Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülőként melyik helyzetet...

Szülőként melyik helyzetet látod jobbnak?

Figyelt kérdés

1. Ha a gyereked az iskolában áldozat, sokan piszkálják, esetleg meg is verik, kihasználják.


2. Ha a gyereked és a barátai kinéznek egy gyereket, akit piszkálnak, esetleg megverik, kihasználnak.


Tudom, hogy egyik se jó, de tegyük fel, hogy nincs köztes állapot. Az 1. helyzetből nagyon nehéz kikerülni, ha ki is kerül az áldozat szerepéből, már így fognak rá emlékezni.

A 2. helyzetből ha kikerül, akkor elképzelhető, hogy előbb-utóbb ő is áldozat lesz.

Itt esetleg megoldás lehet az iskolaváltás, elmenni egy új iskolába, de az átíratása előtt nem tudjuk, hogy milyen lesz az új osztályközössége.


A két említett szélsőséges szerep közül, melyik az ami jobb? Miért?



2021. jún. 14. 21:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

Egyértelműen a kettes. Én nem vagyok álszent, ki merem jelenteni, hogy a kettest sokkal jobban preferálnám, mint az egyest.

Nem bírom elviselni, hogy a gyerekemet akár egy szóval is bántják. Inkább ő egyen, minthogy őt egyék meg.

2021. jún. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Az egyest, mert mint írták, abból van kiút.


A második helyzetben elég nagy probléma lenne a gyerekemmel, úgy érezném megbuktam mint szülő.

2021. jún. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%
Mert az mennyivel jobb, hogy őt bántalmazzák.... Istenem🤦‍♀️
2021. jún. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Az én gyerekem nem olyan alkat akit be lehet csak úgy csicskítani, természetéből fakadóan népszerű gyerek aki mindenhol a társaság közepe. Bántani pedig nem szokott bántani senkit, inkább istápolja a kisebbeket.

Nem szeretek szélsőségekben gondolkodni, főleg, hogy a gyerekemet egyik helyzetben sem tudom elképzelni.

2021. jún. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Egyiket sem tartom reálisnak, nem ilyenek a gyerekeim. De ha muszáj választani, inkább bántsák őket, mint hogy ők legyenek olyan kis terroristák, akik miatt mások szenvednek.
2021. jún. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
16%
Itt tudják néhányan, hogy mit jelent az anyaság? Inkább a saját gyereked szenvedjen, mint a másé?
2021. jún. 15. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Tisztában vagytok azzal, hogy egy bántalmazott gyerekben milyen lelki sebeket hagy az egész? Hogy milyen nehéz beszélni, kilépni, elfelejteni? Milyen gátlások és félelmek alakulnak ki?

Én benne voltam ebben. 2 éven keresztül minden nap sírtam miután hazamentem, sokat lógtam, sötét gondolataim voltak. Az első alkalommal elhúztam a városból, de rohadt nehéz volt nyitni mások felé vagy egyáltalán hinni abban, hogy nem akar mindenki bántani. Baromi sok munka volt benne és meg így 30 évesen is tüske a lelkemben és látom magamban, miben vagyok más miatta.

Azt vágjátok, hogy nem egy gyerek lett öngyilkos iskolai bántalmazás miatt?

Értem én hogy szép így kijelenteni, hogy jajj ne bántson senkit mert akkor biztos szar anya vagyok, inkább bántsák őt. De nekem pl a legnagyobb félelmeink egyike, így azt mondom legyen ő a bántalmazó.

2021. jún. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

Mint hogy én az egyes voltam, és azt láttam, hogy baromira nincs kiút a helyzetből, és sebek örökre megmaradnak, semmiképp sem választanám azt. Viszont ugyanúgy nem hagynám, hogy pont a saját gyerekem csinálja ezt mással. Abban sem hiszek viszont, hogy ha a 2-ből kikerül, áldozat lenne. Nálunk is többen kikerültek de nem lett belőlük céltábla.

Ha nagyon muszáj azért választanám a 2-t, mert a 2 elfelejti és felnőttként ugyanúgy tud funkcionálni, míg az 1 örökké emlékezni fog milyen volt tehetetlennek lenni.

2021. jún. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
1, benne voltam, kikerültem, legyőztem, magam mögött hagytam.
2021. jún. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

2.

Inkább ő bántson, mint hogy őt bántsák! Az ellen tudok tenni

2021. jún. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!