Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen bőrönd kellene egy...

Milyen bőrönd kellene egy középiskolás kolis lánynak?

Figyelt kérdés

A másik kérdés, hogy miket vigyen magával a kollégiumba?

Pl: neszeszer táska?

Ilyeneket tudnátok még írni?

Mennyi költőpénzt vigyen magával?



2021. júl. 11. 15:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván olyan, amiben elfér 1-2 heti holmija és el is bírja. Van aki sima hátizsákkal jár, más kabinbőrönddel, valaki nagybőrönddel és megint valakik sporttáskával.

Én a kabinbőröndre szavaznék. Azzal könnyű utazni.

Neszesszer táska? Nyilván jobb, mint ömlesztve, de azt nem fogja hurcolni. Kipakolja a koliban és kész. Pótolja, ami elfogyott.

Költőpénz??

Ez a családi kasszától függ.

2021. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%

Milyen bőrönd kellene egy középiskolás kolis lánynak?

Amibe bele férnek a cuccai, amiket időnként haza akar vinni.



A másik kérdés, hogy miket vigyen magával a kollégiumba?

Amiket használni akar


Pl: neszeszer táska?

Nyilván


Ilyeneket tudnátok még írni?

Nem tudom neki mire van szuksege


Mennyi költőpénzt vigyen magával?

Amennyit nélkülözni tudsz

2021. júl. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
99%

Gurulós bőrönd a legjobb.

Írjatok egy listát, hogy miket szokott nap mint nap használni. Kezdjétek el már most, így biztos, hogy semmi sem fog lemaradni. Túl sok felesleges cuccot ne vigyen.

2021. júl. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a vâlaszokat.

Én is kis gurulós bőröndre gondoltam.

Ha otthagyja a cuccait nem fogják ellopni? Vagy vigyen esetleg magával valami zárható dobozkát az értékeknek?

2021. júl. 11. 15:23
 5/17 anonim ***** válasza:
99%

Vagy sporttaska, vagy gurulos borond. Nem kell a legnagyobb, de nem is a legkissebb. Az a legjobb, ha bekoltozeskor szulok viszik, es a legtobb ruhajat akkor viszi magaval. Ket heti felso, ket heti also. Igy mindig van csere, ha valami nem szaradt meg, vagy nem akarja visszavinni, vagy csak ha hatizsakkal szeretne vissza menni.

Termeszetesen kell neki tisztalkodasi szer is. Borotva, tusfurdo, dezodor, fogkefe, fogkrem, betet stb. Vihet magaval neszeszert, de csak akkora legyen amit meg kenyelmesen eltud magaval vinni a furdoig, eleg ha a tusfurdo, borotva, egy betet belefer.

Torolkozobol en kettot javaslok, egy nagyot, meg egy kicsit arctorlesre reggelente.

Kell neki egy tal, egy tanyer, kes villa kanal, pohar.

Legyen nala mindig papirzsepi, akar wc papir is. Mi gurigaval jartunk a legtobbszor, ritkan volt ott wc papir a wc-ben.

Zacsko, vagy eteldoboz a reggelinek suliba.

Zsebpenz attol fugg, van e menza. Ha van, akkor 3-5 ezer forint busz penzzel egyutt. Ha nincs, akkor kb 10 k.

2021. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
99%

A szekrenyek a koliban vagy kulccsal zarhatoak, vagy lakatosak. Nalunk a bekoltozos papiron rajta volt, hogy lakatot kell magaddal vinni. Az elso par honapban, az elso evben meg ugyis rendezkedes van. Utana eltudjak donteni, hogy kivel akarnak egyutt lenni, aki lehetoseg szerint nem lop.

De ha ilyen megis elofordulna, akkor szepen oda megy a gyerek vagy a szulo a kollegiumi nevelotanarhoz, es bejelenti hogy valaki lop a szobabol. Ezeket komolyan szoktak venni.

2021. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Tapasztalat ne gagyi bőröndöt vegyetek! Rengetegszer látom szenvednek vele a kolisok, akkor már egy komolyabb darab örök társ lesz neki. Samsonite legjobb hozzá egy börönd öv. Ne textil külsejű legyen mert az beázik, koszosodik. Műanyag a legjobb!


Nekem lassan 10 éve megvan, sosem volt gond velük.

Számzárasak így lehet benne tartani olyat amit félt, és nem lopják ki. Lehet venni bőrönd rendezőt is, pl bugyik, pólók stb külön rendezni. Szennyesnek való is van.


Neszeszert mert rossman, müller dm- ott ajánlott a vízálló nehezebben koszolódik.


Pénz- kevés kézpénz legyen nála, inkább a bankkártyáján legyen több. Mindenhol lehet vele fizetni. Én úgy vagyok vele, legyen pénz nála kb heti 8-10 ezer biztos. Főleg ha a menza rossz, mert ez sajna gyakori, hogy ehetetlen amit adnak.

2021. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon kevés cuccom tűnt el a koliban. Pl egy melltartó.. pár bögre. Ilyesmik.

Én ilyen sima gurulós bőrönddel jártam. Volt egy nagy és egy kisebb is belőle. Ha szünetre jöttem haza és sok cuccom volt, akkor a nagyot, amúgy a kicsit vagy hátizsákot hoztam csak haza. Elsőben még nem, de masodiktol a koliban mostam már. (Volt mosógép)

Neszeszer sztem kell, mert nálunk pl a koliban közös zuhanyzó volt (egy szinten 2 fürdő és 3-3 zuhanyzó) Oda át kellett ugye menni ahová vinni kellett a tusfurdot és a sampont meg a fogkefét, fogkrémet stb. Oda én a neszeszeremben vittem a cuccom, de volt aki reklamszatyorban és amúgy volt törölközőm is meg fudorkopenyem éppen emiatt a mászkálás miatt. Sokkal kényelmesebb volt a szobában levetkőzni és átmenni furodkopenyben meg vissza. Igaz lányos koliban voltam de akkor is.


Mivel gondolom ennivalót kap a lányod így a pénz egyebekre kell. Én annyit adnék neki, amennyi feltétlen szükséges de nyitnek neki egy diák számlát és ha kell még valami extra kiadásra akkor utalnek pénzt.

2021. júl. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Konyhai eszközök
2021. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
A gurulóssal az a baj, hogy jó minőséget kell venni, mert hamar eltörik/felreped a kereke, ha gagyit veszel.
2021. júl. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!