Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülőként melyik helyzetet...

Szülőként melyik helyzetet látod jobbnak?

Figyelt kérdés

1. Ha a gyereked az iskolában áldozat, sokan piszkálják, esetleg meg is verik, kihasználják.


2. Ha a gyereked és a barátai kinéznek egy gyereket, akit piszkálnak, esetleg megverik, kihasználnak.


Tudom, hogy egyik se jó, de tegyük fel, hogy nincs köztes állapot. Az 1. helyzetből nagyon nehéz kikerülni, ha ki is kerül az áldozat szerepéből, már így fognak rá emlékezni.

A 2. helyzetből ha kikerül, akkor elképzelhető, hogy előbb-utóbb ő is áldozat lesz.

Itt esetleg megoldás lehet az iskolaváltás, elmenni egy új iskolába, de az átíratása előtt nem tudjuk, hogy milyen lesz az új osztályközössége.


A két említett szélsőséges szerep közül, melyik az ami jobb? Miért?



2021. jún. 14. 21:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
31%

1. Mert egyutt megoldjuk.


Nem akarok egy 2es tipusu sggfej gyereket kiadni a kezeim kozul a tarsadalomnak.

2021. jún. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%

A kettest választanám.

Én voltam az egyes helyzetben és szörnyű volt. 8 hónap alatt 3x próbáltam öngyilkos lenni, és 2x pszichiátriára is kerültem súlyos depresszió miatt. Soha nem fogom elfelejteni a sok megaláztatást, lelki sebeket. Ha ránézek a jobb alkaromra, megvannak a vagdosás nyomai, és olyankor eszembe jutnak a dolgok. Vannak időszakok az életemben, amikor olyan szinten feljönnek az emlékek, hogy pszichológushoz kell járjak, mert olyan szinten nem vagyok jól. Emellett szokott lenni pánikrohamom és szociális fóbiám is van, szorongok is.


Itt nagyon sok szülő nem tudja, hogy miről beszél, amikor azt írja, hogy ő az egyes lehetőséget választaná.

2021. jún. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12%

Mert ezzel azt támasztja alá, hogy más gyereke fontosabb, mint a sajátja.


(12-es voltam.)

2021. jún. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
56%
Pontosan 12. Nem értem miért gondolják megoldhatónak az egyes és megoldhatatlannak a kettes helyzetet. Sztem egy bántalmazó gyerekk is le lehet ülni beszélni. A bántalmazott meg sokszor nem is szól mert fél a következményektől.
2021. jún. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
21%
#12 Az a baj, ha normális szülő vagy, a második helyzet eleve szóba sem kerülhet, alap hogy megtanítod a gyereket arra, hogy másokat bántalmazni nem jó.
2021. jún. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

2. Mert meg tudom vele beszélni, és ha szükséges pl letiltom a szr "barátairól", vagy teljesen szankcionálom a viselkedését.


Engem bántottak, sértegettek egész általánosban. Megvédtem magam, amennyire lehetett, de mikor a nálam jóval erősebb srác kötetkedett meg lökdösött csak úgy brahiból, akkor a szüleim is tehetetlenek voltak. Beszéltek a sráccal, az apjával, aztán erre még jobban rám szállt.

2021. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
80%
15 Azt vágod, hogy egy gyerek személyiségét nem csak a szülő nevelése befolyásolja? A tágabb környezet is hatással van rá. Mint pl iskola, haverok
2021. jún. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
26%

Én a kettes vagyok xD

#maffiaelet 😂

2021. jún. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
"Tisztában vagytok azzal, hogy egy bántalmazott gyerekben milyen lelki sebeket hagy az egész? Hogy milyen nehéz beszélni, kilépni, elfelejteni? Milyen gátlások és félelmek alakulnak ki?" Igen. Pont ezért nem akarják, hogy a gyerekük egy olyan emberré váljon, aki ezt okozza egy másik gyereknek. Az első opcióból van kiút, ha korán észreveszik a problémát könnyen kezelhető.
2021. jún. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!