolgoktól a kirándulásokig. Többnyire normális, amikor itt van.


De BTMN-s szóval a sulival is gondja van. Meg azért itt is csinálja a cirkuszt, ha nem tetszik valami. Mégis szeretem és nem akarom, hogy abban a családban nőjjön fel teljesen. Ezért magamhoz venném hétközben. A férjemben tart ettől. 3 éves a lányunk, most a jó példa kellene. De fájna a szívem az unokahúgomért is. Mit tegyek?


2021. ápr. 13. 21:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Egy kilencévessel már lehet ilyesmiről beszélgetni. Elsősorban őt kellene megkérdezned. Vele már lehet egyezséget kötni, tudja már, mire tenne ígéretet.

De nem lesz könnyű hivatalossá tenni a nevelőszülőséget, elég genyók a gyámügyesek, nem ésszerűek a döntéseik.

2021. ápr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát papíron nem lenne nálunk. Nővérem elérhető távolságban van, ha kellene valami.
2021. ápr. 13. 21:52
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

rendes toled, bizto nehez lesz, de en i belevagnek a helyedben, mert szegeny kislany igy sajnos olyan eletet fog elni mint az anyja (mar bocsanat)


de az 1.nek igaza van, ot is meg kellene kerdezni errol. az biztos hogy a jelenlegi helyzetenel jobb eletet tudnatok neki teremteni

2021. ápr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Ha a férjed félelmeit megnyugtatóan rendezni tudod, akkor szerintem meg lehet csinálni. Meg persze kell hozzá a te részedről egy kellően határozott, jó ítélőképességű személyiség. És természetesen meg kell kérdezni a 9 évest, hogy mit szeretne.


Az unokahúgodnak biztosan jobb lenne nálatok. De ha ez a házasságotokat veszélyeztető megoldás lenne, úgy nem vállalnám be. Szóval tényleg csak akkor, ha a férjednek is okés a dolog. A te felelősséged elsősorban a saját gyereked. Sajnos nem tudod mindenki más problémáit is megoldani, hiába szeretnéd.

2021. ápr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy normális, amikor ott van, amikor programokra jártok, meg rá figyelsz csak, az egy dolog. Ha folyamatosan nálatok lesz, a hétköznapi természetét kell majd elviselni. Lassan kiskamasz, egyre kevésbé lesz nevelhetô. A férjed aggodalmai nem alaptalanok, gondold át jól, mielôtt belevágsz.
2021. ápr. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Csak azt felejted el, hogy van egy apja a gyereknek.

Ez sajna nem úgy megy, hogy lemondok a javadra a gyerekről és nevelheted.

Ha az anya lemond akkor az apjához kerül.

2021. ápr. 14. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem veheted csak úgy magadhoz.

Ha nincs hivatalosan nálad elhelyezve nincs jogod semmihez intézkedni. Arról nem is beszélve ha kibukik valamelyik hivatalos szervnél, hogy nem is az anyja neveli 1, kiskorú veszélyeztetés (hiába lenne jobb helye nálatok) 2,jogtalanul veszi fel a csp.. Stb



Ellenben van ilyen lehetőség:

[link]



Másfelől. Van egy férjed egy 3 éves gyermeked. Mennyire erős a kapcsolatotok? Mennyire bírná el a családi kassza egy 9 éves fejlesztésre szorúló nevelését?

2021. ápr. 14. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Na igen, most még szeszélyesebb, szerintem már a hormonjai hatátásra.


Az apja még annyira sem törődik vele, mint a nővérem. Azon kívül, hogy elviszi magához semmit nem csinál. Elfér ott náluk, de ha nem menne hétvégén az sem zavarná.

2021. ápr. 14. 05:53
 9/14 anonim ***** válasza:
33%

Nem egy 9 évessel nem beszélünk ilyenről. Könyörgöm, kisgyerek, a csillagos eget is megígéri, de kb esélytelen, hogy betartsa, mivel gyerek. Eg a felnőttek döntése kell, hogy legyen, de nem ha nem jön be mégsem csinálom stílusban, hanem ha megy, akkor megy és marad is, amíg 18 nem lesz.

Intézni pedig hivatalosan kell, csaladbafogadassal. Anélkül nem tudsz semmihez kezdeni, ha a gyerek beteg lesz, vagy az iskolában kell valamit intézni. Plusz igy járni fog utána a családipótlék és gyerektartas is

2021. ápr. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

"Könyörgöm, kisgyerek, a csillagos eget is megígéri, de kb esélytelen, hogy betartsa, mivel gyerek."


Nem az a lényeg, hogy mit ígér meg. Hanem hogy ő egyáltalán szeretne-e költözni? Erről nagyon is meg kell kérdezni.

2021. ápr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!