Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen bőrönd kellene egy...

Milyen bőrönd kellene egy középiskolás kolis lánynak?

Figyelt kérdés

A másik kérdés, hogy miket vigyen magával a kollégiumba?

Pl: neszeszer táska?

Ilyeneket tudnátok még írni?

Mennyi költőpénzt vigyen magával?



2021. júl. 11. 15:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem mindegy hol, milyne gyakran jár haza, mivel utazik.



Tulajdonképpen a kollégiumban fog élni, nem otthon.


5 èvet voltam gimiben.

Majd 4-et egyetemen kollégiumban.

Az otthoni szobám iskolaidőben inkább nézett ki vendégszobának.


Amikor elköltöztem otthonról végleg a jelenlegi férjemhez, akkor plusz 1 táska ruha, ami ott volt és a könyveimet kellett elhozni, a többit a koliból vittem.

2021. júl. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Voltam kollégista, nekem egy nagy bőrönd elég volt. Így utólag már inkább egy közepes bőrönd + hátizsák kombót választanék, mert könnyebb vele közlekedni pl. buszon. (gondolom egyedül jár majd) Én nem ajánlom a fém/műanyag kemény fedeleset. A tömegben mindenki szanaszét rugdossa, behorpad/karcos lesz.


Nálunk a koliban voltak zárható szekrények, de örök szabály, hogy nagyobb értéket nem hagyunk ott. Ha nincs szekrény, akkor egy lakat a bőrödre is jó lehet.


Biztos vannak az országban jobb kolik is, de mi pl. a wc papírt is vittük magunkkal, mert soha nem volt kitéve... Higiéniával nagyon figyelni kell, sokan használjuk ugyanazokat a dolgokat... Kézfertőtlenítő, intim mosakodó, zuhanyhoz papucs (mindig!). Ebbe bele kell tanulni, mert különben összeszed valami jó kis fertőzést.


Én ajánlom a bankkártyát, arra a szülő bármikor tud tenni pénzt, ha valami sürgősen kell. Egyébként heti 5-6 ezernél nem kell több, ha be van fizetve a menza. Teafilter, kuszkusz néhány porleves vagy egyéb tartós élelmiszer azért jó, ha van tartalékba.


Telefonra korlátlan net az nagyjából elengedhetetlen, vagy legalábbis én nem tudtam volna létezni nélküle. Már csak a tanulás miatt is jó ha van.


Neszesszerben legyenek általános gyógyszerek: fájdalomcsillapító, görcsoldó, hányinger ellen stb.


Most így ennyi jutott eszembe, de ha kérdés van szívesen segítek.

2021. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik tetszik neki 🤷🏼‍♀️
2021. júl. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
65%
En amúgy utazni túra hátizsákkal szerettem. 40 L körülibe minden belefér és egy csomó mindent kívülről is pluszba rá lehet akadztani.
2021. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
93%
A többiek kb. leírtak mindent, én csak a bőrönd kérdéshez szólnék hozzá. A gurulós bőröndnek akkor van értelme, ha tudja gurítani :D Most ez lehet, hogy hülyén hangzik így leírva, de nekem pl. ez egy külön felismerés volt és abszolút nem gondolkoztam ezen a vásárlás előtt, mert evidensnek vettem, hogy majd úgyis tudom gurítani mindenhol. Na ehhez képest olyan helyen laktam, ahol minden tele volt lépcsővel és a járdák sem voltak túl jók, mindenhol gödrök, buckák, kinőtt a lapok között a gaz, fák gyökerei stb., úgyhogy folyamatosan emelgettem, löködtem, rángattam azt a szerencsétlen bőröndöt és vittem a kezemben. Valamint buszon, vonaton sem szerettem annyira, mert sok helyet foglalt. Én végül egy ilyen utazótáskát/sporttáskát vittem magammal és nekem az jobban bevált.
2021. júl. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egy sporttáskával jártam haza, nagyon ritkán volt benne annyi cucc, hogy nehéz legyen.
2021. júl. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan táskám volt rendszeres hazaútra, ami hátitáska, de át lehet alakítani hogy guruljon.

Szünetekben több cuccal jól jön a nagy bőrönd.

Első körben én úgy pakolnék, mintha nyaralni mennék, aztán folyamatosan kialakul, hogy mire van szüksége még.

2021. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!